Τρίτη
16-04-2024
16:05
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 19 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 19-06-2012, 22:18 | Δημοσίευμα # 271
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλησπέρα φίλες μου....Πολύ ησυχία Ράνια μου....Ηλθε καλοκαίρι και εξαφανιστήκαμε στις παραλίες;; biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 20-06-2012, 11:20 | Δημοσίευμα # 272
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κορίτσια!!
Μαρία μου μακαρι να εχουν παει παραλίες Αρκεί να τέλειωσαν οι εξετάσεις των παιδιών
Βιργινίαααααααααααααα!

Εγώ παρηγοριέμαι να νοιωθω οτι καποιοι μπορεί να απολαμβάνουν τη θάλασσα
Μικρη τη λατρευα Οσο γερνάω προτιμώ το βοθνίσιο αέρα. Για τη θάλασσα γίνομαι πολύ δύσκολη Να μην εχει σκουπίδια, να μην εχει πολλή βαβούρα, ούτε καυσωνα ουτε και ναναι κρυα!! χαχα δυσκολο να τα βρειθς ολα Οταν ημουν όμως μικρη περνούσαμε τα καλοκαιρια στην Ερέτρια , χωριό τότε με τη θαλασσα στα πόδια μας, τί ψαρεμα τι κολύμπι, τί θαλασσινά που τα πιάναμε μ,ε τα δάκτυλα των ποδιών στα 5 μετρα από την ακτή: κυδώνια, καλόγνωμες, καλόγριες , μυδια και αχινούς!!!
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 21-06-2012, 17:52 | Δημοσίευμα # 273
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ετσι είναι Ράνια μου ,τώρα μας φταίνε όλα....Κάπως έτσι βλέπω και εγώ τα πράγματα....άρα αλλάζω προτιμήσεις......
Και εγώ λατρεύω την θάλασσα ..αν και περυσι δεν έκανα παρά μόνο ένα ..δύο ;; μπάνια .Για να δούμε εφέτως...Προτιμώ ήσυχες διακοπές με μια καλή παρέα φίλων.Πέρυσι είχαμε πάει Σαντορίνη με φίλες και με τα αδέλφια μου και περάσαμε καταπληκτικά.Για να δούμε εφέτως. Μικρή δεν έκανα διακοπές .Την θάλασσα την είχαμε στα πόδια μας ,που λέμε.
Χάσαμε την Βιργινία αλλά και την υπόλοιπη παρέα.Καλή επιτυχία να έχουν στις εξετάσεις τα παιδιά τους.
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 21-06-2012, 17:55 | Δημοσίευμα # 274
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
H μεγαλύτερη ημέρα του χρόνου σήμερα κορίτσια.Καλό και ευχάριστο καλοκαίρι να έχουμε.....
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 23-06-2012, 12:29 | Δημοσίευμα # 275
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κοριτσια,
οπως γραφει κι η Μαρία μας 21 Ιουνιου η μεγαλύτερη μερα του χρόνου Σε πολλές χώρες το γιορταζουν ιδιαίτερα όπως πχ στη Σουηδία οπου έχω ζήσει γιορτάζουν το Μιντσόμαρ μεσοκαλόκαιρι όπου ανάβουν φωτιές και χορεύουν σε γαιταν'ακι φορώντας τοπικές ενδυμασίες και τραγουδώντας τοπικά τραγούδια. Ειδα καπου και εικόνες από εορτασμό στη Βουλγαρία Κοπέλες με κόκκινους χιτωνες και δάδες στα χέρια να παρελαύνουν
Εδώ σαν σημερα νομίζω παλιά αναβαν φωτιές στα σταυροδρόμια και πηδούσαν από επάνω τους
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 23-06-2012, 19:02 | Δημοσίευμα # 276
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλό απόγευμα φίλες μου..Ενα έθιμο που ακόμα συνεχίζεται και σήμερα σε πολλά μέρη της Κρήτης ,ίσως και αλλού.Σήμερα καίμε τα Μαγιάτικα στεφάνια που στολιζαν τις πόρτες μας.Ανάβαμε μεγάλες φωτιές ,ρίχναμε τα στεφάνια και έπρεπε να πηδήξουμε τρείς συνεχόμενες φορές πάνω από τις φωτιές.
Τι χαρα ,τι πανηγύρι είχαμε...Επρεπε να το κάνουμε και με χάρι παρακαλώ για να μας δουν και τα παλληκάρια της γειτονιάς που όλες βαθεια μέσα μας είχαμε κρυμμένο το πλατωνικό μυστικό μας.....Το παν για μας ήταν ένα βλέμμα...Θα θυμούνται οι μεγαλύτερες φίλες μας....
Τώρα βέβαια το έθιμο το τηρούν οι πολιτιστικοί σύλλογοι......αλλά...τίποτα δεν είναι το ίδιο.Λείπει η χαρά,ο αυθορμητισμός το συναίσθημα γενικά.
Τότε γιορτάζαμε με ελάχιστα πράγματα και η χαρά μας ήταν ανείπωτη....
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 27-06-2012, 15:22 | Δημοσίευμα # 277
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
τί όμορφες παραδόσεις Κριμα είναι να χαθούν Ομως πιστευω στην επαρχία κυρίως υπάρχουν πολλοί πολιτιστικοί συλλογοι που αναβιώνουν και κρατουν ζωντανες παραδοσεις και χορούς όπως και αλλα εθιμα Παρήγορο είναι ότι οι νεοι μας αγαπούν εξαιρετικά τους ελληνικούς χορούς και διασκεδαζουν πολυ με αυτούς, κάτι που τις περασμενες δεκαετίες είχε ατονίσει
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 27-06-2012, 15:37 | Δημοσίευμα # 278
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
και μια και μιλαμε και για τον ..καιρό εδώ!! στην Αθηνα φρικη μια αποπνικτική υγρή ζέστη νοιωθεις σα να αναπνεεις βαμβάκι
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 30-06-2012, 22:38 | Δημοσίευμα # 279
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλησπέρα φίλες μου.Καλό μήνα και καλά μπάνια για όσους επιλλέξουν για διακοπές παραλία.... biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 04-07-2012, 14:50 | Δημοσίευμα # 280
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
επίσης κοριτσια
κανενα νεο Βιργινία?
Μαρ'ια?
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 08-07-2012, 11:47 | Δημοσίευμα # 281
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Kαλημέρα κορίτσια.....Χαθήκαμε.....
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 09-07-2012, 00:40 | Δημοσίευμα # 282
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Ναι Μαρία μου η ζεστη μας εκανε να μοιαζουμε Σαχάρα
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 09-07-2012, 00:47 | Δημοσίευμα # 283
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πράγματι Ράνια μου ,και εδώ φοβερή ζέστη....Νιώθω σαν ζαλισμένο κοτόπουλο.....
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 09-07-2012, 23:34 | Δημοσίευμα # 284
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ναμαι παλι! προτιμώ να κλεινομαι μεσα με ανεμιστηρες και κλιματισμό τις μεσημεριανές ωρες γιατι εξω η ατμοσφαιρα είναι αποπνικτική
Ακουσα και για τα κουνουπια του Νειλου, να μην ποτίζουμε βραδινες ωρες γιατί είναι πολος ελξης τους. Ετσι μονο πρωί. Επίσης να αποφεύγουμε τα λιμναζοντα νερά
 
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 02-08-2012, 21:37 | Δημοσίευμα # 285
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Καλησπέρα κοριτσόπουλα!!!

Είχα ένα μέγα πρόβλημα με το ίντερνετ. Τώρα ελπίζω να στρώσουν τα πράγματα και να μην ξαναχαθώ για τόσο μεγάλο διάστημα.
Πολύ ζεστές οι μέρες, ειδικά το μεσημέρι, που σε ακινητοποιούν και δεν έχεις το κουράγιο να κάνεις δουλειές.
Εσείς τι κάνετε; Πώς τα περνάτε; Μπάνια στη θάλασσα κάνετε;
Παρακολουθείτε τους Ολυμπιακούς αγώνες;


Woman-Life
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats