Τρίτη
19-03-2024
12:24
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Τα ζωάκια μας - Page 6 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Τα ζωάκια μας
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 18-03-2012, 01:39 | Δημοσίευμα # 76
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πονηρούλα λοιπόν η σκυλίτσα σου Βιργινία μου.Φαντάζομαι πόσο γελάτε με τα καμώματά της.Σήμερα παρακολούθησα ενα έργο στην τηλεόραση σχετικά με ενα σκύλο που ήταν το 6 μέλος μια οικογένειας και καθηλώθηκα στον καναπέ.Καταλαβαίνω γιατί αγαπάτε τόσο πολύ τα ζωάκια σας.Οταν στο τέλος πέθανε από γεράματα ο σκύλος,μιλώ για την ταινία,μαζί με την οικογένεια που έκλαιγε ,έκλαψα και εγώ...Τόσο πολύ το ένιωσα και εγώ έστω και μέσω του έργου στην τηλεόραση sad
 
Ρανια

Ημερομηνία: Κυριακή, 18-03-2012, 17:19 | Δημοσίευμα # 77
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Βιργινια μου σε καταλαβαινω απολυτα Οπως οι μωρομανες ετσι και οι σκυλομανες οταν αρχιζουν δεν τελειωνουν
Η σκυλιτσα σου ειναι πολυ χαριτωμενη και με το δικιο σου σας ξετρελλαινει με τα κολπα της biggrin
Φυσικό ήταν οταν εχει μια τοσο χαριτωμενη μαμα Βιργινια μου σαν εσενα. Τα ζωα μοιαζουν στη συμπεριφορα με τα αφεντικα του
Πριν απο λιγο ειδα στην τηλεοραση μια ωραια ταινια με ενα σκυλακο κι ενα δελφινι
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 02:02 | Δημοσίευμα # 78
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Γειά σας κορίτσια...... biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 13:02 | Δημοσίευμα # 79
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Χαρα θεου για τα ζωα μας Εχουν βγει ολα και λιάζονται
Τα πουλακια τιτιβίζουν και ετοιμαζουν φωλιτσες
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 14:27 | Δημοσίευμα # 80
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Τι γλυκειά εικόνα μας έδωσες Ράνια μου tongue Φιλάκια....
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 19:39 | Δημοσίευμα # 81
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
φιλακια Μαρια μου και σε ολα τα κοριτσια
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 00:26 | Δημοσίευμα # 82
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Γιατί κορίτσια μόνο τα πουλάκια και τα ζωάκια χαίρονται;
Eμείς με την πρώτη λιακάδα δεν κάνουμε σαν μικρά παιδιά;
Λίγο ακόμη να κρατούσε αυτός ο μουντός και κρύος καιρός και θα χάναμε το ελληνικό ταπεραμέντο μας.
Κάτι ο καιρός κάτι η κρίση .....δεν θέλαμε και πολύ να γίνουμε καταθλιπτικοί. cry

Σήμερα η σκυλίτσα μου ήταν όλη μέρα στο μπαλκόνι και ξάπλωνε μόνο εκεί που είχε ήλιο.
Ήθελε κι αυτή να τον απολαυσει tongue
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 09:46 | Δημοσίευμα # 83
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερουδια Ετσι ειναι Βιργινια μου Απλα τα ζωα φερονται αυθορμητα και κανουν αυτο για το οποίο εχουν διαθεση, ενω εμεις βαζουμε πρωτα το καθηκον δουλειες κλπ biggrin
Κι εμενα ο σκυλακος ψαχνει να βρει τον ηλιο και ξαπλωνεται απολαμβανοντας
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 18:43 | Δημοσίευμα # 84
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σήμερα κορίτσια και εγώ απόλαυσα το κελάημα των πουλιών που μου έκαναν καντάδα χαχαχαχαχα στο παράθυρό μου.Γεμάτες οι λεμονιές πουλάκια και καθόμουν με την Χρυσαννούλα μου και τα χαζεύαμε το πρωί tongue Μια σταλιά πουλάκια και τι κελάηδημα κάνουν...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 18:44 | Δημοσίευμα # 85
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
χαρά Θεού
τυχερες που εχετε η μια την αλλη!
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 21:03 | Δημοσίευμα # 86
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Ναι κορίτσια μου, τέτοιες ηλιόλουστες μέρες όλοι αναζητούν ήλιο για να γεμίσουν τις μπαταρίες τους.

Λοιπόν κορίτσια, εδώ ακριβώς απέναντι φαίνεται ένα κομμάτι τοίχου της διπλανής οικοδομής. Μέσα στον τοίχο έχει δυο τρύπες. Σε μία από αυτές μένει ένας σπουργίτης. Ε λοιπόν, κάθε πρωί, μαζεύεται η παρέα του, 5-6 σπουργίτια, και κάνουν φασαρία. Τιτιβίζουν, πετάνε, παίζουνε... μόνο καφέ δεν πίνουν. Είναι πολύ παιχνιδιάρικα!


Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 20-03-2012, 21:46 | Δημοσίευμα # 87
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
τι χαριτωμενη εικονα ειναι αυτή smile
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 02:00 | Δημοσίευμα # 88
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οπου και να γυρίσουμε την ματιά μας στην φύση, βλέπουμε υπέροχες -χαριτωμένες εικόνες .Βλέπετε σε δυό τρυπούλες εχουν στήσει ενα πανηγύρι τα σπουργιτάκια και μας δίνουν τόση μεγάλη χαρά.Τυχεροί όσοι ζουν κοντα στην φύση και μπορούν να απολαμβάνουν όλο αυτό το μεγαλείο της δημιουργίας που μας χάρισεν ο Θεός tongue
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 03-04-2012, 11:09 | Δημοσίευμα # 89
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
κορίτσια δεν θα το πιστέψετε . biggrin Στο μπαλκόνι ψηλά υπάρχει το κλιματιστικό Προχθες γυρίζω το κεφάλι μου και βλέπω μερικά ξερόκλαδα από μέσα. Σκέπτομαι Μα τι έγινε; Πότε ξεχάσαμε να καθαρίσουμε εκεί επάνω; dry Απίστευτο γιατί δεν πήγε το μυαλό μου πώς εφτασαν εκεί κλαδακια.
Σκεπτομαι: την επόμενη θα βγω να βάλω τη σκαλα να τα βγαλω Τι ηταν τελικά; cool Την επόμενη ηταν γεματο από ξερόφυλλα, κλαδακια, πουπουλάκια και δυο δεκαοκτουρίτσες εκαναν τη φωλίτσα τους με τρυφεροτητα Συγκινηθηκα Δεν ειναι η καταλληλη θεση αλλα τι να κανουμε Πρεπει να μην την πειραξω Ελπίζω όταν πιασουν οι πολλες ζεστες και πρέπει να αναψουμε το κλιματιστικο να εχουν πεταξει τα μικρα που καποια στιγμη θα βγουν απο τα αυγα Ακομα δεν εχουν γεννησει αυγα από ό,τι καταλαβαινω, είναι στο φτιάξιμο της φωλιάς
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 03-04-2012, 12:07 | Δημοσίευμα # 90
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Είδες Ράνια μου πόσο δύσκολο είναι να χαλάσουμε μία φωλιά ;;;
Ιδ'ιως όσο μεγαλώνουμε γινόμαστε πιο τρυφερές και πιο ευαίσθητες .Μέχρι να πιάσουν οι πολλές ζέστες τα πουλάκια ήδη θα έχουν πετάξει Ράνια μου bye
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΖΩΑ » Τα ζωάκια μας (Φωτογραφίες)
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats