Πέμπτη
28-03-2024
16:58
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Σας αρέσει να μαγειρεύετε; - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΣΥΝΤΑΓΕΣ - ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ » Σας αρέσει να μαγειρεύετε;
Σας αρέσει να μαγειρεύετε;
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 12-09-2009, 10:07 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Σας αρέσει να μαγειρεύετε;



Woman-Life
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Σάββατο, 12-09-2009, 11:03 | Δημοσίευμα # 2
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Μπορώ να πω πως μαρέσει να ασχολούμαι με τη μαγειρική και να δοκιμάζω καινούρια πράγματα!λατρεύω να κάνω γλυκα!πάντως, κανένας δεν μπορεί να φύγει από το σπίτι μου νυστικος!Σπεσιαλιτέ μου:το παστίτσιο και ο κορμος-γλυκό!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...

Τελευταία επεξεργασία από ANDRIANA - Σάββατο, 12-09-2009, 11:04
 
ntina

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-11-2009, 20:09 | Δημοσίευμα # 3
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 1
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Πάρα πολύ! Μ'αρέσει να πειραματίζομαι, να ακολουθώ δικούς μου τρόπους μαγειρέματος και να ξεφεύγω από τις συνταγές (αν και κάποιες φορές... wacko ).Γενικά ασχολούμαι με ό,τι έχει σχέση σοκολάτα και αλεύρι. Από γλυκά εώς πίτες!
 
μπισκοτιτσα

Ημερομηνία: Κυριακή, 19-09-2010, 17:22 | Δημοσίευμα # 4
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 19
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Μ΄αρέσει πάρα πολύ smile πάντα δοκιμάζω καινούριες συνταγές αλλά όχι με περίεργα υλικά. Πιο πολύ μ΄αρέσει η μαγειρική παρά η ζαχαροπλαστική smile
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 19-09-2010, 20:11 | Δημοσίευμα # 5
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Να σας πω ποιό παλιά, που όλη η οικογένεια ήταν μαζεμένη στο σπίτι, μου άρεσε πολύ.Τώρα που βρήκαν το δρόμο τους,όχι τόσο.Είμαι καλή μαγείρισσα όπως λένε αλλά.... angry
 
woman-life

Ημερομηνία: Δευτέρα, 20-09-2010, 14:04 | Δημοσίευμα # 6
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Πωπωπω κορίτσια... διάβασα αυτά που γράφετε και τώρα ντρέπομαι...
Είμαι η μόνη που δε μου αρέσει η μαγειρική? Ντροπή μου!
Από όλες τις δουλειές του σπιτιού η μαγειρική είναι αυτή που με "σκοτώνει".


Woman-Life
 
giaexroma

Ημερομηνία: Παρασκευή, 28-01-2011, 13:33 | Δημοσίευμα # 7
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 27
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Μου αρέσει πολύ να μαγειρεύω και να φτιάχνω γλυκά και τούρτες για τους δικούς μου. cake icecream
Αρκετές ώρες της μέρας ασχολούμαι με αυτό το 'άθλημα' γιατί είμαι συντονίστρια σε γνωστό site μαγειρικής. tongue


Ξύπναααααααα........η ζωή τρέχει!!!!


Τελευταία επεξεργασία από giaexroma - Παρασκευή, 28-01-2011, 13:33
 
Βίκυ

Ημερομηνία: Σάββατο, 29-01-2011, 18:00 | Δημοσίευμα # 8
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 15
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
η μαγειρική για μένα είναι αναγκαίο ....κακό!Περισσότερο μου αρέσει η ζαχαροπλαστική!
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 29-01-2011, 23:13 | Δημοσίευμα # 9
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Δέν είσαι μόνη σου Admin μου,σε συμμερίζομαι.Οπως λέει και η Βίκυ θεωρώ την μαγειρική αναγκαίο κακό....Ενώ η ζαχαροπλάστική !!!!!!!!!!!!! tongue Αν όμως με πιάσουν τα κέφια να μπώ στην κουζίνα ξεχνώ να βγω από εκει και μετα βαριέμαι να τρώγω μια εβδομάδα ότι έφτιαξα.... wink Μια χαρά είμαι λοιπόν που έχω την κουζίνα σε απόσταση biggrin Μακριά και αγαπημένες όπως λέει και ο λαός μας wacko
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 02-12-2011, 17:01 | Δημοσίευμα # 10
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
αρχισα να μαγειρεύω αργά δηλαδή μετά τις σπουδές μου cool Η κουζίνα ήταν το βασίλειο της μαμάς μου και κανείς δεν ήταν ευπρόσδεκτος μέσα. (γιαυτό κι εγώ άφησα τις κόρες μου από πολύ μικρές να αυτοσχεδιάζουν και να παίζουν με τα υλικά φτειάχνοντας διάφορα) Ουσιαστικά η μαγειρική μου καριέρα άρχισε με το γάμο. Η πρώτη συνταγή που δοκίμασα ήταν ανοιξιάτικο κοτόπουλο από το περιοδικό Elle biggrin Πέτυχε παρα πολύ!! ευτυχώς!!! κι έτσι η άγνοιά μου δεν έγινε αμέσως αντιληπτή από τον άνδρα μου biggrin wacko
Η μαγειρική μου αρεσε πάντα σαν δημιουργία, αλλά φυσικά όταν υπάρχει ο συνδαιτημόνας που θα γευματίσει Πχ όταν είμαι μόνη δε μαγειρεύω. Πιστεύω ότι μαγειρεύεις έχοντας στο νου σου αυτόν που θα καθίσει στο τραπέζι σου Ετσι γίνεται η μαγειρική ένα είδος custom made και όχι της σειράς
Οσο για τη ζαχαροπλαστικη το ρεπερτόριο μου είναι ντεσέρ ελαφρια συνήθως για μετά το φαγητό και κάποια κέικ κλπ Τελευταία κάνω και γλυκά του κουταλιού
Εχω μαγειρέψει πολύ για πολλά χρόνια και πολλά άτομα, καθ'ό,τι ανοιχτό σπίτι. Τώρα σα ζευγαρι μεγάλης ηλικίας που μείναμε με τον ανδρα μου, μαγειρεύω πιο ελαφριά, με απλά υλικά και πιο υγιεινά
 
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 02-12-2011, 22:13 | Δημοσίευμα # 11
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Και η δική μου μαγειρική καριέρα ξεκίνησε από τότε που άρχισα να συζώ με τον αγαπημένο μου. Παρόλο που ξέρω να μαγειρεύω και απ' ότι λένε γίνονται νόστιμα τα φαγητά μου, δε με εμπνέει η μαγειρική καθόλου. Ευτυχώς ο άντρας μου λατρεύει αυτήν την τέχνη. Τυχαίνει να ανοίγω το ψυγείο και να λέω "ουφ δεν έχει τίποτα να μαγειρέψω" και την ίδια στιγμή αυτός να ανοίγει το ψυγείο κι από το τίποτα να φτιάχνει ένα υπέροχο φαγητό. Έχει πολύ φαντασία στην κουζίνα και ευτυχώς την χρησιμοποιεί εκείνες τις συγκεκριμένες στιγμές που η δικιά μου φαντασία κοιμάται.
tongue


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 02-12-2011, 23:56 | Δημοσίευμα # 12
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Θαυμάζω τούς άνδρες που καταπιάνονται με την κουζίνα όπως λέμε. Δεν είναι τυχαίο ότι οι καλύτεροι μάγειρες είναι άνδρες.
Τι ωραία που είναι να μπορεί και η γυναίκα του σπιτιού να πάρει κάποια ανάσα και να μπορεί να ασχοληθεί έστω και μία ημέρα με κάτι άλλο.... cool
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 03-12-2011, 12:33 | Δημοσίευμα # 13
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
είναι καταπληκτικό να μαγειρεύουν οι άνδρες! Στα νέα ζευγάρια δεν είναι σπάνιο το φαινόμενο , κάτι που δε γινόταν παλαιότερα
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 04-12-2011, 02:32 | Δημοσίευμα # 14
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Στα νέα ζευγάρια Ράνια μου,πολλά πράγματα δεν είναι σπάνια και ξέρω ότι πολλοι μοιράζονται τίς δουλειές για να μη σας πω και ότι πολλές εκμεταλεύονται την κατάσταση αυτή και εχουν αλλάξει ρόλους....
Δυστυχώς τώρα ξερω πολλούς άνδρες που έχασαν την δουλειά τους και έχουν αναλάβει παντελώς το νοικοκυριό.....Το δυστυχώς πάει στο ότι έχασε την δουλειά του.....
Φαντάζεστε τι θα έλεγαν κυρίως οι μανες του άνδρα ,κυρίως,αν αυτό γινόταν μερικά χρόνια πρίν;;;;
Βρε πως αλλάζουν οι καιροί......που λέει και ένα παλιό άσμα....
Παλαιότερα Ράνια μου ,οι άνδρες κυρίως ,ήταν τόσο αυστηροί που το σλόγκαν τους ήταν: Να αγαπάς το παιδί σου χωρίς να το ξέρει.....
Το φαντάζεστε κορίτσια; Ο πεθερός μου το έλεγε συνέχεια στον άνδρα μου όταν είχα μωρα τα παιδιά μου και τα δικά μου λαμπάκια ήταν συνεχώς αναμμένα γιατί απο τότε πίστευα και έλεγα ότι τα ζευγάρια είναι ζευγάρια ΠΑΝΤΟΥ....μέσα στην οικογένεια happy
 
Ρανια

Ημερομηνία: Κυριακή, 04-12-2011, 09:53 | Δημοσίευμα # 15
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Εχεις απόλυτο δίκιο. Είναι καλό στο ζευγάρι να μοιράζονται τα πάντα με αλληλοκατανόηση χωρίς αυτό να μετατρέπεται σε εκμετάλλευση, πράγμα που δε θα συμβεί αν υπάρχει πραγματική αγάπη.
Οσο για την παλιά νοοτροπία ευτυχώς που άλλαξε και τώρα οι πατεράδες είναι από τους πρώτους που θέλουν να ταϊσουν και να αλλάξουν το μωρό και να δείξουν τρυφερότητα.
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΣΥΝΤΑΓΕΣ - ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ » Σας αρέσει να μαγειρεύετε;
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats