Πέμπτη
28-03-2024
14:27
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Καταναλωτική νοημοσύνη - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΧΡΗΜΑΤΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ » Καταναλωτική νοημοσύνη (ψυχολογία του καταναλωτή)
Καταναλωτική νοημοσύνη
kikileuteris

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 09:50 | Δημοσίευμα # 16
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 18
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Συμφωνώ ότι κατά καιρούς, αν το ψάξεις, μπορείς να βρεις και στν ελληνική αγορά ευκαιρίες!!!

Ειδικά τρόφιμα, μιας και θέλουμε να είναι όσο το δυνατόν πιο καλά, προτιμώ την ελληνική αγορά!
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 12:13 | Δημοσίευμα # 17
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Και εγώ Κική μου στα τρόφιμα προτιμώ την ελληνική αγορά και οτιδήποτε είναι φρέσκο.Προσπαθώ να χρησιμοποιώ όσο το δυνατόν λιγότερο κονσερβοποιημένα και τυποποιημένα προιόντα.Εσύ που έχεις μικρά παιδάκια έχεις την ευκαιρία να τα μάθεις να τρώνε απο τώρα σωστά.Εγώ έκανα το λάθος όταν ήταν μικρά τα παιδιά μου και τους έκανα όλα τα χατίρια σε ότι αφορούσε το φαγητό.Όταν κατάλαβα τι κακό τους έκανα δυσκολεύτηκα να τα πείσω να ακολουθήσουν την υγιεινή διατροφή και να προσέχουν τι τρώνε έξω.Με την κόρη μου τα κατάφερα, ίσως γιατί εμείς οι γυναίκες προσέχουμε τι τρώμε αλλά ο γιός μου ακόμη έχει κακές συνήθειες. sad
Για αυτό Κική μου όταν ο χρόνος σου το επιτρέπει φτιάχνε πράγματα με τα δικά σου χεράκια να ξέρεις τι τρώνε τα παιδάκια σου και να συνηθίσουν σε μια σωστή και υγιεινή διατροφή
 
kikileuteris

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 14:40 | Δημοσίευμα # 18
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 18
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Βιργίνια μου αυτό ακριβώς κανω!!!!!!!

2 φορές την εβδομάδα φτιάχνω από μία πίτα για το πρωϊνό τους, ψωνίζω πολύ από βιολογική, φτιάχνω κουλουράκια, για να μην τρώμε τα συσκευασμένα και άλλα πολλά.

Πριν κάνω παιδάκια, δεν έκανα τπτ από αυτά. Πατάτα σπίτι μου μόνο προτηγανισμένη κυκλοφορούσε cool Τώρα και τον πουρέ τον φτιάχνω εγώ.

Απλά όλο αυτό συν του ότι, ευτυχώς στους καιρούς που ζούμε, δουλεύω, με αφήνει πίσω στις δουλειές sad .

Όμως τώρα με τη flylady κάτι κάνω!!!!!!!

έντιτ: Μόνο οι παππουδογιαγιάδες μας τα χαλάνε με τα γλειφιτζούρια και τις σοκολάτες!Χεχχε!!!!!!!

έντιτ 2: Βιργινία μου, μην αισθάνεσαι τύψεις. Η μαμά μου, δεν μας έπαιρνε απέξω να τρώμε, κοκα κόλες και σοκολάτες δεν κυκλοφορούσαν σπίτι ποτέ.

Ε, είμαι πρότυπο κακής διατροφής. Αν εξαιρέσεις τα γλυκά που δεν τα συμπαθώ, σαβουριάζω με απίστευτη ευχαρίστηση γύρους, γκούντις κτλ.

Γι αυτό προσπαθώ με τα δικά μου παιδιά να κρατάω ένα μέτρο και να μηγίνουν σαν κι εμένα!

Αχ αντμίν μια λαμπάδα ίσα με το μπόι σου θα σου ανάψω!!!! Προς το παρόν, είμαι στην 7η μέρα, τα πάω μια χαρά!!!!!!!!!!


Τελευταία επεξεργασία από kikileuteris - Τρίτη, 21-02-2012, 14:44
 
rika

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 17:29 | Δημοσίευμα # 19
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα στην χώρα μας, με όλα τα οικονομικά, με την ανεργεία και τις αυξήσεις τιμών, απ' όπου μπορείς κάνεις οικονομία. Μιλώντας για φαγητά, πριν πάντοτε κοιτούσα που παράγεται το τάδε προιόν και εννοείται πως υποστήριζα την ελληνική αγορά. Τώρα όμως, δυστυχώς, αναγκαζομαι να παίρνω πιο φθινά προιόντα τα οποία συνήθως είναι εισαγωγής... αλλά δεν γίνεται αλλιώς.. τουλάχιστον μέχρι να βρω μια νορμάλ δουλειά αυτό θα κανω, όχι επειδή έτσι θέλω αλλά επειδή μ' αναγκάζει η κατάσταση στην οποία βρίσκομαι.
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 22-02-2012, 01:51 | Δημοσίευμα # 20
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ρίκα μου οι περισσότεροι άνθρωποι κάνουν αυτό που τελικά κάνουμε όλοι μας....ψάχνουμε δηλαδή πάντα κάτι οικονομικό Ελληνικό ή όχι.Γίνονται κάποιες κινήσεις να ανοίξουν καταστήματα με Ελληνικά προϊόντα σε πολύ καλές τιμές αφου δεν θα υπάρχουν μεσάζοντες...Ηδη υπάρχουν 2 στην Αθήνα και ετοιμάζεται και στην Θεσσαλονίκη.Θα μου πείς βέβαια οτι ένας κούκος δεν φέρνει την Ανοιξη αλλά μακάρι να γίνουν τέτοιες προσπάθειες για να σταθούν τα Ελληνικά νοικοκυριά που πλήτονται αφάνταστα από την ανεργία αλλά και από το χαμηλό πλέον εισόδημά τους sad
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΧΡΗΜΑΤΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ » Καταναλωτική νοημοσύνη (ψυχολογία του καταναλωτή)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats