Πέμπτη
28-03-2024
12:53
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
χανω κιλα και ελεγχω το βαρος μου - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 1
  • 1
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΔΙΑΤΡΟΦΗ » χανω κιλα και ελεγχω το βαρος μου (καθαρα ενημερωτικο για μια καλη διαιτα)
χανω κιλα και ελεγχω το βαρος μου
SONYA

Ημερομηνία: Πέμπτη, 13-05-2010, 21:04 | Δημοσίευμα # 1
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 21
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Αγαπημένες μου φίλες, καθημερινά πολλες από εσάς βασανίζετε το μυαλουδάκι σας από ένα καταιγισμό ερωτήσεων που σχετίζονται με την απώλεια βάρους,

Πότε πρέπει χάσουμε βάρος ?

Το πότε έχει συνήθως δύο διαφορετικές πτυχές, πότε πρέπει να χάσω βάρος και πότε είναι η καλύτερη περίοδος για να το πετύχω. Στο πρώτο σκέλος, το μόνο που μπορούμε να απαντήσουμε με σιγουριά και να είμαστε αυστηροί σε ότι αφορά το «πρέπει να χάσω βάρος» είναι όταν υπάρχουν ή ακόμη όταν εγκυμονούν προβλήματα υγείας στα όποια έχουμε σαφής οδηγίες από τους γιατρούς για άμεση απώλεια κιλών. Τέτοιες περιπτώσεις δεν πρέπει να παίρνουν αναβολή. Από κει και έπειτα το πότε είναι η κατάλληλη περίοδος για να χάσει κάποιος κιλά, είναι ένα ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί μόνο από τον ίδιο τον ενδιαφερόμενο. Δεν υπάρχει καλή και κακή περίοδος για δίαιτα, το βασικό είναι το ίδιο το άτομο να είναι αποφασισμένο, να έχει διάθεση και θέληση, να μην είναι αγχωμένο και να το κάνει για τους σωστούς λόγους.

Και πώς να το χάσουμε ?

Μόνο αν ακολουθήσετε ένα σωστό κι ισορροπημένο πρόγραμμα διατροφής, θα επιτύχετε ένα υγιές και μόνιμο αποτέλεσμα. Αρχικά λοιπόν δεν πρέπει να σας πιάνει πανικός, άγχος, θλίψη και να χάνετε την ψυχραιμία μας. Η διαχείριση του βάρους δεν είναι εύκολη υπόθεση, απαιτεί βασικές γνώσεις και επιμονή κι υπομονή από εσάς. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να στραφείτε σε κάποιο εξαντλητικό μαγικό πρόγραμμα αδυνατίσματος! Το βασικό είναι η δίαιτα σας να χαρακτηρίζεται από ποικιλία, ισορροπία και μέτρο κι η διαδικασία για την απώλεια βάρους να γίνει σταδιακά. Ο καλύτερος τρόπος για να χάσετε βάρος είναι ν’ αλλάξετε τη διατροφή σας, να αυξήσετε τη φυσική σας δραστηριότητα, αλλά κυρίως να τροποποιήσετε μικρές βασικές συνήθειες σας και να εκπαιδευτείτε σωστά!

Και γιατί να χάσουμε κιλά ?

Άλλο ένα ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί από εσάς, στο οποίο όμως μπορούμε να σας βοηθήσουμε να βρείτε τη σωστή απάντηση.

Η απώλεια των περιττών κιλών είναι μια διαδικασία που ανεβάζει τη διάθεση μας, αυξάνει την αυτοπεποίθηση, βελτιώνει την εξωτερική εμφάνιση και ενισχύει το αίσθημα της προστασίας της υγείας μας. Είναι λοιπόν πολύ σημαντικό να καταγράψει ο καθένας σε μία λίστα τα δικά του προσωπικά κίνητρα (πχ πρόβλημα υγείας, εξωτερική εμφάνιση, ωραία εμφάνιση σε ένα γάμο ή μια βάφτιση, ανεύρεση συντρόφου κτλ), στην οποία θα μπορεί να ανατρέχει και να αναζωογονεί τη θέληση του σε δύσκολες στιγμές!

ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕΣ ? ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΩΡΑ

goodhealth-naturalproducts.blogspot.com


Τελευταία επεξεργασία από SONYA - Σάββατο, 15-05-2010, 02:02
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 11-11-2010, 20:35 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Δυστυχώς κάθε Δευτέρα ξεκινώ δίαιτα αλλά πόσο μακριά ειναι η δική μου΄................Δευτέρα....δυστυχώς....
 
SONYA

Ημερομηνία: Πέμπτη, 13-01-2011, 19:55 | Δημοσίευμα # 3
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 21
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Quote (martzak51)
Δυστυχώς κάθε Δευτέρα ξεκινώ δίαιτα αλλά πόσο μακριά ειναι η δική μου΄................Δευτέρα....δυστυχώς....

ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΤΗΣ FOREVER ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣ...

 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 28-01-2011, 02:16 | Δημοσίευμα # 4
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σόνια μου ,σύμφωνα με τον δικό μου οργανισμό χάνω πολύ εύκολα κιλά όταν το δεξί ή αριστερό μου χέρι επισκέπτεται πιο αργά το στόμα μου.
Μια- δύο ημέρες έχω πρόβλημα αλλά μετά χάνονται τα κιλα χωρίς να το θέλω.
Είπαμε όμως αρκει να το αποφασίσω γιατί διαφορετικά τίποτα δεν με δελεάζει,δυστυχώς.....
 
SONYA

Ημερομηνία: Παρασκευή, 28-01-2011, 21:03 | Δημοσίευμα # 5
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 21
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
EXOYME 2 ΚΑΛΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ....ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ 30 ΗΜΕΡΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ....
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 29-01-2011, 10:14 | Δημοσίευμα # 6
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
SONYA, αυτό το φόρουμ δεν είναι μέρος για διαφήμιση. Σε παρακαλώ μην προωθείς συνέχεια τα προϊόντα σου.
Δυστυχώς δεν έχεις αφήσει ούτε ένα μήνυμα που να μην έχει σχέση με την εταιρεία σου.
Σε παρακαλώ να διαβάσεις τους κανόνες του φόρουμ.
Αν θέλεις να συνεχίσεις να γράφεις σε αυτό το φόρουμ, θα πρέπει να γράφεις και για άλλα πράγματα, ή τουλάχιστον να μην αναφέρεσαι συνέχεια στην εταιρεία σου.
Ελπίζω να με καταλαβαίνεις και να μη με παρεξηγήσεις.


Woman-Life
 
Fwteini

Ημερομηνία: Παρασκευή, 22-05-2015, 14:10 | Δημοσίευμα # 7
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 25
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Τι νομίζετε για τα συμπληρώματα διατροφής???
 
Melisoula

Ημερομηνία: Σάββατο, 22-04-2017, 00:04 | Δημοσίευμα # 8
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 8
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Σκέφτομαι καιρό τώρα πως θέλω να χάσω κάποια κιλά, μια φίλη μου, μου πρότεινε Βιοσυντονισμό γιατί έχει λέει καλά αποτελέσματα, μια άλλη μου πρότεινε τα phen αλλά εγώ λέω να βρω συνταγές με λίγες θερμίδες. Δε θέλω να χάσω όμως και τα γλυκάκια μου

γι' αυτό βρήκα το ιδανικό: θα χρησιμοποιώ στέβια.
Το θέμα μου είναι με τα αλμυρά, ξέρετε κανένα κολπάκι για λιγότερες θερμίδες, π.χ. ξέρω θα βάζω λιγότερο λάδι, τίποτα άλλο;

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη! biggrin
 
ulapokurska

Ημερομηνία: Πέμπτη, 11-05-2017, 07:23 | Δημοσίευμα # 9
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 1
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Εδω και σχεδον ενα χρονο εχω αρχισει να πηγαινω γυμναστηριο και να προσεχω τι τρωω. Ειχα προβλημα με το βαρος μου και τωρα ηδη εχω χασει 14 κιλα. Οταν θελεις μπορεις. Παντα να πιστευετε στον εαυτο σας!

http://www.opinie-pracodawca.biz/
 
EytuxiaPap

Ημερομηνία: Κυριακή, 27-01-2019, 14:05 | Δημοσίευμα # 10
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 11
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Ξεκινάμε άμεσα!!!!
 
georgiavilla

Ημερομηνία: Παρασκευή, 05-08-2022, 22:12 | Δημοσίευμα # 11
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 3
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Σε εμενα εκανε μεγαλη διαφορα η μειωση των υδατανθρακων στην καθημερινη μου διατροφη. Έχω χάσει περιπου δεκα κιλά σε ένα χρόνο και θελω αλλα 6-8 αλλά έχω κολλήσει τώρα.

GeorgiaV
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΔΙΑΤΡΟΦΗ » χανω κιλα και ελεγχω το βαρος μου (καθαρα ενημερωτικο για μια καλη διαιτα)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats