Παρασκευή
29-03-2024
14:47
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
FlyLady - Ξέρετε τι είναι αυτό; - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » FlyLady - Ξέρετε τι είναι αυτό; (Ξέρετε τι είναι αυτό; Θέλετε να μάθετε;)
FlyLady - Ξέρετε τι είναι αυτό;
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 08-09-2009, 12:01 | Δημοσίευμα # 16
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Σε βρίσκω τέλεια biggrin

Έχω παρατηρήσει ότι αν ντυθώ κατευθείαν αφού σηκωθώ το πρωί, έχω όρεξη για δουλίτσες, ενώ αν κυκλοφορώ με πιτζάμες βαριέμαι να κάνω το οτιδήποτε.


Woman-Life
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Τρίτη, 08-09-2009, 17:22 | Δημοσίευμα # 17
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Θα συμφωνήσω μαζι σου!οταν φοραω πιτζάμες, δεν εχω όρεξη για τίποτα ή μάλλον, το μόνο που θέλω είναι να κάνω ξαπλίτσες στο κρεββάτι!δε συμφέρει όμως!! happy

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
Argiro_k

Ημερομηνία: Δευτέρα, 11-01-2010, 16:01 | Δημοσίευμα # 18
Αρχάριο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 2
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...ΤΟ FLY LADY ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟ Η ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ..???
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 12-01-2010, 12:26 | Δημοσίευμα # 19
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Argiro_k, Ναι υπάρχει και λέγεται "Sink Reflections". Συγγραφέας Marla Cilley.
Δεν είμαι σίγουρη όμως αν έχει μεταφραστεί στα ελληνικά κι αν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα.

Αν το βρει κανείς, πείτε μου, να το αγοράσω κι εγώ biggrin


Woman-Life
 
Argiro_k

Ημερομηνία: Σάββατο, 16-01-2010, 19:45 | Δημοσίευμα # 20
Αρχάριο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 2
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
ok Πάντως το εψαξα κι εγω αλλά βρηκα το ίδιο βιβλιο sad Ευχαρστω πολυυυυυυυ!!!

Τελευταία επεξεργασία από Argiro_k - Σάββατο, 16-01-2010, 20:21
 
ΗΛΕΚΤΡΑ1984

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-11-2011, 10:39 | Δημοσίευμα # 21
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 26
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 0

Offline
Καλημέρα & καλό μας μήνα smile
Εδώ και αρκετό καιρό ακολουθώ τις οδηγίες της fly lady και πραγματικά έχω ξετρελαθεί...Το σπίτι μου είναι μαζεμένο, τα πάντα στη θέση τους και εγώ δεν τρέχω σαν την παλαβή να τα προλάβω όλα smile
Έχω φτιάξει ρουτίνες τις οποίες ακολουθώ και μόνο με αυτά που έχω διαβάσει εδώ...Γιατί σταματήσατε κορίτσια;;;Εμένα ως νέα νοικοκυρά με έχει σώσει στην κυριολεξία...Θέλετε να ξανασχοληθούμε όλες μαζί;;;
Σας φιλώ smile


Και τούτη η μέρα ας μας βρει μ'αυτούς που αγαπούμε!!!
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-11-2011, 22:48 | Δημοσίευμα # 22
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Κι εγώ βρίσκω την ιδεα φανταστική και κάποιες φορες έχω δοκιμάσει να ακολουθήσω τα παραπάνω αλλά πάντα σταματαω για κάποιο λόγο. Μάλλον χρειάζομαι παρέα κι εφόσον έχουμε την ΗΛΕΚΤΡΑ1984 που φαίνεται να ενδιαφέρεται σοβαρά θα ήθελα να συνεχιστεί το θέμα και να μας ακολουθήσουν κι άλλα κορίτσια της παρέας μας. Τι λέτε;
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 06-11-2011, 02:16 | Δημοσίευμα # 23
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πολύ ωραία όλα αυτά woman life αλλα πως να τα τηρήσω αφού έτσι και αρχίσω πρέπει όλα αυτά να γίνουν την ίδια ημέρα;;; Καλό πρόγραμμα αλλά ......δεν μπορώ να το εφαρμόσω........χαρα σε μένα αν μπορούσα να τ κάνω.Ηδη μας έχει γίνει συνήθεια και ετσι πάλι νωρίς τελειώνουμε....
Καλό χειμώνα και ...άντε να μαζευτούμε πάλι γιατί χαθήκαμε..
Καλό χειμώνα και κυρίως υγεία για ολες φίλοι και φίλοι !!!!!!!!!!!!!!
 
woman-life

Ημερομηνία: Κυριακή, 06-11-2011, 11:10 | Δημοσίευμα # 24
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
martzak51, καλή μου, δεν χρειάζεται να τα κάνεις όλα την ίδια μέρα. Αντιθέτως, κάθε ένα "γράμμα" αντιπροσωπεύει μια μέρα. Μπορείς να ξεκινήσεις σήμερα ή αύριο ή σ' ένα μήνα, δεν είναι ανάγκη να είμαστε όλες στις ίδιες αποστολές.
Κατανοώ όμως απόλυτα πως άμα ήδη έχεις δικό σου πρόγραμμα και τα καταφέρνεις μια χαρά με το νοικοκυριό τότε δεν σε βολεύει το πρόγραμμα Fly Lady και ίσως να μην το χρειάζεσαι καν.
Εννοείται πως δεν αναγκάζουμε κανέναν, όμως θα ήθελα πολύ να ακούω τις σκέψεις σου, τις ιδέες σου και κάποιες συμβουλές σου καθώς εκτιμάω και σέβομαι τα όσα λες.
Σ' ευχαριστώ καλή μου που είσαι εδώ!!!


Woman-Life
 
ΗΛΕΚΤΡΑ1984

Ημερομηνία: Δευτέρα, 07-11-2011, 20:04 | Δημοσίευμα # 25
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 26
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 0

Offline
Καλησπέρα & καλή εβδομάδα...
Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα πρόβλημα με το internet angry
Πάντως εγώ θα ήθελα να διαβάσω περισσότερα για αυτό αν είχατε την καλοσύνη να μας τα μεταφράσετε...Να κινούμαστε στο ίδιο μήκος κύματος biggrin


Και τούτη η μέρα ας μας βρει μ'αυτούς που αγαπούμε!!!
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 07-11-2011, 23:35 | Δημοσίευμα # 26
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
bye Admin μου,καλό χειμώνα σε σένα και στις φίλες μας .Δεν σας κρύβω ότι μου λείψατε......Καλές και χρήσιμες οι συμβουλές ..Σαν να ακούω την μαμά μου που τότε μου έλεγε τα ίδια πράγματα αλλά μα διαφορετικό τρόπο,όπως:
Μη κοιμάσαι ποτέ χωρίς να καθαρίσεις το σπίτι και τον νεροχύτη σου...,δεν ξέρεις τι μπορεί να σου τύχει την νύχτα.
Μην αφήνεις τίποτα στην μέση το πρωί που θα ξυπνήσεις όλα θα σου φανούν βουνό.
Μου έγιναν συνήθεια και πράγματι δεν book μπορώ να κοιμηθω αν πρώτα δεν βεβαιωθώ ότι όλα είναι στην θέση τους.Μεταξύ μας όμως το κάνω ,τώρα πλέον,και για κάποιον άλλο λόγο.....,να χουζουρέψω όσο το δυνατόν περισσότερο το πρωί.
Τώρα που έφυγαν τα παιδιά και δεν έχω την φροντίδα τους θέλω να απολαύσω το πρωινό στο κρεββάτι μου.
Τα χρόνια περνούν και οι δυνάμεις μας εγκαταλείπουν.
Καμιά άλλη ιδέα κορίτσια;Μου αρέσει να σας παρακολουθώ.Πλησιάζουν τα Χριστούγεννα και πρέπει να ανταλλάξουμε ιδέες ουτως ώστε να κάνουμε πιο ευχάριστες τις γιορτινές ημέρες έστω και με την οικονομική κρίση που μας οικονόμησαν
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 07-11-2011, 23:49 | Δημοσίευμα # 27
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Αχ Admin μου,το γήρας ουκ έρχεται μόνο......Ξέχασα ότι είχα ευχηθεί άλλη ημέρα αλλά δεν πειράζει......Αυτή η λιγοψυχία να τα κάνω 'ολα ασταμάτητα με διακρίνει αλλά δεν σας συμβουλεύω να το κάνετε.Γιατί απλούστατα κουράζομαι αφάνταστα......΄
Φίλες μου ακολουθείστε τις συμβουλές της Admin μας. Ετσι θα μπεί η ζωή σας σε μια τάξη πολύ ευχάριστα.
Σας λεω ξανά πως χαίρομαι που ξαναβρεθήκαμε.Να είστε καλά φίλες μου, να είσαι καλά Admin μου ,σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και σου εύχομαι ότι καλύτερο.!!!!!!!
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 08-11-2011, 22:25 | Δημοσίευμα # 28
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Λοιπόν, κοριτσόπουλα, χαίρομαι που ενδιαφέρεστε για το σύστημα Fly-Lady.
Δώστε μου λίγες μέρες να ετοιμάσω κάποια κείμενα για να ξεκινήσουμε δυναμικά κι ομαδικά!

Παρεμπιπτόντως, ΗΛΕΚΤΡΑ1984 καλωσόρισες στην παρέα μας!!! hello


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 09-11-2011, 00:13 | Δημοσίευμα # 29
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σου δίνουμε όσο χρόνο σου χρειάζεται....Ολα μπορούμε να τα καταφέρουμε...
 
ΗΛΕΚΤΡΑ1984

Ημερομηνία: Παρασκευή, 11-11-2011, 01:54 | Δημοσίευμα # 30
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 26
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 0

Offline
Γλυκιά μου woman-life σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...
Θέλω να σου πω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ που δέχθηκες να ασχοληθείς ξανά με το θέμα της fly lady...Πιστεύω θα είναι υπέροχο να κινούμαστε όλες στο ίδιο μήκος κύματος και να πετάμε μαζί...
Χαίρομαι πολύ που συμμετέχω σε μία τόσο υπέροχη παρέα
Προσωπικά έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά με το σύστημα fly lady...Έχω χρόνο & το σπιτάκι είναι πάντα ταχτοποιημένο...Θα ήθελα να διαμορφώσω και ζώνες σιγά σιγά με τη βοήθειά σας και τις ιδέες σας...καθώς και να σας δώσω κι εγώ τις δικές μου...Είναι υπέροχο να έχω χρόνο με τον άντρα μου και να βλέπω και το περιβάλλον μας τέλειο...
Λοιπόν αρκετά σας κούρασα με την φλυαρία μου ανυπομονώ να ασχοληθούμε όλες μαζί..
Καληνύχτα και πολλά φιλιά υπέροχα κορίτσια μου bye :


Και τούτη η μέρα ας μας βρει μ'αυτούς που αγαπούμε!!!
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » FlyLady - Ξέρετε τι είναι αυτό; (Ξέρετε τι είναι αυτό; Θέλετε να μάθετε;)
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats