Πέμπτη
25-04-2024
05:38
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Ιδέες για ανοιξιάτικο ντύσιμο - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΛ » Ιδέες για ανοιξιάτικο ντύσιμο
Ιδέες για ανοιξιάτικο ντύσιμο
Eva-D

Ημερομηνία: Πέμπτη, 21-02-2013, 22:10 | Δημοσίευμα # 16
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
 
Eva-D

Ημερομηνία: Πέμπτη, 21-02-2013, 22:13 | Δημοσίευμα # 17
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Υπέροχο και το αθλητικό admin! wink
 
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 22-02-2013, 19:33 | Δημοσίευμα # 18
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Τα άσπρα σακάκια πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή επένδυση! Ιδανικό για πρωί και βράδυ, στη δουλειά και για καφέ.
Ανοιξιάτικο και καλοκαιρινό! Και φυσικά ταιριάζει με όλα τα χρώματα.
Δες πόσο ωραία συμπληρώνει το look του μαύρου παντελονιού με λευκή ή ακόμα και φουξ μπλούζα


Woman-Life
 
virginie

Ημερομηνία: Σάββατο, 23-02-2013, 16:06 | Δημοσίευμα # 19
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Πολύ σικάτα ρούχα και διαχρονικά.
Τα σακάκια ειναι απαραίτητα στη γκαρνταρόμπα μας.
Συνδυασμοί πολλοί και είμαστε πάντα ντυμένες οποιαδήποτε ώρα της ημέρας. up
 
woman-life

Ημερομηνία: Κυριακή, 24-02-2013, 01:56 | Δημοσίευμα # 20
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline


Woman-Life
 
rika

Ημερομηνία: Τετάρτη, 27-02-2013, 22:55 | Δημοσίευμα # 21
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Το πορτοκαλί χρώμα δεν είναι του γούστου μου. Αλλά κοιτώντας τις παραπάνω φωτογραφίες μπορεί ν' αλλάξω γούστο.
Και το φαρδύ άσπρο παντελόνι απ' ότι βλέπω δεν παχαίνει το μοντέλο καθόλου.
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 27-02-2013, 23:15 | Δημοσίευμα # 22
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πολλές φορές αλλάζουμε γούστα αν το φορέσουμε και μας ταιριάζει...Πόσες φορές δεν είδαμε κάτι σε μία βιτρίνα και ενώ μας αρέσει τόσο πολύ επάνω μας είναι χάλια; Και το αντίθετο φυσικά..Υπάρχουν τόσο καλές επιλογές σήμερα...και με λίγο γούστο είμαστε πάντα κομψές και καλοντυμένες. Εξ άλλου η Αdmin μας δίνει πολύ ωραίες ιδέες και για όλες τις ηλικίες....
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 27-02-2013, 23:20 | Δημοσίευμα # 23
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οπως..... κατάλαβες Admin μου γλυκειά, περιμένω ιδέες και για μας τις μεγαλύτερες κυρίες smile
Οι ιδέες σου είναι υπέροχες...
 
Eva-D

Ημερομηνία: Πέμπτη, 28-02-2013, 17:21 | Δημοσίευμα # 24
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Η γνώμη μου είναι πως ένα ελαφρό 70ς στυλάκι μεσάτο σακάκι ή ζακετούλα με φαρδύ παντελόνι ταιριάζει σε όλες τις ηλικίες. Μου κάνει κάπως... άσχημο να βλέπω κυρίες άνω των 40 ετών να φοράνε πολύ στενά παντελόνια στον αστράγαλο και μάλιστα όταν πολλές απο αυτές έχουν και μερικά κιλάκια ή καμπύλες.
Δεν ξέρω αλλά το chic ντύσιμο κάπως είχε ενοχοποιηθεί τα τελευταία χρόνια στα μέρη μας με αποτέλεσμα μικρές και μεγάλες να έχουν πέσει με τα μούτρα στο casual.
Ειδικά τα φαρδιά παντελόνια δεν ξέρω για ποιο λόγο θεωρήθηκαν too much όχι μόνο απο τα νεαρά κορίτσια αλλά και από γυναίκες μεγαλύτερες. Καλό είναι λοιπόν να το τολμήσουμε και πάλι γιατί δημιουργεί υπέροχους συνδυασμούς , σικάτους και πολύ εντυπωσιακούς. Προσωπικά πιο πολύ μου αρέσει να βλέπω μια γυναίκα άνω των 40 με ένα παντελόνι καμπάνα ή σε φαρδιά γραμμή συνδυασμένο τέλεια με ένα ωραίο σακάκι ή ζακέτα και ένα ρομαντικό πουκάμισο ή μπλουζάκι. Εννοείται φυσικά πως το φαρδύ παντελόνι θα πρέπει να μην αποκαλύπτει τελείως το παπούτσι αλλά απλώς να γλύφει λιγάκι το έδαφος χωρίς να σέρνεται για να είναι ακόμη πιο κολακευτικό! Δεν χρειάζεται να κάνει πολλά πράγματα κανείς για να έχει εντυπωσιακό αποτέλεσμα! wink


Τελευταία επεξεργασία από Eva-D - Πέμπτη, 28-02-2013, 17:23
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 02-03-2013, 00:01 | Δημοσίευμα # 25
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Μαρία μου, το ξέρεις καλή μου, πάντα προσπαθώ να ευχαριστήσω τις φίλες μου εδώ στο φόρουμ! Τώρα έχουμε και την Εύα που κι αυτή μας δίνει ωραίες ιδέες και προτάσεις happy Θα ψάξω, εννοείται να βρώ κάτι και για μεγαλύτερες ηλικίες.

Εύα, συμφωνώ για όσα γράφεις για το ντύσιμο up

Quote (Eva-D)
Ειδικά τα φαρδιά παντελόνια δεν ξέρω για ποιο λόγο θεωρήθηκαν too much όχι μόνο από τα νεαρά κορίτσια αλλά και από γυναίκες μεγαλύτερες.

Δυστυχώς υπάρχει η ψυχολογία της μάζας... Δηλαδή, αν μας είπαν (στην τηλεόραση, στα περιοδικά, οι φίλες, οι άγνωστες κλπ) ότι το στενό παντελόνι είναι "must" τότε κοιτάζοντας γύρω σου βλέπεις όλες τις γυναίκες να φοράνε στενά. Είτε τις κολακεύουν είτε όχι. Η γνώμη μου; "Must" είναι αυτό που σε κάνει να φαίνεσαι και να νιώθεις όμορφη. Είτε στο επιβάλουν οι οίκοι μόδας είτε όχι. "Must" είναι αυτό που σε κολακεύει, αυτό που σε ομορφαίνει, αυτό που σου χαρίζει άνεση και αυτοπεποίθηση.

Προσωπικά φοράω και στενά και φαρδιά. Ανάλογα με τη διάθεση. Κι αν κάποιος μου πει "ξέρεις, το φαρδύ παντελόνι που φοράς είναι εκτός μόδας" έχω μόνο μία απάντηση:
- Εκτός μόδας είναι μόνο η κακογουστιά!


Woman-Life
 
Eva-D

Ημερομηνία: Σάββατο, 02-03-2013, 15:27 | Δημοσίευμα # 26
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Μπράβο admin μου έχεις απόλυτο δικιο!!! wink Δυστυχώς αν η κάθε γυναίκα σκεφτόταν να φοράει πραγματικά ότι της πηγαίνει και ότι την κολακεύει και όχι ότι της πλασάρει η κάθε τάση και η κάθε γνωστή-άγνωστη τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά αλλά αυτό το θέμα σηκώνει πάααρα πολύ συζήτηση και δεν θα μας πάρει να το αναλύσουμε εδώ.
Με μία απλή λέξη τα είπες ΟΛΑ!! Εκτός μόδας είναι μόνον η κακογουστιά και εδώ θα έρθω να συμπληρώσω κι εγώ ότι το καλόγουστο και φινετσάτο ντύσιμο ποτέ δεν το βαριέσαι γιατί κατά καιρούς το ακούσαμε κι αυτό. wacko
 
Eva-D

Ημερομηνία: Σάββατο, 02-03-2013, 15:39 | Δημοσίευμα # 27
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Κάτι άλλο. Πολλά στυλ όχι απλώς ταιριάζουν αλλά είναι ιδανικά για γυναίκες άνω των 40 αλλά επειδή αυτοί στα site μόδας τα φοράνε σε νεαρά μοντέλα φαίνεται έτσι να είναι μόνο για μικρές. Να το προσέχετε πολύ αυτό.
 
Eva-D

Ημερομηνία: Σάββατο, 02-03-2013, 22:54 | Δημοσίευμα # 28
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline




 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 05-03-2013, 18:41 | Δημοσίευμα # 29
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Πολύ ωραίο και το παλ-ροζ παντελόνι που χαρίζει ανάλαφρη ανοιξιάτικη εικόνα.

Woman-Life
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 05-03-2013, 18:43 | Δημοσίευμα # 30
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Προτάσεις για κάθε γούστο:



Woman-Life
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΛ » Ιδέες για ανοιξιάτικο ντύσιμο
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats