Τρίτη
23-04-2024
15:53
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Οικογένεια ή καριέρα; - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 1
  • 1
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ » Οικογένεια ή καριέρα;
Οικογένεια ή καριέρα;
rika

Ημερομηνία: Τρίτη, 15-06-2010, 21:59 | Δημοσίευμα # 1
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Θα μπορούσατε να πείτε όχι στην οικογένεια για να χτίσετε την καριέρα σας;
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 16-06-2010, 21:08 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Η απάντηση είναι δίκοπο μαχαίρι.Παλαιότερα θα λέγαμε οικογένεια υπερτερεί, αλλά σήμερα πού όλα είναι τόσο ρευστά....Δύσκολο να απαντήσω.
 
Βίκυ

Ημερομηνία: Τετάρτη, 23-06-2010, 12:08 | Δημοσίευμα # 3
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 15
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Νομίζω οτι εάν υπάρχει θέληση και καλή διάθεση, επιτυγχάνεται ισορροπία στο τέλος!
 
rika

Ημερομηνία: Σάββατο, 03-07-2010, 13:09 | Δημοσίευμα # 4
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Νομίζω πως είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο να είσαι άσος και στα δυο ταυτόχρονα. Και το ένα και το άλλο θέλουν πολύ χρόνο και δυστυχώς εμείς έχουμε μόνο 24 ώρες την ημέρα. Ειδικά αν δεν έχεις καμιά βοήθεια (ασ πούμε από τον σύζυγο) τότε είναι έως και αδύνατο και φτιάξεις καριέρα και να έχεις μεγάλη και ευτυχισμένη οικογένεια ταυτόχρονα.
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-07-2010, 14:32 | Δημοσίευμα # 5
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Μακάρι να μπορούσαν να συνδιαστούν κορίτσια.Είναι όμως πάρα πολύ δύσκολο.Χρειάζεται πολύ βοήθεια από τον σύζυγο (στήν ελλάδα ζούμε )και αν υπάρχουν γονείς θα ήταν ότι καλύτερο.Ζούμε σε μιά εποχή που οι ιθύνοντες έχουν τσακίσει στην κυριολεξία τα όνειρα των παιδιών μας.Τι να πώ...Λυπάμαι τόσο πολύ
 
Sveta

Ημερομηνία: Παρασκευή, 14-09-2018, 14:23 | Δημοσίευμα # 6
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 9
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Χμμ πονεμενο θεμα..Λιγο πριν γνωρισω τον συζυγο μου ειχα καταφερει να πιασω την δουλεια των ονειρων μου σαν αεροσυνοδος.Ανεκαθεν τα ταξιδια ηταν η ζωη μου.Για ενα χρονο στην σχεση μας εγω δουλευα κιολας.Οταν ηρθε πλεον η προταση τα βαλαμε κατω και τα συζητησαμε...Δεν με πιεσε ποτε να εγκαταλειψω την δουλεια μου αλλα μου ηταν αδιανοητο να αφηνω τα παιδια μου για μερες (υπηρχε ηδη η συζητηση για υπερατλαντικα).Ετσι επειδη οντως ηθελα να κανω παιδια και οικογενεια αφησα την δουλεια μου.Δεν το μετανιωνω,το νοσταλγω σιγουρα πολλες φορες αλλα δεν το μετανιωνω.Ευτυχως ο καλος μου δνε με αφηνει παραπονεμενη,πηγαινουμε συχνα ταξιδια.Τελευταια πηγαμε στην Βραζιλια με την WorldVentures. Προορισμος ονειρο για εμενα καθως ηταν το πρωτο μας ταξιδι χωρις τους δυο πριγκιπες μας!Βεβαια να σημειωσω εδω πως καλως η κακως ο συζυγος ειχε την οικονομικη ευχαιρεια να εργαζεται μονο αυτος.Τωρα ασχολουμαι με καποιες χειροποιητες κατασκευες,πιο πολυ για εμενα και για την δημιουργικοτητα μου!
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ » Οικογένεια ή καριέρα;
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats