Παρασκευή
29-03-2024
10:40
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Ο δεκάλογος της υγιεινής διατροφής - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΔΙΑΤΡΟΦΗ » Ο δεκάλογος της υγιεινής διατροφής (ισορροπημένη διατροφή)
Ο δεκάλογος της υγιεινής διατροφής
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 02-08-2012, 20:10 | Δημοσίευμα # 16
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
vera28, νομίζω πως το καλοκαίρι είναι η περίοδος που όλες μας λίγο πολύ ξεφεύγουμε από το πρόγραμμα ή δυσκολευόμαστε να διατηρήσουμε το ήδη υπάρχον. Κι εμένα προσωπικά όλο μου το πρόγραμμα ανακατεύτηκε με κάποια συμβάντα κι έχω ξεφύγει κι εγώ. Έτσι περιμένω να τελειώσει ο Αύγουστος για να έρθουν όλα στα ίσια τους.
Αλλά όσο και να δυσκολευόμαστε, πάντα μπορούμε να κάνουμε έστω κάτι λίγο για τους εαυτούς μας. Π.χ. να γελάμε (αναφέρομαι στο Νο11 της Liberty) βλέποντας μια κομωδία smile


Woman-Life
 
Fwteini

Ημερομηνία: Πέμπτη, 28-05-2015, 13:49 | Δημοσίευμα # 17
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 25
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Καλλες ιδεες, εχω φιλους που ειναι σε καλη φορμα μονο με ισρροπιμενη διατροφη και κινηση. Δυστυχως στη δικη μου περιπτωση δεν ειναι ετσι. 6 μηνες προσπαθησα να τρωω υγιεινα - λαχανικά και φρουτα, μικρες μερίδες, λίγες θερμιδες κλπ. Δυστυχως έχασα μονο 1,200 κιλα. Ημουνα πολυ επιφυλακτικη οσον αφορα τα συμπληρωματα διατροφης και γιαυτο ηθελα να καταφερο καποια αποτελεσματα με φυσικο τροπο. Δεν εγινε ομως και οταν η αδερφη μου (η οποια παντα ητανε πολυ αδυνατη) μου ειπε οτι παντρεθεται σε 6 μηνες αποφάσησα οτι για το γαμος της θελω να ειμαι και εγω ομορφη και αδυνατη. Παρηγγειλα το Garcinia Loss, ενα φυτικο συμπληρωμα διατροφης και σιγα σιγα αρχισα να χασω κιλα. Δεν ζυγιζομαι καθε μερα, το κανω μονο μια φορα τον μηνα για να μην το σκεφτω συνεχεια, αλλα τα ρουχα μου εδειξαν τη διαφορα. Για 4-5μηνες εχασα 6,5κιλα και ασιθανομαι και φαινομαι τελεια! Δεν το γραφω αυτο για να κανω διαδημιση, απλα ηθελα να δειξω οτι σε καποιες περιπτωσεις η απολεια δεν γινεται μονο με φυσικο τροπο. Βεβαιως πρεπει να ειμαιστε πολυ προσεκτικοι οταν παρουμε την αποφαση να χρησιμοποιουμε καποιο προιον αδυνατισμα, επιδη υπαρχουν μερικα που κυκλοφορυν στην αγορα και ειναι επικυνδινα για την υγεια. Πριν παραγγειλω το δικο μου εκανα μια μεγαή ερευνα και μετα αποφασησα οτι ειναι καταλληλο για εμενα. Δεν ειχα παρενεργιες ουτα προβληματα με την υγεια μου.
Μην σκεφθειτε οτι τωρα που εχασα τα περιττα κιλα θα σταματησω με τη διατροφη και με τις ασκησεις - παλυ προσεχω πολυ και βρισκω χρονο για τρεξιμο, περπατηματα κλπ, οταν βλεπω τα αποτελεσματα εχω και διαθεση για τετοια πραγματα περισσοτερο απο πριν.. smile respect respect respect
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΔΙΑΤΡΟΦΗ » Ο δεκάλογος της υγιεινής διατροφής (ισορροπημένη διατροφή)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats