Τετάρτη
24-04-2024
11:44
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 10 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 01:01 | Δημοσίευμα # 136
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
wacko Γειά σας φίλες μου και καλή εβδομάδα.Χαιρομαι που περάσατε καλά.Το ίδιο και εγώ παρέα με τις εγγονούλες μου.Το μικράκι μου είναι πολύ ήσυχο μωράκι εν αντιθέσει με την Χρυσαννούλα μου που ήταν και είναι καπετάν αντάρτης. tongue Είναι φανταστική όμως γιατί τώρα πλέον άνετα μπορεί κανείς να συννενοηθεί μαζί της και λεει τόσο ωραία τα λογάκια της.....Σε αυτήν την ηλικία τα παιδιά είναι απίθανα.
Δεν είναι άδικο που οι παλιοί μας άνθρωποι έλεγαν τόσες παροιμίες για τον Μάρτιο που μας δείχνει τόσα διαφορετικά πρόσωπα cool
Μάρτης γδάρτης και κακός παλουκοκαύτης .....αλλά όσο και αν χιονίσει καλοκαίρι θα μυρίσει
Που θα πάει γρήγορα θα του πούμε bye
Καλό ξημέρωμα φίλες μου και αυριο με υγεία
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 10:38 | Δημοσίευμα # 137
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κοριτσια ολα biggrin
Μαρακι σε ευχαριστουμε που μας δροσιζεις με την ομορφη μωρουδιστικη και παιδικη ατμοσφαιρα που μοιραζεσαι μαζι μας biggrin
κρυο κρυο δε μου κανει κεφι να βγω Ευτυχως δεν εχω υποχρεωση οποτε θα αρκεστω σε οικιακες ασχολιες
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 11:53 | Δημοσίευμα # 138
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια biggrin
Μαρία μου δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά συνήθως τα δεύτερα παιδάκια είναι πιο ήσυχα.Και σε μένα το ίδιο είχε συμβεί.
Η Χρυσαννούλα σου είναι τώρα είναι στην πιο γλυκιά ηλικία.Είναι να τα χαζεύεις όταν μισομιλάνε και κάνουν ότι γκριμάτσα μπορείς να φανταστείς.
Πολλά απο αυτά που λένε και κάνουν είναι να τα γράφεις tongue
Ράνια μου σε κανένα δεν κάνει κέφι να βγεί σήμερα.Με αυτό τον αέρα δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά .
Είχα και την φοβιτσιάρα τη σκυλίτσα μου να τριγυρνάει στο σπίτι ανήσυχη.Στο τέλος έφερα το κρεβάτι της δίπλα στο δικό μας και επιτέλους ηρέμησε.
Στο δε μπαλκόνι μου όταν άνοιξα όλα είχαν αλλάξει θέση.
Κορίτσια με έχει κουράσει ο φετεινός χειμώνας .Τόση παρατεταμένη κακοκαιρία δεν την σηκώνει ο οργανισμός του Έλληνα. tongue
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 01:13 | Δημοσίευμα # 139
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια μοιράζομαι μαζι σας τις χαρές μου γιατί πραγματικά σας νιώθω δικά μου πρόσωπα και θέλω να μοιραστώ τις χαρές μου μαζί σας να ξέρετε και εσείς τι χαρές σας περιμένουν tongue
Και εδώ ο καιρός είναι χάλια.Αν δεν έπρεπε να πάω στην κόρη μου δεν θα έβγαινα ..θα ήθελα να χουζουρέψω .Δεν με αφήνουν όμως να περπατήσω και έρχονται να με πάρουν.Δεν κουράστηκε να βρέχει μέχρι το απόγευμα ,φυσα και δυνατός αέρας και αυτός ο συνδυασμός είναι άστα και βράστα sad
Ακούω κορίτσια αυτήν την στιγμή από την Πειραϊκή εκκλησία νυκτερινή λειτουργία Των Προηγιασμένων Δώρων και είναι .....Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 01:43 | Δημοσίευμα # 140
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
οι νυχτερινες λειτουργιες ειναι πολυ κατανυκτικες
λατρευω επισης τους χαιρετισμους
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 01:59 | Δημοσίευμα # 141
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οι χαιρετισμοί ,το Μ.Απόδειπνο και οι Θείες Λειτουργίες των Προηγιασμένων Δώρων είναι βάλσαμο για την ψυχή μας Ράνια μου.Λατρεύω την περίοδο της Μ.Τεσσαρακοστής happy
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 11:19 | Δημοσίευμα # 142
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Καλη-μέρα όλη μέρα κοριτσάκια μου!!!
Σήμερα άνοιξα τα μάτια μου και είδα ήλιο!!! Επιτέλους μετά από τόοοοσες μέρες συννεφιάς έχουμε έναν καταγάλανο ουρανό και λαμπερό ήλιο. Έχει τόσο φως που σου ανεβάζει τη διάθεση και δεν δίνεις σημασία στο κρύο!
Μαρία μου πολύ ωραία η παροιμία για τον Μάρτη! Έτσι ακριβώς είναι!
Βιργινία μου πράγματι ο φετινός χειμώνας μας έχει ψυχοπλακώσει. Τόση παρατεταμένη κακοκαιρία δεν είναι για εμάς! Εμείς είμαστε παιδιά του ήλιου!
Ράνια μου σήμερα πιστεύω πως θα έχετε πολύ καλύτερο καιρό και υψηλότερη θερμοκρασία από χθες.

Σας φιλώ γλυκά! Πάω να κάνω κάποιες δουλίτσες και μετά επανέρχομαι


Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-03-2012, 11:44 | Δημοσίευμα # 143
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κοριτσια μου
αλήθεια admin μου ειναι συμπαθητικός ο καιρος σήμερα, αλλα΄το κρυο κρύο! Τι να κανουμε υπομονή Τα καημενα πουλακια και τα δεντρακια που εχουν μπουμπουκιασει ελπιζω να μην εχουν αλλες εκπληξεις
κι εμενα Μαρια μου μου αρεσει η Μ.Τεσσαρακοστή και η Μ Εβδομαδα πολυ
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-03-2012, 00:33 | Δημοσίευμα # 144
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Καλές μου φίλενάδες τώρα κατάφερα να βρώ λίγο χρόνο να μπω στη σελίδα μας.
Διάφορες υποχρεώσεις με κράτησαν σχεδόν όλη μέρα έξω.
Φαίνεται ο καλός Θεούλης άκουσε τα χθεσινά μας παράπονα και αποφάσισε να μας ευχαριστήσει με την σημερινή λιακάδα.
Μαρία μου είσαι πολύ τυχερή που ακόμη και απο το σπίτι ακούς την λειτουργία.
Εγώ κατάφερα να πάω μόνο στους πρώτους χαιρετισμούς.Βλέπεις ο γιός μου κάθε Παρασκευή έχει γαλλικά εκείνη την ώρα και δεν θέλει να μένει μόνος με την καθηγήτρια.Ιδιοτροπίες ενός κακομαθημένου γιού tongue
Στον Ακάθιστο Ύμνο όμως δεν πρόκειται να του κάνω το χατήρι. wink
Είναι τόσο ξεχωριστές αυτές οι μέρες και δεν μπορείς να τις νιώσεις μακριά απο την εκκλησία. smile
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-03-2012, 01:59 | Δημοσίευμα # 145
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Αdmin μου νοστάλγησα την Θεσσαλονίκη μας....!!!!!Υπέροχη θα ήταν με τον λαμπρό ήλιο biggrin Εδώ και σήμερα ο καιρός ήταν ήταν μουντός και κρύος και φυσούσε πάρα πολύ. sad
Πράγματι Ράνια μου η Μ.Τεσσαρακοστή και κυρίως η Μ.Εβδομάδα είναι το αποκορύφωμα της εκκλησίας μας. smile
Υποχρεώσεις έχεις Βιργινία μου ακόμα μη στεναχωριέσαι ,όλα με την σειρά τους...Ολες τις θείες ακολουθίες θα μπορείς να παρακολουθήσεις.Μεταξύ μας όμως οι υποχρεώσεις δεν τελειώνουν ποτέ.Παλιά ,θυμάμαι,έλεγαν :Πάντρεψέ τον-την και άστον-ην......Εμ δεν είναι έτσι surprised
Οτι λοιπόν μπορείς να χαρείς κάτι, κάνε το.Πρίν γεννηθεί το Χρυσαννάκι μου ζούσα πλήρως την Μ.Τεσσαρακοστή.Πρωί-απόγευμα κάθε ημέρα.Τώρα μόνο τις Κυριακές ,τις λειτουργίες των Προηγιασμένων Δώρων και τους χαιρετισμούς μπορώ να παρακολουθήσω.Παίρνω άδεια ,που λέω και στην κόρη μου,αυτές τις ώρες.Μου λείπουν βέβαια πολύ οι ακολουθίες αλλά υγεία να έχουμε και αν θέλει ο Θεός πάλι θα πάω. biggrin
Σήμερα π.χ.δεν πήγα πουθενά.γιατί αδιαθέτησε η Χρυσαννούλα μου και την έχω σπίτι μου για να μη κολλήσει το μωράκι.Αύριο θα την πάμε στον γιατρό να την δεί. Ο πυρετός -πυρετός αλλά και το παιγνίδι -παιγνίδι Ετσι είναι τα παιδάκια. biggrin Ελπίζω να μη κολλήσω γιατί η μόνη από την οικογένεια που κολλάει όταν αδιαθετήσει είμαι εγώ και τώρα χρειάζομαι για να βοηθήσω την κόρη μου happy
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-03-2012, 10:29 | Δημοσίευμα # 146
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κοριτσια μου smile
Λιακαδα σημερα, αλλα απο θερμοκρασια δεν ξερω, ακομα δεν βγηκα και ο σκυλακος μου εχει ακομα διαθεση για χουζουρι
Περαστικα στη Χρυσαννουλα Μαρια μου Προσεχε κι εσυ Κανε τα γιατροσοφια σου να εισαι γερη και δυνατη
Βιργινια μου τι να κανουμε Πρωτα τα παιδια ! μας εχουν αναγκη ακομα και τη σκια μας Κι εγω θυμαμαι οταν διαβαζα για εξετασεις ηθελα τη μαμα μου να τη νοιωθω στο πλαινο δωματιο
Στην αναγκη θα ακουσουμε και απο το ραδιοφωνο τη λειτουργια Αλλη βεβαια κατανυξη νοιωθεις στην εκκλησια Εγω εχω πολλες λειτουργιες σε κασετες Ακουγα παλια σε κασετοφωνο (παλαι ποτε υπηρχαν τα κασετοφωνα κι εμεις τα εχουμε ακομα!! smile Αγοραζα γιατι εκει που ειμαστε δεν ειχαμε παντα δυνατοτητα να παμε οποτε θελαμε σε εκκλησια
Καμια φορα ακουω ακομα και απο το ιντερνετ Υπαρχουν διαφορα site που εχουν πολλους υμνους και λειτουργιες
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-03-2012, 22:26 | Δημοσίευμα # 147
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Σίγουρα Ράνια μου δεν είναι το ίδιο να ακούς την λειτουργία απο το ραδιόφωνο.
Έχω αναγκαστεί να το κάνω ειδικά όταν ήταν μωρά τα παιδιά μου.Έστω και με αυτό τον τρόπο αισθάνεσαι κοντά στην εκκλησία. happy
Σήμερα ο καιρός πράγματι ήταν ανοιξιάτικος.Η γιαγιά μου πάντα μας έλεγε να προσέχουμε τον ήλιο του Μάρτη γιατί είναι άρρωστος.
Η αλήθεια είναι ότι ο Μάρτης είναι ο μήνας των επιδημιών.Και οι αλλεργίες δεν πάνε πίσω.Πρέπει να προσέχουμε λίγο.
Ελπίζω Μαρία μου η μικρούλα σου να γίνει γρήγορα καλά.Να φροντίζεις τον εαυτό σου και να είσαι καλά για σένα και τα παιδιά σου που σε έχουν τόσο ανάγκη τώρα. bye
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-03-2012, 01:02 | Δημοσίευμα # 148
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλησπέρα καλές μου φίλες Κάθε βράδυ ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι να μάθω νέα σας και να επικοινωνήσω μαζί σας
Το Χρυσαννάκι μου είναι καλύτερα,έχει μία ίωση με τα λαιμά της.Ευτυχώς δεν είναι κάποια γρίπη.Υποφέρει βέβαια γιατί δεν μπορεί να αναπνεύσει ελεύθερα και το απόγευμα κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου για να είναι σε όρθια στάση.Το μωράκι είναι μια χαρά. tongue
Σήμερα πήρα ρεπό για τον καφέ της παρέας και απόλαυσα την φύση,τον υπέροχο κήπο της εξαδέλφης μου και ακόμα μια φορά ένιωσα έντονα τις αναμνήσεις των παιδικών μου χρόνων με τις ίδιες φίλες φυσικά.
Τι ωραία που είναι η φύση αυτον τον καιρό..!!!!!!!!!!! Στο αποκορύφωμα τον Μάϊο φυσικά που χιλιάδες παπαρούνες ,μαργαρίτες άγριες-μαντηλίδες όπως τις λέμε στην Κρήτη και διάφορα άλλα μικρά λουλουδάκια στολίζουν το πράσινο χαλί της γής.!!!!
Λιακάδα και εδώ η Άνοιξη μυρίζει από μακρια tongue
Ευτυχώς κορίτσια που υπάρχει και η τεχνολογία και μπορούμε να παρακολουθήσουμε τις διάφορες ακολουθίες της εκκλησίας.Συμφωνώ μαζί σας ότι δεν είναι το ίδιο κατανυκτικά αλλά εμπρός στο τίποτα.;Και εγώ Ράνια μου εχω πολλές κασέτες με υμνους της Μ.Εβδομάδος,και αναστάσιμους ύμνους με σπουδαίους ψάλτες.Μου άρεσε πάρα πολύ ο Περιστέρης δεξιός ψάλτης στην Μητρόλη Αθηνών και τον παρακολουθούσα μανιωδώς biggrin
Βιργινία μου θα κατέβεις Ρέθυμνο κάποια στιγμή;Καλά είναι η κορούλα σου;Τα κορίτσια σου Ράνια μου;
Καλό ξημέρωμα φίλες μου και αύριο με υγεία
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-03-2012, 02:25 | Δημοσίευμα # 149
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Τι ωραια που μας τα περιγραφεις Μαρια μου Ετσι παιρνουμε αρωμα απο Κρητη Εχω αρκετα χρονια να παω
Το καημενο το Χρυσανακι Περαστικα του Θα ταλαιπωρειται το μικρουλι
Μαρια μου κι εγω μαζι με τον πρωινο καφε ανοιγω τη σελιδα μας να μαθω τα νεα σας biggrin και αν μπορω και το βραδυ μια ματια cool
ελεγες τις προαλλες οτι δεν εχεις μαζι σου τον Συναξαριστη
ριξε μια ματια εδω biggrin
My WebPage
Οι κορες μου καλα ειναι σε ευχαριστω Καθεμια με τα δικα της θεματα δεν ειναι οι καλυτερες των εποχων dry
Τι να κανουν αραγε οι υπολοιπες φιλες Η Μαιρη (υπερηλιξ), η Ηλεκτρα με την ανεμοβλογια, η Ρικα διαττων αστηρ ?
Ηρθε η ωρα να σας καληνυχτισω Ονειρα γλυκα
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-03-2012, 02:44 | Δημοσίευμα # 150
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ράνια μου σε ευχαριστώ για τον βίο του Αγίου Χριστοδούλου.!!!!!Τι λαμπρά παραδείγματα έχουμε με την ζωή των Αγίων μας..!!!!!!!! Μία φορά την ημέρα αν σκεπτόμασταν,μιλάω για τον εαυτό μου πρώτα,αν φέρναμε στο μυαλό μας την ζωή των Αγίων μας -τον ίδιο τον Χριστό μας και το τι μας δίδαξε όλοι θα ήμασταν διαφορετικοί....
Καλά να είναι τα κορίτσια σου Ράνια μου και εσείς φυσικά και θα τα βγάλουμε πέρα. Οι δυσκολίες για τα παιδιά μας είναι μεγαλύτερες και αυτά σκεπτόμαστε και γι' αυτά προσευχόμαστε οι γονείς.
Αλήθεια τι έγιναν οι φίλες μας;Ελπίζω να είναι καλά και η Μαίρη και η Ηλέκτρα και το Ρικάκι μας.
Το Χρυσαννάκι μου έχει ακόμα βήχα δεν ξέρει να φυσήξει την μυτούλα της,γίνεται χαμός όταν της βάζουμε φυσιολογικό ορο στην μυτούλα,και υποφέρει.Κοιμάται στο κρεββατάκι της δίπλα μου τώρα ,την πήρα σπίτι μου,και αναπνέει βαρια.Περίπου 2 ημέρες θα υποφέρει ακόμα είπεν ο γιατρός.Το καλό είναι πως συνεργάζεται και δεν μπαίνει στο δωματιο του μωρού που είναι σε καραντίνα το καημενούλη μου για να μη κολλήσει sad
Κείσε πότα(πόρτα) γιαγιά το νίνι άτωτο(άρρωστο). tongue Αθώες γλυκές ψυχούλες.
Καλό ξημέρωμα σε σένα και σε όλες τις φίλες μας Ράνια μου
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats