Τετάρτη
17-04-2024
00:27
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 3 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 13-02-2012, 16:10 | Δημοσίευμα # 31
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα
νοιώθω πολύ βαρειά και δεν εχω κέφι για τίποτα sad Τώρα έβγαλε ήλιο σε μας και βγήκα λίγο να ποτίσω τον κήπο μη μου αλλάξει η διάθεση Θελω να πετύχω το απόλυτο κενό στο νου μου
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:49 | Δημοσίευμα # 32
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλή εβδομάδα Ράνια μου σε σένα και σε όλες τις φίλες μας biggrin
Δίκιο έχεις ...πως να νιώθουμε καλά μετα από την χθεσινή καταστροφή της Αθήνας μας ;;; sad
Ελεος πιά δεν θα βρεθεί κανένας πατριώτης να κάνει κάτι γι' αυτόν τον ευλογημένο τόπο;;
Ειλικρινά πονά η ψυχή μου ,και όλων μας πιστεύω ,βλέποντας τόοοοσες καταστροφές sad
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:49 | Δημοσίευμα # 33
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια τι θα κάνετε τις Απόκριες; tongue
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:49 | Δημοσίευμα # 34
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Kαλή εβδομάδα κορίτσια biggrin
Φύγαμε από την κουζίνα,πάμε στα δωμάτια των παιδιών .Για μένα είναι ο χώρος που ότι δουλειά και να έχει δεν με κουράζει.Βοηθάει βέβαια πολύ το ότι ο γιός μου είναι παρα πολύ τακτικός.Πάντα το δωμάτιό του είναι το πιο νοικοκυρεμένο tongue Και το δωμάτιο της κορούλας μου απλά θέλει ένα φρεσκάρισμα αφού τον περισσότερο καιρό λείπει.'Αρα αυτή η εβδομάδα για μένα θα είναι μάλλον εύκολη
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:49 | Δημοσίευμα # 35
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Εγώ Μαράκι μου θα πάω στο αγαπημένο μου Ξυλόκαστρο!!! biggrin Θα καλέσουμε και μερικούς φίλους μας και ελπίζω να περάσουμε ωραία laugh Η κόρη μου δεν νομίζω ότι θα έρθει στην Αθήνα,μάλλον οι φίλες της θα πάνε στο Ρέθυμνο.Βλέπεις το Ρεθυμνιώτικο καρναβάλι έχει γίνει για την παρέα της θεσμός wink
Μάλιστα συμμετέχουν ενεργά σε όλα τα δρώμενα booze hands hands
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:49 | Δημοσίευμα # 36
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ας φλυαρήσω κι εγώ λίγο smile πρώτα συγχαρητήρια στη Μαρία που πήρε το χάλκινο παράσημο biggrin
Βιργινία μου χαίρομαι που σε βλέπω τόσο χαρούμενη και ζωντανή και μου ανέβασες λίγο τη διάθεση
Δωμάτιο παιδιών εγώ πλέον δεν έχω γιατί κανένα δε ζε μαζί μας cool Εχω όμως άλλα πολλά biggrin οπότε δουλειές αρκετές!
Ωραίο νάναι ο ανδρας τακτικός (παντα με μετρο γιατί υπάρχουν και ι υποχόνριοι οπότε δεν μπορείς να τα βγαλεις πέρα μαζι τους) Και εμενα ο δικός μου ειναι πολύ Τα συρταρια του γραφειου είναι σαν βιτρινα καταστηματος ολα με ταξη μολύβια ξυσμένα στη σειρά, γόμες ολων των ειδών κλπ κλπ
Κι εγώ πηγαινω στο ξυλόκαστρο μια και η αδελφή μου έχει σπιτι Είναι πολύ όμορφα Δεν ξερω αν γίνεται κάτι ειδικό για καρναβάλι Εφέτος είναι ίσως η μοναδική χρονιά που δεν με απασχολεί ενώ είναι από τις αγαπημένες μου μέρες του ετους
Αλλά δε θέλω να σας χαλάσω τ διάθεση και σταματώ εδώ wink
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:49 | Δημοσίευμα # 37
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Ράνια μου δεν ξέρω αν γίνονται κάποιες αποκριάτικες εκδηλώσεις στο Ξυλόκαστρο.Ακόμη δεν έχω προλάβει να μάθω τις τοπικές γιορτές εκεί.Βλέπεις είμαι σχετικά καινούρια .Πριν τρία χρόνια τελειώσαμε το σπίτι biggrin Μένω στο΄Ανω Μελίσσι δεν είμαι ακριβώς στο κέντρο και δεν έχω άμεση πληροφόρηση.Όσο για διάθεση .....
τι να σου πω.... sad Κανείς πιστεύω δεν είναι στο κλίμα της Αποκριάς.Σε συναντήσεις με φίλους το θέμα συζήτησης είναι ένα"η κρίση και το πόσο μας έχει επηρεάσει" unsure Για αυτό λέω "ελπίζω να περάσουμε ωραία".Για τίποτα δεν είμαι σίγουρη πια....

Τώρα όταν μιλάμε για υποχόνδριους άντρες ....εγώ έχω διπλό εφιάλτη unsure Και τον άντρα μου και τον γιό μου!!!Δίνουν τόσο σημασία στη λεπτομέρεια σαν κακές πεθερές ένα πράγμα dont Αλλά τι να κάνω που τους έχω αδυναμία tongue Πολλές φορές νοιώθω σαν την Ελενίτσα στην ταινία "η δε γυνή να φοβήται τον άνδρα".΄Μήπως πρέπει να επαναστατήσω και να φωνάξω σαν άλλη Ελενίτσα "αμ ξυπνήσανε οι σκλάβοι ΑΝΤΩΝΆΚΗ"; tongue
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 02:50 | Δημοσίευμα # 38
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Γειά σας φίλες μου Σας ευχαριστώ και τις δυο.Μου φτιάξατε την διάθεση.Με όλα αυτά που γίνονται έχει πέσει κατακόρυφα.....Εύχομαι με όλη μου την ψυχή να περάσετε καλά τις Απόκριες και όλες τις άλλες ημέρες κορίτσια.Σας το έχω ξαναπεί αλλά χαίρομαι πάρα πολύ για την φιλία ,έστω την ηλεκτρονική....Ευχαριστώ τον Θεό που τα έφερε έτσι ώστε να μπορώ να χειριστώ κάποια πράγματα και να μπορώ να επικοινωνώ....
Δεν ξέρω τι θα κάνω τις Απόκριες...γιατί είμαι υπ ατμόν όπως είπα....Θα εξαρτηθεί από την αυριανή επίσκεψη της κόρης μου στην γυναικολόγο.
Πολύ καλά κάνουν τα κορίτσια και συμμετέχουν στο καρναβάλι...Περνούν ωραία και γίνονται τόσες πολλές εκδηλώσεις ...
Να χαίρονται κάθε στιγμή της ζωής....Ράνια μου εύχομαι γρήγορα να γεμίσει το σπίτι σου απο εγγονάκια και θα δείς πως τίποτα άλλο δεν θα σε ενδιαφέρει biggrin
Οσο για την Ελενίτσα Βιργινία μου ...όλες πολλές φορές νιώσαμε στην ίδια θέση... sad
Τι να κάνουμε που έχουμε ''μεγάλη καρδιά'' όμως...Αρκεί να αντέχει wink
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 14-02-2012, 23:58 | Δημοσίευμα # 39
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Μαρία εγώ νομίζω πως οι φετεινές Απόκριες θα είναι οι καλύτερες για σένα biggrin Πολύ πιθανόν να τις γιορτάσεις όχι με μία αλλά με δύο εγγονούλες Εύχομαι τα καλύτερα για την κορούλα σου
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 01:18 | Δημοσίευμα # 40
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ολος ο κόσμος στεναχωρήθηκε....Πολύ λυπηρό πράγματι να φεύγουν με τετοιο τρόπο και τόσο νέοι άνθρωποι με μοναδικά-υπέροχα χαρίσματα... sad
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 15:14 | Δημοσίευμα # 41
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κορίτσια
Νέα Μαρία από την κορούλα σου?
μαλλον το βραδακι θα έχουμε Ευχομαι όλα καλά
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 15:44 | Δημοσίευμα # 42
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλη μας Admin με το καινουργιο άρθρο 2 βδομάδες πριν την άνοιξη μας ανέβασες τη διάθεση
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 17:01 | Δημοσίευμα # 43
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Γεια σας καλές μου φίλες!

Quote (virginie)
Μάλιστα συμμετέχουν ενεργά σε όλα τα δρώμενα

Μα αυτό είναι υπέροχο, Βιργινία!!! Θα ξεφύγουν λίγο, θα διασκεδάσουν και μετά πάλι θα επιστρέψουν στην καθημερινότητα! Τι ωραία

Quote (martzak51)
Θα εξαρτηθεί από την αυριανή επίσκεψη της κόρης μου στην γυναικολόγο

Μαράκι κι εγώ με ανυπομονησία περιμένω νέα happy

Quote (Ρανια)
με το καινουργιο άρθρο 2 βδομάδες πριν την άνοιξη μας ανέβασες τη διάθεση

Νομίζω πως πρέπει να αρχίσουμε τις προετοιμασίες biggrin Να ξεφύγουμε λίγο από το μουντό και γκρίζο, από τις καταστροφές και στεναχώριες, γιατί αλλιώς δε θα προσέξουμε τις ομορφιές που μας φέρνει η άνοιξη. Πόσο μ' αρέσει όταν βλέπεις την φύση να ξαναγεννιέται. Πράσινα χορταράκια, άνθη πάνω στα δέντρα, χελιδόνια να κόβουν τον αέρα... Μα δεν είναι πανέμορφα;
Και επειδή μετά την άνοιξη, γοργά γοργά θα έρθει και το καλοκαίρι με τις θάλασσες και την ηλιοθεραπεία, και για να έχουμε δύναμη και ενέργεια, πρέπει να ξεκινήσουμε από τώρα κιόλας να προετοιμαζόμαστε. Κορίτσια σε 2 εβδομάδες υποδεχόμαστε τον Μάρτη tongue


Woman-Life
 
virginie

Ημερομηνία: Τετάρτη, 15-02-2012, 18:49 | Δημοσίευμα # 44
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Αdmin μου σε ευχαριστούμε για την ένεση αισιοδοξίας biggrin μας ήταν απαραίτητη.Πράγματι η άνοιξη είναι η ωραιότερη εποχή.
Ήδη βλέπω τα πρώτα της σημάδια στον κήπο μου.Με το καλό λοιπόν να την υποδεχτούμε hello
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 10:23 | Δημοσίευμα # 45
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Αχ το Ανω Μελισσι Βιργινία είναι υπέροχο Ολα εκεί τα χωριά ! και θέα και θάλασσα
Μαρία μου ευχαριστώ για την ευχή σου Νασαι καλά
Αυτό που με αισιοδοξεί εμένα είναι που μεγάλωσε η μέρα
Στο δικό μου κήπο ακόμα δεν βλέπω την άνοιξη Δυο μισες μέρες λιακάδας δεν ήταν αρκετες. Μαλιστα το κρυο ξύλιασε ένα καημενο βασιλικό που είχε φυτρωσει μονος του και ήταν πολύ καμαρωτός Ε δεν πειράζει θα βγαλει νεα φυλλα smile
Οι λεμονιές μου όμως έχουν ακομα λεμόνια Τέτοια σοδειά φετος !! εφαγε ολο το σοι και η γειτονια Καναμε και λιμοντσελο τόσες φορές και ακόμα έχει
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats