Παρασκευή
29-03-2024
12:50
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
rika

Ημερομηνία: Τρίτη, 07-02-2012, 15:45 | Δημοσίευμα # 16
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Ναι, μας τα χαλάει ο καιρός. Γενικώς έχει αλλάξει το κλίμα στην χώρα μας... μάλλον όχι μόνο στην χωρα μας αλλά παγκοσμίως. Δεν θυμάμαι να είχαμε ποτέ τέτοιον μακρά χειμώνα. Ναι είχε κρύο, χιόνιζε, αλλά ποτέ δεν κρατούσε τέτοια κακοκαιρία πάνω από 1-2 εβδομάδες. Μάλλον η φύση μας εκδικείται για όλα τα κακά που της προκαλέσαμε.
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 08-02-2012, 01:16 | Δημοσίευμα # 17
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πολλά χρόναι έχω να δώ στην Θεσσαλονίκη τέτοια παρατεταμμένη κακοκαιρία...Εδώ θα μου πείτε οτι στην Κρήτη έχει βαρυχειμωνιά που άλλα χρόνια ήδη πολλοί έκαναν μπάνια. dry .Εμ τρελλάναμε την φύση και μας το ανταποδίνει.... sad
Μη ξεχνάτε ότι έχουμε πλέον τόοοοσο μεγάλους μισθούς και συντάξεις οπότε ας δώσουμε και λίγα στο πετρέλαιο -αέριο χαχαχαχα....
Κακά τα ψέμματα κορίτσια αλλά μου έχει γίνει εφιάλτης όλη αυτή η κατάσταση με τους άστεγους....
Με πόνο ψυχής πέφτω κάθε βράδυ στο κρεββάτι μου....Πως μας κατάντησαν Θεέ μου......
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 00:54 | Δημοσίευμα # 18
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Να δώσει ο θεός να μη δούμε χειρότερα Μαρία μου sad
Θέλω να πιστεύω πως εμεις οι Έλληνες δεν σκύβουμε το κεφάλι και αυτές οι δυσκολίες μας κάνουν ίσως πιο δυνατούς .Μα πιο πολύ θέλω να πιστεύω πως δεν έχουμε ξεχάσει να είμαστε άνθρωποι
heart
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 01:15 | Δημοσίευμα # 19
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Αυτό το χάρισμα έχουμε Βιργινία μου εμείς οι Ελληνες....αναγεννιώμαστε απο τις στάχτες μας. biggrin .Και βέβαια δεν θα σκύψουμε το κεφάλι γιατί είμαστε υπερήφανος και κιμπάρικος λαός , και βέβαια θα γίνουμε πιο δυνατοί... tongue
Η ανθρωπιά είναι στο πετσί μας και στα δύσκολα πάντα το αποδεικνύουμε...
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 01:23 | Δημοσίευμα # 20
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια σας καληνυχτίζω με πολύ αγάπη ....Αναζήτησα το κρεββατάκι μου....Και αύριο με υγεία
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 12:54 | Δημοσίευμα # 21
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημέρα και από εδώ smile
δύσκολα κορίτσια μου......... δύσκολα cool
μιλώντας με τη μητέρα μου που στην κατοχή ήταν στην εφηβεία, μου είπε "εγώ παιδί μου έχω ζήσει πολύ δύσκολες στιγμές μαζί με την οικογένειά μου, δε με φοβίζει τίποτα για μένα, αλλά για τους νέους στενοχωριέμαι που είναι αμάθητοι και θα ζήσουν άσχημες καταστάσεις"
Ετσι είναι κι εγώ το ίδιο νοιώθω Οταν ήμουν παιδί ήταν νωπές οι μνήμες και πολλές οι διηγήσεις σχετικά με την κατοχή και δεν με πτοεί καμιά υλική στέρηση, αλλά πονώ για τους νέους μας που τους στέρησαν βίαια όλες τις ελπίδες cry
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 16:31 | Δημοσίευμα # 22
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Έτσι είναι Ράνια μου οι δικές μας επιθυμίες και τα όνειρα κατα ένα μέρος έχουν ικανοποιηθεί και τώρα περιορίζονται σε απλά και ουσιαστικά πράγματα.Εμείς μπορούμε να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση χωρίς απωθημένα happy
'Ομως πως να πω στα παιδιά μου ( που τώρα ξεκινάνε τη ζωή τους ,που θέλουν να κάνουν τόσα πολλά πράγματα ,να "κατακτήσουν τον κόσμο" να ζήσουν το δικό τους όνειρο)ότι πρέπει να μάθουν απο τώρα να κρατούν μικρό καλάθι .Πως μπορούν να συμβιβαστούν με την ιδέα ότι αυτά δεν πρέπει να κάνουν όνειρα γιατί κάποιοι φρόντισαν να τα κάνουν σχεδόν άπιαστα sad
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 10-02-2012, 00:49 | Δημοσίευμα # 23
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Γειά σας και από μένα κορίτσια.Ολες την ιδια αγωνία και ανησυχία έχουμε για τα παιδιά μας.Δυστυχώς, στέρησαν στα παιδιά μας να κάνουν όνειρα όχι μόνο στην επαγγελματική αλλα και στην προσωπική ζωή τους. Δώσαμε στα παιδιά μας ότι εμείς στερηθήκαμε ,τους προσφέραμε μια άνετη ζωή και αυτή κόπηκε σαν μαχαίρι απο κάποιους ανεγγέφαλους.....Οπου και να σταθούμε όλοι μιλούν για την αδικία που γίνεται στα παιδιά κυρίως....στα εγγόνια μας μετέπειτα και πάει λέγοντας. Ολοι έχουμε κάποιον άνεργο στο σπίτι μας και ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει αυτό....Ξοδεύουν οι γονείς μια περιουσία για τις σπουδές των παιδιών τους και ποιό το αποτέλεσμα;Εφαγαν τα παιδιά την ζωή τους στα θρανία ,έκαναν όνειρα ,είχαν κάποιο στόχο και... τώρα;;; sad
 
rika

Ημερομηνία: Παρασκευή, 10-02-2012, 21:53 | Δημοσίευμα # 24
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Φαίνεται πως όλοι οι γονείς τις ίδιες φοβίες και ανησυχίες έχουν, και είναι λογικό. Προχθές που συναντήθηκα με κάποιους συμφοιτητές αυτά συζητούσαμε. Δεν βρίσκεις δουλειά στις μέρες μας. Όλοι στην αναζήτηση. Οι περισσότεροι δουλεύουν στις οικογενειακές επιχειρήσεις των γονέων τους αν και το πτυχίο δεν έχει καμία σχέση με το στοιχείο.
Θυμάμαι όταν μόλις είχα μπει στη σχολή, πάρα πολλοί λέγανε για μεταπτυχιακά. Σήμερα, αν και κάποιοι αριστούχοι, δεν μπορούν να κάνουν μεταπτυχιακό καθαρά για οικονομικούς λόγους. Που να φύγεις τώρα από το σπίτι των γονειών;
Κι απ' ότι φαίνεται τα πράγματα πάνε προς το χειρότερο... Δυστυχώς...
Ανησυχούν οι νέοι, ανησυχούν οι γονείς... κι όλο αυτό προκαλεί αρρώστιες και προβλήματα...
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 11-02-2012, 01:27 | Δημοσίευμα # 25
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Eτσι είναι Ρίκα μου...όλων οι ανησυχίες και οι προβληματισμοί είναι το μέλλον των παιδιών...Και αυτοί που δουλεύουν στην οικογενειακή επιχείρηση, ή έχουν κάποια δουλειά που δεν είναι στο αντικείμενο που σπούδασαν πάλι κάπως καλά είναι αφου υπάρχει πλέον πρόβλημα επιβίωσης.....δυστυχώς...
Και βέβαια με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όλοι πάσχουν....
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 12-02-2012, 00:18 | Δημοσίευμα # 26
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια καληνύχτα και αύριο με υγεία από την παγωμένη Θεσσαλονίκη...Βλεπετε και ο καιρός μας πάει κόντρα...Εχει συμμαχήσει με την τρόϊκα και μας άλλαξε τα φώτα ...κατά τα λεγόμενα...
 
rika

Ημερομηνία: Κυριακή, 12-02-2012, 20:09 | Δημοσίευμα # 27
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Πώς και πώς περιμένω να φτιάξει επιτέλους ο καιρός. Βαρέθηκα πια αυτές τις βροχές και σύννεφα. Θέλω ήλιο και γαλάζιο ουρανό με λίγο μεγαλύτερη θερμοκρασία. Ζητάω πολλά; huh
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 13-02-2012, 03:04 | Δημοσίευμα # 28
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οχι Ρίκα μου ,δεν ζητάς πολλά....Ολοι τα ίδια ζητούμε...Αμάν πια με αυτόν τον καιρό...Αχ καλοκαιράκι μου με τα ωραία σου.....Ασε που γλυτώνουμε και την θέρμανση που μας ξεπαράδιασε εφέτως wink
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 13-02-2012, 11:47 | Δημοσίευμα # 29
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Τί κρίμα παιδιά κορίτσια....χάσαμε ακόμα μια υπέροχη -μοναδική τραγουδίστρια απο την μάστιγα των ναρκωτικών sad Δεν μπορώ να πιστέψω οτι χάσαμε την Γουίντεϊ Χιούστον...Τι φωνή είχε;;;;
 
virginie

Ημερομηνία: Δευτέρα, 13-02-2012, 15:41 | Δημοσίευμα # 30
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Πράγματι πολύ κρίμα sad
τέτοια άτομα με τόσο ταλέντο ,με τόσο μοναδική φωνή και να φεύγουν έτσι .....πολύ λυπηρό cry
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats