Πέμπτη
25-04-2024
23:20
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 4 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 12:26 | Δημοσίευμα # 46
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Ράνια μου πρέπει να βάλεις στον κήπο σου μια αμυγδαλίτσα!!!Είναι το μόνο δεντράκι που αν και τα κλαδιά του είναι γυμνά απο φύλλα έχει αρχίσει και βγάζει λουλουδάκια.Και μόνο που το βλέπω αισθάνομαι την άνοιξη να πλησιάζει tongue Αμύγδαλα βέβαια δεν ΄καταφέραμε ακόμη να φάμε αλλά η ομορφιά της μας αποζημειώνει και με το παραπάνω biggrin
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 12:36 | Δημοσίευμα # 47
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Μαράκι μου αν κατάλαβα το μωράκι δεν βιάζεται να βγει tongue Νομίζω οτι είσαι ακόμη Θεσσαλονίκη αν δεν κάνω λάθος!Φαντάζομαι πως αυτές τις μέρες θα είσαι αγχωμένη huh με το ένα πόδι στη Θεσσαλονίκη και το άλλο στο Ρέθυμνο....τι να κάνεις υπομονή και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 16-02-2012, 13:25 | Δημοσίευμα # 48
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
αχ Βιργινία μου υπήρχε μια αμυγδαλιά που είχε ανέβει ως το μπαλκόνι μας του πρώτου ορόφου Το σπίτι μου δυώροφο πατρικό το επισκευάσαμε περισυ για να μείνουμε και δυστυχώς όταν μπήκε ένα μηχανημα που δε θυμαμαι πώς το λένε για να σκάψει τον αγωγό που θα οδηγούσε την αποχέτευση έξω μας πήρε την αμυγδαλιά μας cry Μερες στενοχωριόμαστε σα να χάσαμε ζωντανό Εμ και δεν είναι ζωντανα τα δεντρα?
Οχι μονο τρωγαμε αμυγδαλα εμεις αλλα και ο μεγαλος σκυλος που ειχαμε καποτε τα εσπαγε με τα δοντια και έτρωγε το εσωτερικο
Τωρα εχω δυο λεμονιες, και μια ελια από μεγαλα δεντρα
να τα λεμονια μου! κατω στη φωτογραφια με πρασινα λεμονια , τωρα βεβαια κιτρινισαν ολα

Εικόνες: 3855512.jpg (88.8 Kb)

 
virginie

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 01:31 | Δημοσίευμα # 49
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Πράγματι Ράνια μου,τα δέντρα και τα φυτά έχουν ζωή !Εγώ κάθε πρωί μιλάω με τα φυτά μου .Γενικά είμαι άνθρωπος που λατρεύει τη φύση!
Τι κρίμα που χάθηκε έτσι η αμυγδαλιά sad όμως και η λεμονιά σου είναι υπέροχη.Μακάρι να είχαμε εδώ στην πόλη μεγάλους κήπους και να φυτεύαμε ότι θέλουμε.
Ο άντρας μου έχει φτιάξει στο Ξυλόκαστρο μποστανάκι όπως στην εκπομπή οι κηπουροί του mega.Όταν έρθει η κόρη μου θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες γιατί εγώ δεν ξέρω .
'Ασχετο με την κηπουρική....΄χω κι εγώ ένα σκυλάκι την Λιλη μου.Είναι ένα άσπρο μαλτεζάκι τεσσάρων ετών.Ηταν το δώρο προς την κόρη μου όταν έδινε πανελλήνιες .Την λατρεύουμε Είναι το πέμπτο μέλος της οικογένειας και η ψυχοθεραπεία όλων μας tongue tongue
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 01:58 | Δημοσίευμα # 50
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σωστά μάντεψες Βιργινία μου.. biggrin Είμαι ακόμα Θεσσαλονίκη....Την Κυριακή κατεβαίνω Κρήτη και εχω αγχωθεί λίγο... wink
Ξέρεις τετοιες στιγμές πως νιώθουμε....Τώρα είμαι στα βιαστικά μου γιατί προσπαθώ να τελειώσω μια κουρτίνα για το γραφείο της στο σπίτι .Τελικά δεν θα τα καταφέρω όπως βλέπω γιατί αργά το σκέφτηκα....Ελπίζω να βρίσκω κάποιο χρόνο να κάνω κάτι... wink
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 02:12 | Δημοσίευμα # 51
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια έχω την εντύπωση ότι ο αέρας θα σηκώσει την οικοδομή.....Πολύ κρύο ξανά ... surprised Αντε να δούμε θα μας κάνει καμμιά ημέρα καλή;;
Πολύ κρύο και με τόοοση διάρκεια πολύ σπάνια εκανε στην Θεσσαλονίκη τώρα και 40 που ζώ εδώ surprised
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 10:15 | Δημοσίευμα # 52
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημέρα κορίτσια
Μαρία μου καλές προετοιμασίεςνάχεις και καλό ταξίδι smile μην αγχώνεσαι θα τα προλάβεις όλα Οσο για την κουρτινα σίγουρα θα μπορείς να την αποτελειώσεις εκεί
Βιργινία μου φανταζομαι τι ομορφο θαναι το μποστανακι σου Κι εγω βλέπω τους κηπουρούς είτε ζωντανά ειτε από το web
Σήμερα στην Αθήνα βλέπουμε ήλιο και έπεσε ο αέρας
Αντε Μαράκι να πας με καλό καιρό στην Κρήτη να κάνετε άνετα τις προετοιμασίες
 
virginie

Ημερομηνία: Παρασκευή, 17-02-2012, 18:00 | Δημοσίευμα # 53
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Καλό ταξίδι Μαρία μου και από εμένα.Όσο για την κουρτίνα ποιός νοιάζεται.... σε περιμένουν τόσα ωραία εκεί Θα περιμένουμε με αγωνία νέα σου
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 18-02-2012, 03:02 | Δημοσίευμα # 54
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα- πάρα πολύ για τις ευχές σας Να είστε καλά.Θα επικοινωνήσω μαζί σας όταν θα κατέβω και φυσικά θα μαθαίνετε τα νέα μου..Πάντως σας ευχαριστώ και πάλι με όλη μου την ψυχή
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 18-02-2012, 03:06 | Δημοσίευμα # 55
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ξημερώνει το ψυχοσάββατο φίλες μου..Ολες έχουμε αγαπημένα πρόσωπα που δεν είναι πλέον κοντά μας...Ας ευχηθούμε για τις ψυχούλες αυτές ,όλες, μας να έχουν ''καλό Παράδεισο''.Καλές Απόκριες καλές μου φίλες και να περάσετε όσο το δυνατόν καλύτερα... tongue
 
virginie

Ημερομηνία: Κυριακή, 19-02-2012, 16:35 | Δημοσίευμα # 56
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Άς το ευχηθούμε Μαράκι μου!Καλές Απόκριες και σε σένα!Είμαι σίγουρη ότι θα περάσεις υπέροχα στο Ρέθυμνο μαζί με τα παιδιά σου ,το Χρυσαννάκι σου και το μωράκι που έρχεται
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 20-02-2012, 23:01 | Δημοσίευμα # 57
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
γεια σας κοριτσια
Μαρακι σιγουρα το ταξίδι σου θαταν ωραιο μια και την Κυριακη ειχε καλό καιρό
Σιγουρα θα εισαι χαρούμενη που εσμιξες με τα παιδια και την εγγονουλα biggrin
Εχω μερες να φανω δουλειες με κρατησαν μακρια cool
Βιργινία εσυ φανταζομαι ετοιμαζεσαι για το δικο σου ταξιδακι Την Τσικνοπέμπτη βραδυ ειχε βροχουλα Ελπίζω να μη σας χαλασε την ψησταρια
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 00:36 | Δημοσίευμα # 58
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Ράνια μου η απουσία σου ήταν αισθητή.Ευτυχώς που οι δουλειές δεν σε κράτησαν περισσότερο μακριά μας.Την Τσικνοπέμπτη ψιλοέβρεχε όντως και είχε και αρκετό κρύο.Ηψησταριά δεν χάλασε γιατί υπάρχει υπόστεγο αλλά ο μπαμπάς μου τώρα δυστυχώς είναι άρρωστος sad Δεν έπρεπε να τον αφήσουμε να ψήσει....αλλά επέμενε τόσο πολύ και δεν θέλαμε να του χαλάσουμε το χατήρι.Ελπίζω να το ξεπεράσει γρήγορα confused
Το Μαράκι μας σίγουρα τώρα θα είναι στην Κρήτη Μακάρι να έχουμε σύντομα και καλά νέα biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 02:37 | Δημοσίευμα # 59
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Γειά σας κορίτσια μου καλά. biggrin Εδω είμαι και εγώ....Στην Κρήτη φυσικά αλλά ...νοερώς κοντά σας.Βέβαια θα σας πω τα ευχάριστα μόλις μου δοθεί ευκαιρία΄....
Τελικά θα πάμε στα Χανιά για να γεννήσει η Μαρίνα,προγραμματισμένη καισαρική για την Παρασκευή ή την Κυριακή..Αύριο θα μας πει η γιατρός.
Αχ κορίτσια πολύ φασίνα..τι να σας πω....Και δεν λέει να ζεσταθεί και το σπίτι... sad
Το Χρυσαννάκι μου είναι τρέλλα και δεν με αφήνει να πάρω βήμα .Χέι γιαγιά χέγια λέει συνεχώς δηλ.να μή την αφήνω απο το χέρι -να είμαστε χέρι με χέρι...πολύ πλάκα. Χαζογιαγιά ...έ;;;.Ράνια μου εσύ θα πάς κάπου για τις Απόκριες;;Βιργινία μου τι κάνει ο πατέρας σου;Εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά και να ξανα-ανάψει ψησταριά για τις ερχόμενες ημέρες tongue
Πράγματι φίλες μου αναζητά η μία την άλλη αν περάσουν ημέρες και δεν τα πούμε.....
Σας καληνυχτίζω με πολύ-πολύ αγάπη.
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 21-02-2012, 10:57 | Δημοσίευμα # 60
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Γειά σας κοριτσόπουλα! Πως είστε; Τι κάνετε;
Εμείς την τσικνοπέμπτη δεν ψήσαμε. Απλά μαζευτήκαμε στο σπίτι της μητέρας μου σε πολύ πολύ στενό οικογενειακό κύκλο. Κάτσαμε, μιλήσαμε, φάγαμε λίγο. Πολύ ζεστά, πολύ σεμνά... μιας και οι καιροί δε μας επιτρέπουν να κάνουμε και πολλά, όπως θυμάμαι πριν 5 και παραπάνω χρόνια. Που μαζευόμαστε σχεδόν όλο το σόι στο χωριό και ολόκληρο γλέντι κάναμε.

Ράνια μου, κι εσύ απ' ότι βλέπω δε σταματάς ποτέ, όλο δουλειές κάνεις.
Βιργινία μου, περαστικά στον πατερούλη σου. Αλήθεια πώς τα πήγε η κορούλα σου στην εξεταστική;
Μαράκι μου, χαίρομαι που έφτασες κι όλα καλά. Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα. Και να σε ενημερώσω, μιας και είσαι μακριά από την συμπρωτεύουσα, έχει καλό καιρό και σήμερα, δε φυσάει, δε βρέχει, έχει αραιή συννεφιά επομένως ο ήλιος κάπου κάπου μας χαμογελάει και το πιο σημαντικό ανέβηκε η θερμοκρασία.

Αυτά μέχρι στιγμής. Πάω να κάνω κι εγώ κάτι δουλίτσες που έχω, και επιστρέφω αργότερα! Φιλιά


Woman-Life
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats