Παρασκευή
29-03-2024
10:04
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Ο ήλιος κάνει γκρίζα τα μαλλιά - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 1
  • 1
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ » Ο ήλιος κάνει γκρίζα τα μαλλιά (Οι ακτίνες του ήλιου δεν κάνουν ζημιά μόνο στο δέρμα αλλά κα)
Ο ήλιος κάνει γκρίζα τα μαλλιά
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 16-06-2009, 00:03 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Ο ήλιος κάνει γκρίζα τα μαλλιά

Ο ήλιος κάνει τα μαλλιά πιο γκρίζα, σύμφωνα με τον Αυστραλό καθηγητή Μπράϊαν Νόρις, ο οποίος παρουσίασε τα αποτελέσματα μιας μελέτης που έγινε στην Ιαπωνία.

"Οι ακτίνες του ήλιου δεν κάνουν ζημιά μόνο στο δέρμα αλλά και στα μαλλιά. Τα κάνουν πιο γκρίζα" είπε ο κ. Νόρις.

Ο ίδιος πρόσθεσε ότι το χρώμα των μαλλιών καθορίζεται ως ένα βαθμό και από τη διατροφή.

"Δεν μιλάμε για το ψυχολογικό στρες που όντως κάνει τα μαλλιά γκρίζα. Λέμε πως όποιος θέλει να διατηρήσει το χρώμα των μαλλιών του πρέπει να μην καπνίζει, να προσέχει τη διατροφή του και να φορά καπέλο όταν είναι σε υπαίθριους χώρους", είπε ο Αυστραλός καθηγητής.

skai.gr


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-02-2011, 18:24 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Μια και μιλούμε για γκρίζα μαλλιά θέλω να σας εκφράσω μια απορία μου.Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί τον γκριζομάλλη άνδρα τον αποκαλούν '' γοητευτικό γκριζομάλλη '',ενω την γυναίκα με τα γκρίζα μαλλιά την αποκαλούν ''.ωριμη κυρία ''.....
Εσείς το έχετε ακούσει; sad
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-02-2011, 22:32 | Δημοσίευμα # 3
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
martzak51, τώρα μ' έβαλες σε σκέψη. Και βέβαια το έχω ακούσει πολλές φορές, αλλά δεν το έχω σκεφτεί.
Πάντως είναι άδικο. Έχω δει γυναίκες με γκρίζα μαλλιά που είναι γοητευτικές και περιποιημένες, αλλά ουδέ ποτά άκουσα κανέναν να τις αποκαλεί "γοητευτικές γυναίκες".
Πραγματικά, martzak51, μ' έβαλες σε σκέψη. Θα το σκεφτώ, και θα ξανα-απαντήσω.
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 04-02-2011, 23:16 | Δημοσίευμα # 4
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σκέψου το Ρίκα μου και δώσε και σε μένα καμμιά απάντηση ,γιατί εγώ το έχω ακούσει και μάλιστα απο γυναίκες ως επί το πλείστον sad cool wink
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 26-05-2011, 21:14 | Δημοσίευμα # 5
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Μάλλον είναι απλώς προκαταλήψεις. Γιατί υπάρχει και μια άλλη παραλλαγή των παραπάνω.

Γιατί μια γυναίκα που βγαίνει με μικρότερο άντρα την κατακρίνουν?
Ενώ τον άντρα που βγαίνει με πολύ μικρότερές του, τον αποκαλούν μάγκα?

Προκαταλήψεις!!! dry
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 26-05-2011, 21:59 | Δημοσίευμα # 6
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ελα ντέ;;Γιατί όλα εναντίον των γυναικών;;; cool
 
Fwteini

Ημερομηνία: Δευτέρα, 08-06-2015, 16:28 | Δημοσίευμα # 7
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 25
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Είμαι 25 και πριν 4-5 μήες βρήκα ότι έχω πολλά γκρίζα μαλλιά! Φοβήθηκα!! Δεν ήξερα πώς και γιατί και δεν ήθελα τόσο νέα να αρχίσω με τις βαφές. Στο facebook βρήκα τυχαία μια σελίδα με διαφήμιση του Fulfix - ένα σπρέι μαλλιών. Τα σχόλια ήτανε πολύ θετικά και οι περισσότεροι που το πήραν λένε ότι δουλεύει το προϊον και βοηθά τα μαλλιά να αποκαταστήσουν το χρώμα τους και να μην είανι γκρίζα. Ήμουνα επιφυλακτική, αλλά αφού ήτανε φθηνό και έιχε και εγγύηση επιστροφής χρημάτων αποφάσησα να το πάρω και βλέπω. Μετά 3-4 εβδομάδες είδα δα πρώτα αποτελέσματα και σε λίγες μήνες εξαφανήστηκαν όλες τισ γκρίζες τρίχες! Επιπλέον τα μαλλία μου έγιναν πιο δυνατά και όμορφα! Αν θέλετε δοκιμάστε το Fulfix - θα μείνετε ικανοποιημένες (αν όχι τουλάχιστον θα πάρετε πίσω τα λεφτά σας) !
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ » Ο ήλιος κάνει γκρίζα τα μαλλιά (Οι ακτίνες του ήλιου δεν κάνουν ζημιά μόνο στο δέρμα αλλά κα)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats