Τρίτη
19-03-2024
06:01
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Τα ζωάκια μας - Page 5 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Τα ζωάκια μας
virginie

Ημερομηνία: Κυριακή, 11-03-2012, 17:52 | Δημοσίευμα # 61
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Κι εγώ στο εξοχικό έχω μια γατούλα που όταν αντιληφτεί ότι είμαστε σπίτι έρχεται και τριγυρίζει εκεί μέχρι να φύγουμε.
Πολλές φορές την έχω δει που συμπεριφέρεται σαν να κυνηγάει κάτι.Λέτε να περιποιείται τους" ανεπιθύμητους επισκέπτες "του κήπου;
Όσο είμαστε εκεί της δίνουμε να φάει αλλά τον υπόλοιπο καιρό δεν ξέρω τι κάνει.
Πάντως η σκυλίτσα μου δεν δείχνει καθόλου φιλική διάθεση προς τις γάτες,και αυτό μας προβληματίζει στο να πάρουμε μία.
Ειδικά στο εξοχικό θα ήταν πολύ χρήσιμη. wink
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 12-03-2012, 11:43 | Δημοσίευμα # 62
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Βιργινια μου αυτο που λες ισχυει και να σου πω ΄΄οτι εχω διαβασει πως αυτοι οι ανεπιθυμητοι που λες ειναι η ιδανικη τροφη της γατας (οχι πολυ λιπος ακομα και τα κοκκαλα με ολα τα συστατικα!!, η φυση ειναι σοφη, αλλο αν ανατριχιαζουμε εμεις) ολα ειναι παιδια του Θεου
Μαρια μου εσυ τι να τα κανεις τα ζωα Εχεις υψηλοτερο καθηκον και χαρα μαζι
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 00:28 | Δημοσίευμα # 63
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Εχει δίκιο η Ράνια Μαρία μου οι εγγονούλες σου έχουν καλύψει όλες τις συναισθηματικές σου ανάγκες.Τους δίνεις απλόχερα την αγάπη και την φροντίδα σου και εισπράτεις γλυκές αγκαλίτσες και τσαχπινιές απο την Χρυσανούλα .Αργότερα και απο την Μαρία-Χριστίνα tongue
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 01:11 | Δημοσίευμα # 64
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ετσι είναι Ράνια μου τώρα είμαι πλήρης από γλυκειά συντροφιά.Δεν μου μένει χρόνος ούτε να κοιμηθώ αλλά τι είναι αυτό μπροστά στην υπέρτατη χαρά των παιδιών.Δίνει δυνάμεις ο Θεός σε τέτοιες καταστάσεις και την κούραση των παιδιών την βλέπει διασκέδαση και αν ακούει και μιά γλυκειά φωνούλα να φωνάζει...γιαγιάκααα....τότε πάει.....
Θα με καταλάβετε μόλις πάρετε στην αγκαλιά σας το γλυκό σας πλασματάκι tongue Σας εύχομαι ΓΡΗΓΟΡΑ
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 12:17 | Δημοσίευμα # 65
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Σε ευχαριστούμε Μαρία μου είναι νομίζω η καλύτερη ευχή.
Εγω παρακαλάω τις ανιψιές του άντρα μου να μου φέρνουν τα μικρά τους όταν έχουν δουλειές.Φαντάσου να έχω το εγγονάκι μου tongue
Βέβαια θα πρέπει να κάνω υπομονή.Η κόρη μου έχει ακόμη δρόμο μπροστά της.
Φιλάκια στις εγγονούλες σου
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 00:45 | Δημοσίευμα # 66
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σίγουρα πρέπει να κάνεις υπομονή Βιργινία μου...τα χρόνια όμως περνούν τόσο γρήγορα που δεν θα το καταλάβεις biggrin
Καλά να είναι τα παιδιά και όλα θα γίνουν ,πρώτα ο Θεός. tongue Νάσαι σίγουρη ότι θα δώσω πολλά πολλά φιλάκια στα κοριτσάκια μου
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 01:57 | Δημοσίευμα # 67
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καθε πραγμα στον καιρο του Βιργινια μου biggrin Τωρα θα χαρεις τα παιδια σου κι οταν ερθει ο καιρος τα εγγονια Μη βιαζεσαι γιατι ουτε θα καταλαβεις πως περασε ο καιρος
Μαρια μου καταλαβαινεις ποσο ανυπομονω κι εγω να ερθει η ωρα να αποκτησω εγγονι.
Κοριτσακια γλυκα σας καληνυχτιζω Ναστε καλα Καλο ξημερωμα
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 02:15 | Δημοσίευμα # 68
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σε καταλαβαίνω Ράνια μου και ο Θεός θα πραγματοποιήσει την επιθυμία σου biggrin
Καλό ξημέρωμα και από μένα καλές μου φίλες
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-03-2012, 01:10 | Δημοσίευμα # 69
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Έτσι είναι καλές μου φίλες όλα θέλουν τον χρόνο τους και τη σειρά τους.
Να έχει ο Θεός καλά εμάς και τα παιδιά μας και όλα θα πάρουν την σειρά τους.
Κορίτσια μου κοντεύω να κοιμηθώ στον υπολογιστή.Όπως είπε και η Σκάρλετ αύριο είναι μια καινούρια μέρα.
Τώρα καληνύχτα και όνειρα γλυκά κοριτσάκια μου
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-03-2012, 01:31 | Δημοσίευμα # 70
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πράγματι φίλες μου,αύριο είναι μια καινούρια ημέρα.Καλό ξημέρωμααααααα
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-03-2012, 01:22 | Δημοσίευμα # 71
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σήμερα κορίτσια που πήγαμε στην εξαδέλφη μου για την εβδομαδιαία συνάντηση τα σκυλάκια της μας περίμεναν στο δρόμο ,εκεί που τελειώνει ο κήπος της.Μας το έχουν ξανακάνει και μας κάνουν του κόσμου τις χαρές biggrin Μπορείτε να μου πείτε πως το καταλαβαίνουν και περιμένουν;
Μήπως επειδή βλέπουν την προετοιμασία στο σπίτι;Δεν το κάνουν σε άλλους surprised
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-03-2012, 02:08 | Δημοσίευμα # 72
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ισως επειδη ειναι καθορισμενη ημερα αλλα πολυ πιθανον εχουν συνδυασει καποιες ετοιμασιες
εχουν τη δικη τους νοημοσυνη που απο οτι καταλαβαινω εχουν μια συνδυαστικη ικανοτητα κινησεων που κανουμε και τα βοηθαει να βγαζουν το δικο τους συμπερασμα
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-03-2012, 03:02 | Δημοσίευμα # 73
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πραγματικά πολλές φορές μας αιφνιδιάζουν με την νοημοσύνη τους.Οπως σήμερα π.χ. που ενας φίλος μας έστριβε τσιγάρο και μόλις τον είδε ο σκύλος του,του πήγε τον αναπτήρα απο το γραφείο που τον είχε.....Πολλές φορές μόνο που δεν μιλούν biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-03-2012, 21:27 | Δημοσίευμα # 74
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
σιγουρα ο φιλος σου τον εχει εκπαιδευσει γιαυτο, οπως και την εφημεριδα η τις παντούφλες
 
virginie

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-03-2012, 21:53 | Δημοσίευμα # 75
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Ναι Μαράκι μου μόνο που δεν μιλάνε.Καταλαβαίνουν ότι θα έρθουν επισκέπτες απο τις συνηθισμένες κινήσεις που κάνουμε όταν περιμένουμε κάποιον στο σπίτι.
Η αντίληψή τους είναι φοβερή.Η δικιά μου φοβάται το μπάνιο.Πάντα στο σπίτι με ακολουθεί σε όποιο δωμάτιο και να πάω.Την ημέρα που την κάνω μπάνιο ούτε που πλησιάζει κοντά μου.Με κοιτάει πάντα επιφυλακτικά συνήθως κρυμμένη είτε κάτω απο το τραπέζι είτε ζητώντας προστασία απο κάποιο μέλος της οικογένειας.
Επίσης όταν την χτενίζω μετά γαυγίζει και μου δείχνει τα μπισκότα της και μάλιστα απαιτητικά γιατί της το έκανα αρχικά σαν επιβράβευση που την ταλαιπωρούσα.
Το ίδιο κάνει κάθε φορά που θα ακούσει να της λέμε μπράβο.Τρέχει στο κουτί με τις λιχουδιές της.Κάνει τόσα πολλά πράγματα που πολλές φορές της μιλάω σαν να έχω να κάνω με άνθρωπο.Φωνάζω κάποιον απο την οικογένεια και αν δεν μου απαντήσει πηγαίνει και γαυγίζει σε εκείνον που φώναξα.
Αχ! πάλι παρασύρθηκα και άρχισα να μιλάω ασταμάτητα για αυτήν.Συγνώμη κορίτσια αλλά της έχω μεγάλη αδυναμία tongue
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats