Παρασκευή
29-03-2024
16:30
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Μερικοί άνθρωποι είναι αξιολύπητοι - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ » Μερικοί άνθρωποι είναι αξιολύπητοι
Μερικοί άνθρωποι είναι αξιολύπητοι
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 05-01-2012, 00:14 | Δημοσίευμα # 16
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Αυτό πρεπει να είναι κάτι σαν αρρώστια.....και έχουμε παρατηρήσει ότι το φαινόμενο αυτό παρατηρήται σε εύπορες κυρίες.Γιατί άραγε να συμβαίνει αυτό;;Πρίν μερικά χρόνια είχαν πολύ θέμα τα Μ.Μ.Ε. με γυναίκα υπουργού αν θυμάστε...... cool
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 07-01-2012, 22:34 | Δημοσίευμα # 17
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Είναι αρρώστια αλλιώς γιατί να κλέβουν αφού έχουν χρήματα;
Και όντως θυμάμαι για την γυναίκα υπουργού και όχι μόνο, αρκετά συχνά μιλάνε και για ηθοποιούς κι άλλους διάσημους στο Χόλιγουντ. Εκεί σίγουρα αρρώστια θα είναι - κλεπτομανία!


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 08-01-2012, 16:02 | Δημοσίευμα # 18
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ακριβώς κλεπτομανία.....
 
Eva-D

Ημερομηνία: Τρίτη, 09-04-2013, 14:46 | Δημοσίευμα # 19
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Πολύ ωραίο το θεματάκι που ανοίξατε κορίτσια.
Εγώ απλά θα πω αυτό που ειπώθηκε πιο πριν. Ότι πολλοί άνθρωποι έχουνε γίνει τόσο ρηχοί και τόσο φτηνοί που ένα χαμόγελο ή μια καλή κουβέντα τους φαίνεται σαν ένα τίποτα.
Δυστυχώς είχα φίλες και όχι πριν πολύ καιρό που όλη την ώρα απο το πρωϊ μέχρι το βράδυ συζητούσαν για ψώνια , για ρούχα ,καλλυντικά , για συσκευασίες για τσάντες μικρές μεγάλες ,μπουκαλάκια και δε συμμαζεύεται και δεν είχαν και καμιά μεγάλη οικονομική επιφάνεια. Οι πιο πολλές απλές φοιτήτριες ήταν ή εργαζόμενες των 450 Ευρω που ζούσαν απο την τσέπη των γονιών τους.
Και δεν τα λέω για όλα αυτά για να τις κρίνω αλλά έβλεπα ότι η συζήτηση είχε καταντήσει πάρα πολύ βαρετή και ρηχή.
Συγνώμη αλλά με στεναχωρούσε να βλέπω νέα κορίτσια να μην έχουν καθόλου ενδιαφέροντα και κοινωνικές ευαισθησίες και να αναλώνονται σε ανούσια πράγματα. Δε λέω ωραία είναι και τα λούσα μας και τα ρουχαλάκια μας αλλά δεν είναι αυτοσκοπός.
Δεν είναι καλό να ξημεροβραδιαζόμαστε στα μαγαζιά και μάλιστα όχι στα ελληνικά αλλά στων μεγάλων αλυσίδων και ξένων συμφερόντων , να ακουμπάμε το ταπεινό μας χαρτζιλίκι απλά για να μας πούνε ωραίες , μοδάτες , in και δε ξέρω γω τι.
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 11-04-2013, 09:49 | Δημοσίευμα # 20
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οπως το λές Ευάκι μου,είναι τόσο ανιαρή η συζήτηση όταν περιστρέφεται, μόνο, γύρω από το τι θα ξοδέψουμε για ρούχα και για καταναλωτικά αγαθα ....
Όλα καλά και χρησιμα μέχρις ενός σημείου ..Ξεχάσαμε το βασικότερο τον ΑΝΘΡΩΠΟ,΄αλλάξαμε συμπεριφορές ..με λίγα λογια γίναμε παρτάκηδες...Σκληρός λόγος αλλά ριξτε μια ματιά γύρω σας και θα δείτε...Ξεχάσαμε τα βασικά καλές μου φίλες ...Ενα γλυκό χαμόγελο και μια γλυκειά κουβέντα .πού όλοι μας χρειαζόμαστε τον δύσκολο καιρό που περνάμε..
 
virginie

Ημερομηνία: Τετάρτη, 17-04-2013, 11:37 | Δημοσίευμα # 21
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Τελικά κορίτσια η κρίση μας έκανε και κάτι καλό.
Σιγά σιγά όλοι μας ξυπνάμε απο το λήθαργο της υπερκατανάλωσης και ξαναβρίσκουμε τις χαμένες μας αξίες.
Δώσαμε μεγάλη σημασία σε ανούσια πράγματα και χάσαμε την ουσία της ζωής.
Αρχίζουμε και καταλαβαίνουμε ότι υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι γύρω μας που το πρόβλημά τους δεν είναι τι ρούχα θα αγοράσουν σήμερα αλλά αν έχουν να φάνε.Κι αυτό θα πρέπει να μας απασχολεί και να μας προβληματίζει.
Γιατί αυτό μας δίνει την ευκαιρία να αναθεωρήσουμε πολλά και να ξαναβρούμε την ζεστασιά και την χαρά που δίνει στη ψυχή μας το να δίνουμε - ότι μπορεί ο καθένας- σε ανθρώπους που το έχουν πραγματικά ανάγκη.
Αυτό το κάτι μπορεί να είναι και μια τρυφερή κουβέντα ένα γλυκό χαμόγελο όπως είπε και η Μαρία μας.
Δεν μας κοστίζει τίποτα όμως για κάποιον που το έχει ανάγκη σημαίνει πολλά. smile
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 22-04-2013, 23:50 | Δημοσίευμα # 22
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πάρα πολλά Βιργινία μου......Ας πλησιάσουμε τον ΑΝΘΡΩΠΟ, λοιπόν....
 
MarialenaXa

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-08-2018, 14:22 | Δημοσίευμα # 23
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 4
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Μαφυσικα...γι αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε
 
Sveta

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-08-2018, 08:34 | Δημοσίευμα # 24
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 9
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Γεια σας κορίτσια.

Σχετικά με αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω, είχα κι εγώ γειτόνισσα που ο άντρας της δούλευε και ξέρω πως έβγαζε πολλά, και δανειζόταν από φίλες, κι από εμένα είχε πάρει 15 ευρώ, και έπειτα δεν τα επέστρεφε σε καμία. Ντρεπόμουν κι εγώ να αναφέρω τα 15 ευρώ. Βέβαια, κάποια στιγμή ο άντρας μου με έβαλε να της τα ζητήσω και μου τα έδωσε.

Δεν είναι για το ποσό αλλά για τον άσχημο χαρακτήρα που μπορεί να δείξει κάποιος.
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ » Μερικοί άνθρωποι είναι αξιολύπητοι
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats