Τρίτη
19-03-2024
08:46
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Τα ζωάκια μας - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Τα ζωάκια μας
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-12-2011, 14:56 | Δημοσίευμα # 16
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Οντως ο γάτος ήταν πολύ παράξενος εμείς λέγαμε ότι ήταν μετεμψυχωμένος Ειχε χαρακτήρα
Πέρσης και το όνομά του Αρμάνδος
Οσο για τη σκυλοοικογένεια μας η μικροσωμη μανουλα ήταν η πρώτη τη φέραμε από την Ουκρανία κανισάκι τόυ. σε 6 μήνες της φέραμε το Ρούκυ σα σύζυγο (και αυτός από την Οδησσό) και σε λίγους μήνες άρχισε να δημιουργείται οικογένεια. Λόγω του μικρού μεγέθους της έκανε 1 με δύο και συχνά δεν επιζούσαν Τα ξεγεννούσα και τα φρόντιζα προσωπικά. Όταν έφταναν 2 μηνών τα δίναμε σε φίλους δικούς μας ή των παιδιών. Από την τελευταία γέννα (γιατί μετά αμέσως στειρώθηκε) κράτησα τον μονάκριβο 'Ιταλο που έμεινε μαζί με τους γονείς του συνέχεια, τυχερό σκυλάκι έμαθε πολλά και από τους γονείς του και από εμάς που μας έχει κοντά του συνέχεια. Είμαι τόσο δεμένη μαζί τους smile και αυτά το ίδιο
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-12-2011, 01:11 | Δημοσίευμα # 17
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Αα, βρήκα μια φωτογραφία της γάτας - αριστοκράτισσας που είχε η μητέρα μου. Βέβαια δεν φαίνεται πολύ καλά, αλλά δεν έχω άλλη αυτή τη στιγμή. Εδώ είναι μαζί με το πρωτότοκο παιδάκι της.


Εικόνες: 8125372.jpg (27.6 Kb)



Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-12-2011, 09:22 | Δημοσίευμα # 18
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
τι γκυκειά γατούλα smile φαίνεται η στοργή της μανας Και σιγουρα είχε μεγάλη εμπιστοσυνη στη μαμα σου για να την αφήνει να κραταει το παιδι της!
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 04-01-2012, 11:40 | Δημοσίευμα # 19
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
δυστυχώς αυτές τις μέρες έφυγε για το σκυλίσιο παράδεισο ο γέρος σκύλος μας Ρούκυ sad
εφυγε μέσα στην αγκαλιά μου όπου πέρασε τις τελευταίες του στιγμές
μας είχε δώσει μεγάλες χαρές και έίχε παρει από εμάς φροντίδα και τρυφερότητα
αφησε στο πόδι του το στερνοπαίδι του
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 05-01-2012, 00:20 | Δημοσίευμα # 20
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ξέρω Ράνια μου ότι ο χαμός ενός απο τα ζωάκια πονάει παρα πολύ.. Ενα φιλικό μου ζευγάρι ακόμα θρηνεί για τον σκύλο τους λεςκαι έχασαν παιδί.
Μια εξαδέλφη μου κοιμάται με τα δυό της σκυλάκια.Αγαπω τα ζωάκια αλλά δεν θα μπορούσα ποτέ να κοιμάμαι στο ίδιο κρεββάτι.....
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 05-01-2012, 18:00 | Δημοσίευμα # 21
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
όταν έχεις μωρό καλό είναι να μην έχεις στο δωμάτιο εννοείται
καμιά φορά η έλλειψη παιδιών αναπληρώνει την προσφορά τρυφερότητας. Τα σκυλιά δίνουν πολλή αγάπη ανιδιοτελώς, ακόμα και αν δεν παίρνουν φροντίδα από εμάς και η ευγνωμοσύνη τους για το λίγο που μπορεί να τους προσφέρουμε είναι απέραντη
Εγώ προσωπικά έχω πάρει τόσα πολλά από τα σκυλιά μου τόσα χρόνια και παίρνω δύναμη για να μπορώ να προσφέρω στους ανθρώπους biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 05-01-2012, 23:51 | Δημοσίευμα # 22
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Φυσικά τα ζωάκια και κυρίως τα σκυλάκια είναι η καλύτερη παρέα και πολλές φορές σε εκπλήσουν με την εξυπνάδα τους.!
Μια γνωστή μου δεν εχει παιδιά και το σκυλάκι της,η Ξανθούλα ,είναι η μοναδική συντροφιά της....Λοιπόν φίλες μου,ούτε τα παιδιά δείχνουν τόση αγάπη και τόση χαρά ,αφοσιωση και πίστη στούς γονείς όσο αυτό το σκυλάκι στην κυρά του....!!!!! Είναι απίστευτο...
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Παρασκευή, 06-01-2012, 17:23 | Δημοσίευμα # 23
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline

Αυτός είναι κ ο δικός μου ο σκύλος!Το όνομα του είναι Ντάνυ κ είναι 5 χρονών!Είναι ημίαιμο κόλλευ..Τον πηραμε 25 ημερών από ένα κτηνιατρείο όπου τον είχαν παρατήσει μαζί με τα αδερφάκια του!! Στη φωτογραφία αυτή είναι 1 έτους και είναι κουρεμένος λόγο καλοκαιριού κ ζέστης! smile

Εικόνες: 1852646.jpg (22.8 Kb)



ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...

Τελευταία επεξεργασία από ANDRIANA - Παρασκευή, 06-01-2012, 17:26
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 06-01-2012, 17:42 | Δημοσίευμα # 24
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
υπέροχος είναι ο Ντάνυ Αντριάνα
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Παρασκευή, 06-01-2012, 17:53 | Δημοσίευμα # 25
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Ευχριστώ πολύ Ρανια μου!!Γενικοτερα μας αρεσουν κ αγαπαμε πολυ τα ζωάκια!!Από το σπιτι μας εχουν περασει χαμστερακια,κουνελακια,σκιουρακια,πουλακια παραδεισακια,καναρινακια,παπαγαλακια, κοτοπουλακια,τα οποια τα πηγαμε στο χωριο,καθως κ για ένα βράδυ είχαμε ενα γουρουνακι (λατρευω τα γουρουνακια),το οποιο κι αυτο είναι στο χωριο!!!ειχαμε φιλοξενησειι ενα ιγκουανα,ενός φιλου μας,κ πλεον μειναμε με ένα ενυδρειο,το Ντάνυ κ ένα Ντομπερμαν,τη Βέρα!!!Δεν έχω ομως κάποια φωτο για να σας τη δειξω!!Η Βέρα μας είναι ΄10 μηνων κ ειναι μεσα στην τρελα!!!!Κ να φανταστειτε πως το σπιτι μας ειναι μόλις 35 τμ!!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...

Τελευταία επεξεργασία από ANDRIANA - Παρασκευή, 06-01-2012, 17:55
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 00:36 | Δημοσίευμα # 26
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πράγματι είναι υπέροχος ο Ντάνυ...Αν ποτέ έπαιρνα σκυλάκι κάτι τέτοιο θα ήθελα....!!!!!
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 14:44 | Δημοσίευμα # 27
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!Πραγματικα,οχι επειδη ειναι δικος μου,αλλα ειναι αξιαγαπητο σκυλι,πολυ εξυπνος και αγαπαει πολυ τα παιδια!Ολα τα [αιδια στη γειτονια που μενω,τον ξερουν,κι αυτος τρελενεται απο τη χαρα

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 14:47 | Δημοσίευμα # 28
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline

Κι αυτη είναι η Βερα!Μόλις ειχε ξυπνησει!!!Αυτη κ αν ειναι παιχνιδιαρα!!!Ειναι βεβαια και μικρη στην ηλικια!!Δεν εχω συναντησει ξανα τοσο εξυπνο σκυλι!Της μιλας και καταλαβαινει τα παντα!!

Εικόνες: 8954936.jpg (41.5 Kb)



ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 17:40 | Δημοσίευμα # 29
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Πώπω φοβερή η Βέρα Τί μάτι είναι αυτό! και τι πόζα αριστοκράτισσα
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 17:41 | Δημοσίευμα # 30
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Λοιπον Αντριάνα εσύ μας ξεπερνάς Το δικό μας ρεπερτόριο περιλαμβάνει γάτες, καναρίνια, σκύλους και χελώνες Αυτά μόνο!! biggrin
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats