Τρίτη
23-04-2024
21:08
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα
FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα
kikileuteris

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 16:05 | Δημοσίευμα # 16
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 18
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Θα συμφωνήσω και ειδικά στο τελευταίο!

Είναι πολύ πολύ βοηθητική η ανταλλαγή απόψεων, γιατί όλο και κάποια καινούρια ιδέα σκάει που μπορεί να μας κάνει!

Το σκύλο τον βγάζει ο άντρας μου χεχε!!
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 16:42 | Δημοσίευμα # 17
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Πρώτα απ' όλα θέλω να χαιρετήσω την kikileuteris! Καλώς ήλθες!!!!! bye

Κορίτσια, φαντάζομαι πως καταλαβαίνετε ότι τα παπούτσια με τα κορδόνια, που λέει το σύστημα, δεν εννοεί αυτά που φοράμε έξω happy Εννοείται πως αυτά που θα φοράμε σπίτι, δε θα βγαίνουμε μ' αυτά έξω! Ειδάλλως προς τι όλες αυτές οι δουλίτσες και καθαριότητες. Πάντως κι εγώ δεν τα φοράω. Το χειμώνα φοράω παντόφλες, ενώ το καλοκαίρι είτε ξυπόλυτη είτε με σωσονάκια. Ξέρετε, το ξυπόλυτο περπάτημα κάνει καλό wink

kikileuteris, ναι, ναι. Αυτό με την λεκάνη κάτω από το νεροχύτη δεν είναι και η πιο φαεινή ιδέα biggrin Στο θέμα Πώς να καθαρίσετε το νεροχύτη το έχουμε ξανασυζητήσει με τα κορίτσια, και καμία δεν συμφώνησε με αυτό.

Κατά τ' άλλα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα καλά σας λόγια πολλά φιλιά!!!


Woman-Life
 
virginie

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 18:23 | Δημοσίευμα # 18
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Εγώ κορίτσια στην αρχή φορούσα παντόφλες τύπου μπαλαρίνας γιατί όπως είπες δεν ήθελα να φοράω τα αθλητικά παπούτσια στο σπίτι.Τα παπούτσια μένουν έξω από την πόρτα.'Ομως αγόρασα καινούρια και φυσικά τα έχω μόνο για το σπίτι.Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο άνετα κάνω τις δουλειές μου.Κινούμαι πολύ πιο γρήγορα και με περισσότερη ασφάλεια και σταθερότητα από τις παντόφλες Θα σας πρότεινα να το δοκιμάσετε happy
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 18:30 | Δημοσίευμα # 19
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Quote (virginie)
παντόφλες τύπου μπαλαρίνας


Βιργινία, τέτοιες είχα κι εγώ, μέχρι που μου χάρισαν παντόφλες απλές. Όντως είναι πολύ βολικές οι παντόφλες - μπαλαρίνες, σταθερές και δεν πέφτουν από τα πόδια thumb


Woman-Life
 
rika

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 23:17 | Δημοσίευμα # 20
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Γεια σου kikileuteris!!! smile Καλώς ήλθες στην παρέα μας!

Πρέπει να πάρω κι εγώ παντόφλες μπαλαρίνες, γιατί αθλητικά δεν πρόκειται να φοράω στο σπίτι dry


Τελευταία επεξεργασία από rika - Τετάρτη, 15-02-2012, 23:17
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 02:26 | Δημοσίευμα # 21
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Και εμένα βολεύουν τα αθλητικά παπούτσια Βιργινία μου.Βολικά και άνετα και κυρίως με τα κορδόνια κρατούν τα πόδια μου σταθερά...
Σημαντικό να μπορείς να φοράς ότι σε ξεκουράζει όλη την ημέρα....Ρικάκι μου όταν περνούν τα χρόνια sad ψάχνουμε κάτι που να μας βολεύει και κυρίως να κρατά το πόδι σταθερό,να μη γλυστρούμε...βασικό-βασικότατο και αυτό.....
 
kikileuteris

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 08:07 | Δημοσίευμα # 22
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 18
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Εχμ...εμένα ομολογώ ότι με βολεύει καλύτερα μόνο με κάλτσες, παρόλαυτα θα δοκιμάσω πλέον τις παντόφλες.
 
kikileuteris

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 08:44 | Δημοσίευμα # 23
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 18
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Κορίτσια, μια ερώτηση!

Στη 13η μέρα υπάρχει ένα λινκ που σε παρααπέμπει στις δουλειές που προτείνει η Κέλυ. Όμως, όταν πατάω το λινκ μου βγάζει την αρχική σελίδατου φόρουμ! sad
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 09:44 | Δημοσίευμα # 24
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα Ισως αλλαξε το λινκ Παντως τις δουλιτσες από την Κέλλυ θα τις βρεις στο μήνα που διανύουμε, τωρα τί θα κάνουμε το Φεβρουάριο
 
kikileuteris

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 12:32 | Δημοσίευμα # 25
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 18
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Α πολύ ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ! flower
 
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 14:53 | Δημοσίευμα # 26
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Quote (kikileuteris)
Στη 13η μέρα υπάρχει ένα λινκ ..... βγάζει την αρχική σελίδατου φόρουμ

Έχεις δίκαιο. Πρέπει να το διορθώσω.
Πάντως η Ράνια μας σε καθοδήγησε πολύ σωστά.


Woman-Life
 
rika

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 21:14 | Δημοσίευμα # 27
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Από τα 31 βήματα, το εικοστό βήμα "Ημέρα 20: Προσθέστε στη ρουτίνα σας το πλυντήριο" με έσωσε πραγματικά! Σπάνια έβαζα πλυντήριο. Βασικά το έβαζα όταν πια τα άπλυτα δεν χωρούσαν στο καλάθι. Όχι, προς Θεού, μην φανταστείτε ότι κυκλοφορώ με βρώμικα... απαπαπα... απλά έχω τόσα πολλά ρούχα (στα οποία παρεμπιπτόντως πρέπει να κάνω ένα καλό ξεκαθάρισμα) που ξεχνούσα να βάζω πλυντήριο.
Τώρα όμως κάθε εβδομάδα ελέγχο το καλάθι κι αν έχουν μαζευτεί αρκετά ίδιας κατηγορίας (μαύρα, άσπρα, έγχωμα) τα βάζω για πλύσημο. Έγινα λίγο καλύτερη νοικοκυρά!

 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 21:38 | Δημοσίευμα # 28
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
εγω βάζω σχεδόν κάθε μερα πλυντήριο εκτός αν ο καιρός είναι βροχερός Καλά εννοειται όχι Κυριακή smile Θα ελεγα 4 φορές για να ακριβολογήσω. Πρώτον οταν βαζεις λιγοτερα ρούχα πλενονται καλύτερα, δεν τσακίζουν στο στιψιμο και σιδερώνονται πιο ευκολα
Βεβαια σεβομαι τους χρωματισμους σκουρα, μαύρα χωριστά, λευκά χωριστά κλπ Δεν επαφίεμαι σε κάποια φακελάκια (πειτε με ντεμοντέ, αλλά δεν εχω εμπιστοσυνη)
 
virginie

Ημερομηνία: Σάββατο, 18-02-2012, 00:53 | Δημοσίευμα # 29
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Και για μένα το πλυντήριο είναι καθημερινή ρουτίνα.Ράνια με βρίσκεις σύμφωνη σχετικά με την μικρή ποσότητα και τον σωστό διαχωρισμό χρωμάτων.
Τις χρωμοπαγίδες τις χρησιμοποιώ πάντα ,ειδικά στα χρωματιστά.Ακόμη και αν βάλω απαλά χρωματιστά ποτέ δεν βγαίνει εντελώς λευκή.'Εχω κάνει δοκιμή με παλιά ρούχα και όντως κάνουν δουλειά.Βέβαια δεν ισχύει το ίδιο με τα μαύρα ρούχα.Αυτά μπαίνουν πάντα μόνα τους flower
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 18-02-2012, 02:55 | Δημοσίευμα # 30
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Μπράβο Ρικάκι μας... hands Γεγονός είναι ότι ο μαθητής γίνεται πάντα καλύτερος από τον δάσκαλο...έτσι δεν είναι;;; biggrin Εχομε το καλύτερο site και είμαστε η καλύτερη παρέα...Ολες μαθαίνουμε wacko και εμείς που είμαστε μεγαλύτερες sad
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats