Παρασκευή
29-03-2024
08:21
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Τι θα λέγατε στα κορίτσια που κάνουν συνέχεια δίαιτες; - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 1
  • 1
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ » Τι θα λέγατε στα κορίτσια που κάνουν συνέχεια δίαιτες;
Τι θα λέγατε στα κορίτσια που κάνουν συνέχεια δίαιτες;
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-02-2011, 10:19 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Έχω μια γνωστή κοπέλα η οποία έχει μια χαρά κιλά. Αλλά συνέχεια λέει ότι είναι χοντρή και μονίμως κάνει δίαιτες. Όλοι της λένε ότι πολύ όμορφη κι έτσι όπως είναι αλλά αυτή επιμένει στο δικό της.

Εσείς τι θα λέγατε στα κορίτσια που κάνουν συνέχεια δίαιτες για να γίνουν σαν τα μοντέλα;


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-02-2011, 12:08 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οτι και να πεις σε μία κοπέλα όταν έχει βαλθεί να κάνει δίαιτα, έστω και αν δεν την χρειάζονται,πάει χαμένο ....,δεν ακούει τίποτα...Απλώς θα της έλεγα ότι πρέπει να αγαπήσει και να αποδεχτεί του εαυτό της έτσι όπως είναι.
Ο κάθε άνθρωπος έχει την δική του ταυτότητα. Εξ άλλου οι γεματούλες είναι πιο θελκτικές και ομορφότερες.
Δέν ξέρω ειλικρινά τι να πώ, είναι λεπτό θέμα και ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά σε μια ''συμβουλή''... dry .
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 07-12-2011, 16:27 | Δημοσίευμα # 3
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
συνήθως αυτό το πρόβλημα έχει βαθύτερα ψυχολογικά αίτια δυστυχώς και πρέπει να αντιμετωπίζεται από ειδικό.
Δεν ωφελεί να λέμε τίποτα γιατί ..δεν ακούει λόγια όπως μα είσαι πιο όμορφη τώρα παρά σαν ξυλάγγουρο.
Τα κορίτσια αυτά θα σου πουν πάντα ότι έχουν παρει κιλά κι ας είναι μόλις 45 και να φυσήξει ο άνεμος θα πέσουν
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-12-2011, 00:45 | Δημοσίευμα # 4
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Το πιο δύσκολο είναι να κάνεις αυτά τα άτομα να καταλάβουν ότι έχουν πρόβλημα. Γιατί αν δεν το παραδεχτούν δεν πρόκειται να αλλάξουν και πόσο μάλλον να απευθυνθούν σε ειδικό.
Και με στεναχωρεί πολύ αυτό το πράγμα, ειδικά όταν αφορά άτομα που γνωρίζω προσωπικά. Αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, δυστυχώς.


Woman-Life
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 12-01-2012, 16:30 | Δημοσίευμα # 5
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Το φαινόμενο αυτό, δυστυχώς το συναντάμε αρκετά συχνά σήμερα, και ειδικά στα νεαρά κορίτσια. Κάποια συγκεκριμένη λύση δε νομίζω πως υπάρχει. Απλά αυτά τα άτομα μάλλον έχουν λίγη ή καθόλου αυτοπεπίθηση, έχουν πολλά κόμπλεξ και σε πολλές περιπτώσεις χρειάζονται βοήθεια ψυχολόγου. Γιατί όντως Woman-Life, αν δεν θελήσουν οι ίδιοι να κάνουν κάτι, δεν θα μπορέσεις να τους βοηθήσεις. Κρίμα sad
 
Crazy_40

Ημερομηνία: Παρασκευή, 15-02-2013, 16:30 | Δημοσίευμα # 6
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 3
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Καλησπέρα σας! Θα συμφωνήσω ότι είναι κυρίως ψυχολογικό θέμα!! Μια φίλη μου ενώ εχει κανονικό βάρος (ακόμα και ο Δείκτης Μάζας Σώματος της το αποδεικνύει!!!) εκείνη πιστεύει ότι αν χάσει 2-3 κιλά θα είναι καλύτερα!! Άντε να την πείσεις ότι έχει άδικο, αλλά αν νιώθει καλά όταν χάσει τα 2-3 κιλά αυτό θα φανεί!! Δε μιλάω βέβαια για επίπεδα ανορεξίας, γιατί αυτό είναι ένα θλιβερό θέμα!!
 
Careyourself

Ημερομηνία: Σάββατο, 18-01-2014, 21:39 | Δημοσίευμα # 7
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 3
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Θα έλεγα να προσέχουν και να μην βάζουν σε κίνδυνο την υγεία τους.Καλά θα ήταν να συμβουλευτούν διαιτολόγο ή διατροφολόγο.ακολουθώντας σωστή διατροφη και ισσοροπημένη θα έχουν το επιθυμιτό αποτέλεσμα
χωρίς κινδύνους!
 
filam

Ημερομηνία: Τρίτη, 11-03-2014, 15:44 | Δημοσίευμα # 8
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 16
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Θα πρότεινα σωστή διατροφή με την συμβουλή γυμναστή ή ιατρού διαιτολόγου σε συνδιασμό με άθληση! Συνήθως τα γυμναστήρια μπορούν να παρέχουν υπηρεσίες για σωστο αδυνάτισμα και τις ανάλογες λιπομετρήσεις! Πλέον το γυμναστήριο είναι αρκετά προσιτό και όχι όπως παλαιότερα, αλλά έτσι και αλλιώς υπάρχουν και προσφορές βγαίνουν κατα καιρούς και που μπορεί να εκμεταλευτεί όποιος θέλει. Πολλά γυμναστήρια κάνουν κάτι αντίστοιχο!
 
Fwteini

Ημερομηνία: Παρασκευή, 22-05-2015, 14:14 | Δημοσίευμα # 9
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 25
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Έχω και εγώ παραπάνω κιλά, αλλά δεν μου αρέσει να κάνω δίαιτες συνέχεια. Γι'αυτο κάνω ασκήσεις και παίρνω Garcinia Loss - προϊον αδυνατίσματος, το οποιο όμως είναι φυτικό και δεν έχει παρενέργιες. Οι δίαιτες δεν είναι η λύση - δεν μπορείς όλη τη ζωή σου να κάνεις δίαιτα. Απλά πρέπει να προσπαθήσεις να τρως περισσότερα λαχανικά και φρούτα, να πίνεις πολύ νερό και να μην καταναλώνεις πάρα πολύ φαγητά tongue tongue tongue
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ » Τι θα λέγατε στα κορίτσια που κάνουν συνέχεια δίαιτες;
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats