Τρίτη
19-03-2024
09:46
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Τα ζωάκια μας - Page 3 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Τα ζωάκια μας
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 18:03 | Δημοσίευμα # 31
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Απ ' όλα έχεις Ράνια μου δηλ...Εγώ πάντως ερωτεύτηκα τον Ντάνυ......Πω-πω τι ωραίο σκυλάκι...!!!!!!!!!
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 21:53 | Δημοσίευμα # 32
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Οπως το λες Ρανια μου!!Αριστοκρατικο σκυλο,αν και πολυ κακοφημο....Κατι το οποιο δεν ισχυει βεβαια!!!Να ειστε καλα κοριτσια μου για τα καλα σας λογια!!!Κ εγω το Ντανυ μου δεν τον αλλαζω με τιποτα!!!!!Ηθελα να παρουμε κ παπακια,αλλα τελικα δεν μας βολεψε ακομα!!!!Ισως ειμαι υπερβολικη,αλλα δε με πειραζει!!!!Τα αγαπαω πολυ!!!Μόνο γατες δεν ετυχε να φερουμε ακομα στο σπιτι!!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 23:07 | Δημοσίευμα # 33
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Ράνια μου λυπάμαι πολύ που χάσατε το σκυλάκι σας, αλλά άφησε πίσω του πολλές στιγμές χαράς κι ευτυχίας κι αυτό μετράει πολύ!!!

ANDRIANA μου, μα τί υπέροχα, πανέμορφα και γλυκά σκυλάκια είναι αυτά!!! Φοβερά!

Θέλω κι εγώ ένα σκύλο τώρα. Από μικρά μ' αρέσει πολύ ο Τζακ Ράσελ Τεριέ (Jack Russell terrier), ξέρετε αυτό που ήταν στην ταινία "Μάσκα", το μικρό τρελόσκυλο tongue Μ' αρέσει που είναι πολύ ζωηρό και άτακτο.

Βέβαια ακόμα το σκέφτομαι γιατί καταλαβαίνω πως τα σκυλιά θέλουν βόλτες και εκπαίδευση. Κι εφόσον το καλοκαίρι συνηθίζουμε να φεύγουμε για δυο εβδομάδες, μαζί με το σκυλί θα χρειαστεί να αγοράσουμε και αμάξι για να το παίρνουμε μαζί μας. Και για να το παίρνουμε μαζί μας θα πρέπει να είναι εκπαιδευμένο. Όλα τα σκέφτομαι...

Κορίτσια πείτε μου λίγο, πόσες φορές τα βγάζετε έξω;


Woman-Life
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Κυριακή, 08-01-2012, 15:28 | Δημοσίευμα # 34
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Admin μάρεσει πολυ το σκυλακι που θελεις να παρεις!Τώρα...Οσο για την εκπαιδευση,δεν ειναι απαραιτητο να εκπαιδευσεις το σκυλι,μονο αν ειναι από κάποια "αγρια" φυλη!Διαφορετκα,τα σκυλια ειναι πολυ εξυπνα κ καταλαβαινουν πολλα πραγματα από την κοινη σας συμβιωση!!!Ο εκπαιδευτης θα εισαι εσυ!!!Για τις βολτες....Στην αρχη,οσο ειναι κουταβια κ δεν μπορουν να κρατηθουν,υπαρχουν οι ειδικες πανες,οι οποιες μπαινουν στο πατωα,σαν ενα χαλακι φαντασου,οπου μαθαινουν κ τα κανουν εκει!Από τον 3ο μηνα μπορεις να το βγαζει εξω,γτ θα εχει κανει τα εμβολια του,κ ετσι θα συνηθισει τις μυρωδιες...Βεβαι επειδη δεν μπορει να κρατηθει,θα τα κανει κ στην πανα του!Απο 10 μηνων κ πανω,περιπου,θα χρειαστει γυρω στις 3 φορες τη μερα να το βγαζεις βολτα..Αναλογα και το σκυλι παντα!Μετα τους 16 μηνες περιπου, θελει 1-2 φορες τη μερα...Ο Ντανυ για πχ βγαινει 2 φορες τη μερα,αν κ εχει τυχει κ να βγει κ 3!Κ ειναι 5 χρονων!Αλλα δεν ειναι ρομποτακια!!!!Τα ζωακια εχουν απαιτησεις,αλλα οχι κατι τρελο!!!κ πλεον υπαρχουν κ οι ξενωνες σκυλω που στα προσεχουν κ πας ανετα τις διακοπες σου!Αρκει να ειναι καποιος πολυ καλος!!!Εμεις ευτυχως εχουμε τη μαμα μου που τα προσεχει!!!Να ειναι καλα!!!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 08-01-2012, 15:55 | Δημοσίευμα # 35
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οι μαμάδες Ανδριάνα μου είναι παντός καιρού και πάσης φύσεως......Μακάρι να είναι ΠΑΝΤΑ καλά...!!!!!
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Κυριακή, 08-01-2012, 15:59 | Δημοσίευμα # 36
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
martzak μου εχεις απολυτο δικιο!!Πολλές φορες την ευχαριστω για οσα μας προσφερει!Κ φυσικα μονο για την υπαρξη της!Ολες οι μαμαδες να ειναι καλα!!!!!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 10-01-2012, 09:49 | Δημοσίευμα # 37
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
το σκυλί θέλει και φροντίδα και αγάπη Οσο για το έξω ανάλογα . Τα μικρά θέλουν και 3 φορές τουλάχιστον εγώ για να τα προλαβαίνω το έκανα πρωι μεσημέρι βράδυ, όχι μεγάλη βολτα πάντα, πχ το μεσημέρι αν είμαι σπίτι ένα δεκάλεπτο, το πρωί πιο πολύ και το βραδάκι από 10-20 ανάλογα και με τον καιρό
δείτε και τη χελώνα μου στην φωτό. Τωρα είναι κάπου κρυμένη σε χειμερία νάρκη

Εικόνες: 8238616.jpg (98.7 Kb)

 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Τρίτη, 10-01-2012, 16:31 | Δημοσίευμα # 38
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Πολύ ομορφη η χελωνιτσα σου Ρανια!!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 10-01-2012, 16:36 | Δημοσίευμα # 39
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Όχι μόνο όμορφη αλλά και μεγάλη φαίνεται

Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 10-01-2012, 18:03 | Δημοσίευμα # 40
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ναι!!ταχει τα χρονακια της (αρσενικός είναι biggrin ) και τρέχει σα σφαιρα Μην ακούτε αργοκινητη χελώνα.Δεν ισχύει!
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 11-01-2012, 01:43 | Δημοσίευμα # 41
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Εξ άλλου γνωρίζουμε τον μύθο με τον λαγό και την χελώνα.... smile
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:11 | Δημοσίευμα # 42
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
η χελώνα μου τώρα είναι σε νάρκη ένας θεός ξέρει πού έχει σκαψει και χωθεί cool sleep
ο σκυλάκος μου φοράει το παλτό του smile
τα σπουργιτάκια έρχονται και τσιμπολογάνε τις ελιές που εχουν μείνει πάνω στο δέντρο
η γειτόνισα γάτα έχεται και κουρνιάζει στο χώμα μιας μεγάλης γλάστρας που φιλοξενεί ένα μεγάλο φυτό biggrin


Τελευταία επεξεργασία από Ρανια - Τετάρτη, 18-01-2012, 16:11
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:44 | Δημοσίευμα # 43
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Φίλες μου την Κυριακή το πρωί είδα κάτι που ακόμα το σκέπτομαι και με έχει εντυπωσιάσει....
Πήγαινα στην εκκλησία και μπροστά μου βάδιζε μια ανήμπορη γιαγιούλα με το καροτσάκι της.Δίπλα της πήγαινε μια γάτα ,προφανώς δική της ,βάδιζε πλάι της σιγά- σιγά.Σταματούσε η γιαγιούλα ,σταματούσε και εκείνη και μάλιστα την κοίταζε μέσα στα μάτια.Προχωρούσε ...το ίδιο και η γάτα. Καταλάγιασα τα βήματά μου γιατί δεν χόρταινα να βλέπω αυτό που είχα κοντά μου......Πιστέψτε με έκλαψα απο συγκίνηση για την ευγνωμοσύνη της γάτας προς την κυρά της....!!!!!!!!!!!!!!!
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:44 | Δημοσίευμα # 44
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Τόσα πολλά όμορφα πράγματα μας περιβάλλουν τα οποία όμως πολύ σπάνια τα προσέχουμε. Κι όμως αν τα παρατηρήσουμε ... ένα τόσο δα σπουργιτάκι μπορεί να μας κάνει να χαμογελάσουμε! yes

Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:48 | Δημοσίευμα # 45
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
αλήθεια ! τόσα πράγματα γίνονται μπροστά στα μάτια μας και αν δεν έχουμε την ευαισθησία να τα παρατηρήσουμε πόσα χάνουμε!!
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats