Πέμπτη
25-04-2024
13:51
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 11 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-03-2012, 21:36 | Δημοσίευμα # 151
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλησπερα φιλεναδες και απο εδώ , το σαλονακι μας
Ελπιζω ολες να επωφελήθηκαν απο τον καλο καιρο ειτε για τις δουλειες είτε για περιπατο
Εγω ειχα πολλα πηγαιν-ελα σήμερα και πριν λιγο μπηκα πια μεσα, αφου εκανα την 3η βολτα στο σκυλο Ειπα να απολαυσει κι αυτος
Μαρια μου καθε μερα με τα παιδια ειναι τοσο γεματη απο αυτα που λενε και κανουν που ουτε καταλαβαινεις πως περνά η ωρα
Ελπίζω η Χρυσανουλα ναναι καλύτερα απόψε και να κοιμηθει πιο ηρεμα
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 18-03-2012, 01:51 | Δημοσίευμα # 152
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Είναι καλύτερα Ράνια μου σήμερα το Χρυσαννάκι μου.Ηθελε βόλτα σήμερα αλλά φοβήθηκα να την πάω γιατί δεν περπατά τρέχει και ιδρώνει.Της είπα όμως ότι μόλις γίνει καλά θα κάνουμε πολλές -πολλες βόλτες στην παραλία και στον παιντότο (παιδότοπο)΄
Αχ κορίτσια μούρχεται να το φάω όταν με κοιτάζει με τα μεγάλα ματάκια του και μου λέει: Τατί εεε;; (γιατί έ;;)
Βλέπεις Βιργινία μου πως και εγώ όταν αρχίσω να μιλώ για το Χρυσαννάκι μου δεν σταματώ με τίποτα. blahblah bye
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 18-03-2012, 02:01 | Δημοσίευμα # 153
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ελπίζω κορίτσια να κρατήσει λίγο ο καλός καιρός ,κουράστηκα με την μούχλα και το κρύο sad Βαρύς χειμώνας ο φετεινός.
Αρχίσατε να ασχολείστε με τον κήπο σας;Μοσχομυρίζει η αυλή μου με τις φρέζες που έχουν ανοίξει..!!!!
Οταν ξυπνώ το πρωί και οταν γυρίζω το βράδυ στο σπίτι τις καμαρώνω.Ετοιμάζονται σιγά-σιγά και οι τουλίπες μου. laugh
 
Ρανια

Ημερομηνία: Κυριακή, 18-03-2012, 17:15 | Δημοσίευμα # 154
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
πως μου αρεσουν οι φρέζες Μαρία δυστυχως δεν εχω βαλει Ισως αλλοτε να προβλέψω εκτος αν μπορω να τις φυτεψω τωρα ετοιμες cool
και οι τουλιπες στο μελλον Μου αρεσουν κι αυτες biggrin
Δεν εχεις παραπονο αυτες τις μερες Λιόλουστες biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 02:22 | Δημοσίευμα # 155
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σήμερα κορίτσια πέρασα φανταστικά.Εκκλησιάστηκα στο αγαπημένο μου μοναστήρι και έμεινα όλη την ημέρα εκεί.Πήρα ρεπό χαχαχα.Μου είχε λείψει πάρα πολύ.Αλλοτε έμενα εκει από την Παρασκευή .μέχρι την Κυριακή το βράδυ.Τώρα με τα μωρα.... sad
Χόρτασα φύση,θαύμασα τα λουλούδια,απόλαυσα την ηρεμία,την γλυκύτητα, την πραότητα και την καλοσύνη που χαρίζουν οι μοναχές.Μου αρέσει να δουλεύω μαζί τους,να τις ακολουθώ, αν μπορώ, στα διάφορα διακονήματα και να παρακολουθώ τις ακολουθίες τους....με μια διαφορά ....δεν μπορω να σηκωθω νύχτα όπως εκείνες sad Δύσκολη η καλογερική κορίτσια.....Τις θαυμάζω !!!!!!!!!!!!!
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 02:35 | Δημοσίευμα # 156
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Βιργινία μου πρέπει να απόλαυσες το ηλιόλουστο Σαβ-κο στο εξοχικό σας έτσι;Θα μάζεψες μπόλικη ενέργεια μέχρι την επόμενη φορά.
Αναζήτησα το κρεββατάκι μου κορίτσια και σας καληνυχτίζω bye
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 19-03-2012, 13:00 | Δημοσίευμα # 157
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα
Ας ελπισουμε ότι οι καλες μέρες θα διατηρηθούν Το έχουμε ολες τόσο ανάγκη smile
Μαρία μου είσαι τυχερη που εχεις αυτη τη δυνατότητα και απολαμβάνεις πότε- πότε αυτη τη μοναχική ηρεμία Μόνο όταν ο νους γαληνευει μπορούμε να ανέβουμε σε ανώτερα επίπεδα και να ξεφύγουμε από τις ψυχοφθόρες καθημερινές μικρότητες. Αγαπώ πολύ δυο γυναικεια μοναστηρια, ενα του Αγιου Ραφαήλ στη Μυτιληνη και ενα εξω απο τις Σερρες πρεπει ναναι του Τιμιου Προδρόμου αν θυμαμαι καλα , πανε αρκετα χρονια
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 02:40 | Δημοσίευμα # 158
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πράγματι Ράνια μου νιώθω ευλογημένη που απολαμβάνω αυτή την μοναχική ηρεμία.Δεν μπορώ να το περιγράψω.Νιώθω άλλος άνθρωπος ,γεμάτη και τότε τίποτα δεν μου λείπει.Και εγώ αγαπώ πολύ τα μοναστήρια και τα τελευταία χρόνια προσπαθώ να μη χάνω ευκαιρία.Αγαπημένα μου μοναστήρια ,εκτός το δικό μου όπως το λέω, Του Σωτήρος Χριστού ,εδώ στο Ρέθυμνο αγαπημένα μου είναι των Ταξιαρχών στο Μανταμάδος στην Μυτιλήνη,Του Τιμίου Προδρόμου στις Σέρρες,Της Εικοσιφοίνισσας,της Παναγίας στην Κλεισούρα,φανταστικό,Το ονομαστό εδώ στου Πρέβελη,στα Σαββατιανά στο Ηράκλειο ,στην Πάτμο!!!!!!...και πολλά -πολλά άλλα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 02:47 | Δημοσίευμα # 159
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πολύ καιρό έχουμε να δούμε το Ρικάκι μας Την Ηλέκτρα ,την Μαρία......Μακάρι να είναι καλά Μας λείπουν....
Κορίτσια σας καληνυχτίζω...Δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου απο τον ύπνο Και αύριο με υγεία


Τελευταία επεξεργασία από martzak51 - Τετάρτη, 21-03-2012, 02:50
 
virginie

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 12:12 | Δημοσίευμα # 160
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Καλημέρα κορίτσια biggrin
Οι λιακάδες συνεχίζονται κι εγω αισθάνομαι σαν να ξύπνησα απο χειμερία νάρκη.
Τι ενέργεια σου δίνει τελικά ο ήλιος........ flower
Σήμερα το πρωί έφυγε και το κοριτσάκι μου γιατί έχει μάθημα το μεσημέρι.Αυτή τη φορά δεν στενοχωρήθηκα πολύ γιατί ξέρω ότι σε λίγες μέρες θα είναι πάλι κοντά μας
Μαρία μου χαίρομαι που το Χρυσαννάκι είναι πάλι καλά.Είναι να τα χαζεύεις σε αυτή την ηλικία με τα μισά λογάκια τους τα ναζάκια τους,τα αθώα προσωπάκια τους.........σου έρχεται να τα φας.Επίσης χαίρομαι που περνάς υπέροχα στην Κρήτη παρα τις αυξημένες υποχρεώσεις σου.
Κορίτσια απο τα μοναστήρια που αναφέρατε έχω πάει μόνο στου Αγίου Ραφαήλ και των Ταξιαρχών στη Μυτιλήνη.Ειδικά του Αγίου Ραφαήλ είναι χτισμένο σε ένα υπέροχο μέρος.Έχω κατα καιρούς επισκεφτεί πολλά μοναστήρια,όλα έχουν την δική τους ομορφιά και ιστορία.
Εδώ στην Αθήνα επισκέφτομαι πολύ συχνά το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου.Σε πολλές δύσκολες στιγμές μου την έχω επικαλεστεί και με έχει βοηθήσει.
Να έχουμε όλες μια καλή μέρα
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 14:24 | Δημοσίευμα # 161
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Φιλάκια σε όλες σας κορίτσια μου. Ο καιρός βοηθά να έχουμε πολλά κέφια και καλή ενέργεια.
Ολες αυτές οι ημέρες την Σαρακοστής είναι ευκαιρία να επισκεφτούμε και να προσευχηθούμε σε ένα μοναστήρι μικρό ή μεγάλο και δόξα τω Θεώ έχουμε αρκετά.Να σας εξομολογηθώ κορίτσια κάτι .Νιώθω καλύτερα σε ένα μοναστήρι.Ισως γιατί όλα είναι πιο απλά;γιατί η ατμόσφαιρα είναι πιο κατανυκτική;η ψαλμωδία των μοναχών ηχεί καλύτερα στα αυτιά μου; Θα ήθελα να περάσω όλη την Μ.Τεσσαρακοστή σε ένα μοναστήρι,κυρίως την Μεγάλη Εβδομάδα!!!!
Δεν έχω πάει στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου και σε πολλά άλλα που είναι ονομαστά στην Αττική και την γύρω περιοχή..Ελπίζω ότι κάποτε θα τα καταφέρω να πάω...πρώτα ο Θεός..!!!!!!
 
ΥΠΕΡΗΛΙΞ

Ημερομηνία: Τετάρτη, 21-03-2012, 18:48 | Δημοσίευμα # 162
Αρχάριο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 9
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 0

Offline
Γειά σας κορίτσια. Χρειάζομαι τη βοήθεια και τη συμπαράστασή σας. Ναι έχω πολύ ελεύθερο χρόνο που μου δίνει τη δυνατότητα να ασχολούμαι με τόσα πράγματα που δεν μπορούσα να κάνω όσο καιρό δούλευα. Αλλά υπάρχουν στιγμές που νοιώθω σαν χαμένη. Τίποτα απο τα ενδιαφέροντα μου δεν με ικανοποιεί, νοιώθω μόνη και δεν ξέρω πως να αντιδράσω. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές; Ή μήπως είμαι η μόνη που έχει τέτοια συμπτώματα;
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 22-03-2012, 00:00 | Δημοσίευμα # 163
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
γεια σας κοριτσια Ουτε καλημέρα δεν σας ειπα σημερα Εφυγα πρωι για δουλειες , στη συνεχεια ειχα τις κορες μου μεχρι αργα και τωρα καθισα
Ο καιρος υπεροχος ζεστος και αυτο δινει αισιοδοξια, αλλά και κάτι ακόμα. Κανένας πόνος στα κόκκαλα ως δια μαγείας smile Με την υγρασια σερνομαι, σήμερα σχεδον πετούσα

Μαίρη καλως μας ηρθες παλι. Ειναι γεγονός ότι από τη μιά είναι καλό να έχεις αρκετό χρόνο ελεύθερο, αλλα πρέπει και να τον εκμεταλλεύεσαι επωφελώς, αλλιώς σε παιρνει από κάτω. Ολες το έχουμε νοιώσει λίγο πολύ, υπάρχουν στιγμές της ζωής μας που τίποτα δεν μας ευχαριστεί Πρέπει τότε να ανατιδράσουμε και να ανοίξουμε νέους δρόμους, να κάνουμε νέες γνωριμίες.
Είναι δύσκολο να σου δώσουμε συμβουλές γιατί τα θέματα αυτά είναι προσωπικά και κάθε περίπτωση είναι ατομική. Δεν ξέρω ακριβώς τι θα ήθελες να κανεις
Αν θελεις να δουλέψεις και να εχεις επαφές με ανθρώπους, μπορείς να αξιοποιήσεις τον ελευθερο χρόνο σου μπαινοντας σε κάποιο εργασιακό χώρο που απαιτεί διάθεση για επικοινωνία. Τόσο ο χώρος των ασφαλειών όσο και των πωλήσεων καλλυντικών, υγιεινής διατροφής κλπ προσφέρουν επιμόρφωση και σεμινάρια. Εκεί θα γνωρίσεις νέους ανθρώπους, θα μάθεις χρήσιμα πράγματα και θα μπεις δυναμικά στον εργασιακό χώρο smile
Αν παλι εχεις ελευθερο χρονο και θέλεις να τον διαθέσεις αλλού, υπάρχουν πολλά ιδρύματα που έχουν αναγκη στήριξης και ανθρώπινης παρουσίας happy
Αν σε ενδιαφέρουν τα καλλιτεχνικά και μένεις σε μια από τις μεγάλες μα ςπόλεις σίγουρα δε θα ξέρεις τί να πρωτοδιαλέξεις smile
Παντως πιστεύω ό,τι και να προτιμήσεις, πρέπει να δώσεις βαρύτητα στον ανθρώπινο παράγοντα, να βρίσκεσαι με ανθρώπους που σου ταιριάζουν και μπορείς να ανταλλάξεις απόψεις
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 22-03-2012, 01:35 | Δημοσίευμα # 164
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Γειά σου Μαίρη.Καλώς μας ήλθες και πάλι.Μείνε κοντά μας θα σου κάνει καλό.Ετσι ήμουν και εγώ.Δεν είσαι μόνη .....πολλές γυναίκες είναι στην ίδια κατάσταση.Μέσα στο site βρήκα πολύ καλές φιλίες και μέσα από την επικοινωνία μας και τις συζητήσεις μας βρήκα πολύ δύναμη και νιώθω και πάρα πολύ αγάπη.Η Ράνια μας σου δίνει πολύ καλές συμβουλές και λύσεις. hands
Εύχομαι με όλη μου την καρδιά στην επόμενη επικοινωνία μας να είσαι πολύ καλά
Νάξερες πόσο σε καταλαβαίνω.....μη το βάζεις κάτω σε παρακαλώ.....Δώσε κουράγιο στον εαυτό σου και θα δείς.....όλα θα πάνε καλύτερα...
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 22-03-2012, 10:14 | Δημοσίευμα # 165
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ειπα να μπω εστω και στα πεταχτά να πω μια καλημερα πριν βγω για τις εξωτερικες δουλειες μου
Μαρία μου τα λες πολύ ωραία στη Μαίρη μας Κι εσυ Μαίρη μου να μας έρχεσαι Ολες εχουμε περασει απο διαφορα Ετσι ειναι η γυναικα τραβαει περισσότερο λουκι από τον άνδρα . Γιαυτό πρέπει να βρίσκει κόλπα για να αντέχει.
Υπάρχουν στιγμές που θέλουμε να μείνουμε κλεισμένες στον εαυτό μας, να σκεφθούμε, να αναλογιστούμε, να πάρουμε αποφάσεις. Ομως ας μην κρατήσει αυτό για πολύ γιατί γινεται επικίνδυνο
φιλάκια σε όλες
bye
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats