Τετάρτη
24-04-2024
15:27
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Η γιογκα του γελιου - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ » Η γιογκα του γελιου (γελάστε κανει καλο)
Η γιογκα του γελιου
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 13:16 | Δημοσίευμα # 1
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
My WebPage

Το γελιο χαριζει μακροζωία Σχεδον ολοι το ξερουμε
Να όμως που υπάρχουν και καποιοι άλλοι εκτός από τους κωμικούς και κωμωδιογραφους που μας βοηθούν να το βιώσουμε
Δυο κορίτσια πηγαν και σπουδασαν την τέχνη πλαι σε εναν γκουρου του ειδους και εφεραν και στην Ελλαδα τη γιογκα του γελιου
Πηγα δυο φορες και σας διαβεβαιώνω ότι είναι αλήθεια θεραπευτικο
Στη διευθυνση που παραθετω πιο πανω θα βρειτε τα στοιχεια οσες ενδιαφερονται. Γινονται ακομα και σεμιναρια εκπαιδευτών για τη γιογκα του γελιου
biggrin smile laugh lol
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 13:56 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Το γέλιο μακραίνει την ζωή δεν έλεγαν Ράνια μου οι παλαιότεροι χωρίς να έχουν τόσες πολλές γνώσεις;
Πάρα πολλές φορές σκέπτομαι πως γνώριζαν τόσο πολλά πράγματα και πόση σοφία έχουν τα λόγια τους ενω δεν ήξεραν οι περισσότεροι ούτε καν γράμματα. surprised
Στην σημερινή δύσκολη εποχή μας χρειάζεται το γέλιο όσο ποτά άλλοτε tongue
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 15:28 | Δημοσίευμα # 3
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Ναι Μαρια μου
Οι παλαιοι ηταν πιο κοντα στη φυση κι επαιρναν σοφια απο την παρατηρηση. Τωρα εχουμε απομακρυνθει απο τη φυση και ο τροπος ζωης μας, μας αποπροσανατολιζει από το αυθεντικό, ετσι καταφευγουμε στις απομιμησεις. Το μυαλο των παλαιων ηταν διαυγές Εγω θυμαμαι στο ορεινο χωριο του παππου μου 800 μετρα υψος, οι ανθρωποι ηταν σοφοι ακομα κι οσοι δεν ειχαν μαθει γραμματα

Ο Βολταιρος ελεγε : Αποφασισα να ειμαι ευτυχισμενος γιατι κανει καλο στην υγεία biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 19:18 | Δημοσίευμα # 4
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πολύ καλά το έλεγε ο Βολταίρος Ράνια μου ......μακάρι να μπορούσαμε να το εμπεδώσουμε.Δεν κερδίζουμε τίποτα αν δεν σκεπτόμαστε θετικά smile smile
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 19:32 | Δημοσίευμα # 5
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
biggrin
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 01:43 | Δημοσίευμα # 6
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
ΆΧ! κορίτσια μου όλο αυτό το σαββατοκύριακο έκανα θεραπεία γέλιου. biggrin
Είχα την κόρη μου και τη νονά της(το δίδυμο που σκοτώνει ) και κάναμε όλοι κοιλιακούς απο τα γέλια.
Καλά λένε το γέλιο είναι μεταδοτικό.Φτάνει να ακους δυνατά γέλια και γελάς χωρίς να ξέρεις.
Αυτό μου το είπε η φίλη μου και γειτόνισσά μου που μας άκουγε και την είχαν πιάσει τα γέλια χωρίς να ακούει τι λέμε.
Αφου και τώρα που γράφω τα θυμάμαι και με έχουν πιάσει τα γέλια.
Ράνια μου δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν στην γιόγκα γέλιου αλλά σίγουρα είναι πολύ καλό.
Μακάρι να υπήρχε σαν πρόγραμμα στην τηλεόραση θα βοηθούσε πολύ κόσμο ειδικά τώρα που όλοι περνούν δύσκολες εποχές. cool
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 09:51 | Δημοσίευμα # 7
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
αναζωογονητικό Βιργινια μου Ειχες και τη χαρα της κορης σου smile
Στη γιογκα γελιου καναμε μιμητικες παραστασεις τοσο σε κινησεις προσωπου οσο και θεατρικες κινησεις Περνας καλα! Εγω το εκανα σε μια φαση που ειχα μεγαλη αναγκη για εκτονωση
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 18:01 | Δημοσίευμα # 8
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οπως το γράφεις Βιργινία μου αρκεί να ακούς γέλια και τότε γελάς και εσύ χωρίς καν να ξέρεις τι συμβαίνει.
Να σας γράψω ένα απλό περιστατικό που όταν το θυμάμαι γελώ αν και εχουν περάσει 42 χρόνια.Ημουν ακόμα στο Ρέθυμνο και ενα βραδάκι μια παρέα είπαμε να πάμε σινεμά.Τότε όλες οι πόρτες και τα παράθυρα ήταν ανοικτά ,δεν υπήρχε εγκληματικότητα ούτε καν φόβος για κάτι.Καθώς λοιπόν κατηφορίζαμε την παλιά πόλη ακούμε μια μαμά να λέει:Μανώλη κάθησε καλά γιατί θα σε χειροτονήσω δεσπότη.Ο μικρός μου αδελφός λοιπόν με φυσικότητα φωνάζει :ΑΞΙΟΟΟΟΟΣΣΣΣ
Το τι έγινε δεν περιγράφεται......βγηκε και η μαμα εξω και δεν μπορούσαμε να αναπνεύσουμε απο τα γέλια.Είχαμε καθήσει όλοι κάτω γιατί κορίτσια είχαμε,με συγχωρείτε για την έκφραση,κατουρηθεί ....Γελούσαμε ασταμάτητα,το ίδιο και άλλοι περαστικοί,είχαμε γίνει μια μεγάααλη παρέα και κανείς δεν μπορούσε να πεί τι είχε ειπωθεί.
Αλλοτε πάλι ένας φίλος μας οικογενειακός άρχισε να γελά ασταμάτητα ,έτσι χωρίς λόγο γιατί ήθελε να δεί τι θα κάναμε.Αποτέλεσμα; την άλλη ημέρα δεν μπορούσαμε να μιλησουμε γιατί είχαν πιαστεί τα σαγόνια μας από τα γέλια. tongue
Υπάρχει καλύτερη θεραπεία από το γέλιο;
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 18:50 | Δημοσίευμα # 9
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
φαντασου οτι και μετα απο τοσα χρονια σου προκαλει ευφορία
Καποτε ο κοσμος ειχε αυθορμητο χιουμορ και διασκεδαζε πολυ με φαρσες (καλοκάγαθες, αλλά όχι παντα)
Τωρα πρέπει να καταφευγουμε σε ανεκδοτα ή κωμωδιες
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 02:24 | Δημοσίευμα # 10
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ετσι είναι Ράνια μου ....Μα ξέρεις τι είναι να σου λένε θα σε χειροτονήσω δεσπότη (που σημαίνει ότι θα σου τις βρέξω)και ο άλλος να σου λέει κιόλας την ευχή άξιος tongue Μόνοι μας περιπλέξαμε τις ζωές και χάσαμε τον αυθορμητισμό μας, το χιούμορ μας την επαφή μας με τους ανθρώπους cool
 
virginie

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 12:26 | Δημοσίευμα # 11
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Τα πιο ωραία αστεία είναι αυτά που έχουν συμβεί στην πραγματικότητα κορίτσια.Βάζουν κάτω και τα πιο πετυχημένα ανέκδοτα.
Ακούμε ένα καλό ανέκδοτο,γελάμε αλλά μετά όταν το ξανακούσουμε ....τίποτα.Όμως αυτά που έχουμε ζήσει τα θυμόμαστε και γελάμε όσα χρόνια κι αν περάσουν.
Πάντως Μαρία μου οι παλιές αστείες ιστορίες είναι το κάτι άλλο γιατί έχουν κι αυτή την χαμένη αθωότητα που τις κάνει ακόμη πιο ωραίες biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 14:08 | Δημοσίευμα # 12
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ετσι είναι Βιργινία μου..... και πολλές φορές νιώθω πολύ ευτυχισμένη που έζησα χρόνια που όλα ήταν διαφορετικά ....από την νοοτροπία των ανθρώπων,την αθωότητα μέχρι τον τρόπο σκέψης και ζωής φυσικά cool
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 23-03-2012, 01:53 | Δημοσίευμα # 13
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σήμερα κορίτσια ήταν η εβδομαδιαία συνάντηση των φιλενάδων .Το τι γέλιο έπεσε δεν λέγεται. haha Ολες οι πονηριές,οι σκανδαλιές των παιδικών μας χρόνων ήλθαν στην επιφάνεια το τι κοιλιακούς κάναμε δεν λέγεται. smile
Στο τέλος καταλήξαμε στο ότι αν τα παιδιά μας έκαναν αυτά που κάναμε εμείς ...200 φορές θα είχαμε πάθει καρδιακή προσβολή,αν γινόταν....
Επειτα λέω την Χρυσαννούλα μου ζωηρή cool Το μήλο κάτω από την μηλιά θα πέσει χαχαχαχαχα tongue
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 23-03-2012, 09:00 | Δημοσίευμα # 14
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ετσι ειναι Μαρια μου Τα δικα μας φαινονται αθώα, ομως για τα παιδια μας ανησυχουμε cool Ισως ομως και εκεινα τα χρονια υπηρχαν λιγοτεροι κινδυνοι ετσι οι τρελλες δεν κατεληγαν σε ατυχηματα
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 23-03-2012, 17:19 | Δημοσίευμα # 15
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σίγουρα Ράνια μου οι κίνδυνοι ήταν λιγότεροι ,ορισμένοι μάλλον δεν υπήρχαν καθόλου.Αντε να περάσουν 2-3 αυτοκίνητα από την γειτονιά,εγκληματικότητα ανύπαρκτη εκείνη την εποχή,ο γείτονας ήταν φύλακας άγγελος για όλα τα παιδιά και κυρίως υπήρχε αλάνα. :D.Εγώ ήμουν και πολύ τυχερή γιατί το γυμνάσιο αρρένων ήταν απέναντι στο σπίτι μας και μόλις τελείωναν τα παιδιά, εμείς,όλα τα παιδιά της γειτονιάς, μέσα στο γυμνάσιο φτιάχναμε το βασίλειό μας.
Ζήσαμε σε ξέγνοιαστες εποχές
Ποιός μπορεί να αφήσει ,σήμερα παιδάκια ,εστω και στην γειτονιά ,αν υπάρχει να παίξει μόνο του sad ;;;


Τελευταία επεξεργασία από martzak51 - Παρασκευή, 23-03-2012, 17:19
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ » Η γιογκα του γελιου (γελάστε κανει καλο)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats