Τετάρτη
24-04-2024
18:58
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 9 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 08-03-2012, 10:39 | Δημοσίευμα # 121
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερούδια κοριτσάκια biggrin
εύχομαι ολες να είσαστε μια χαρά smile
Εχθες πέρασα μια μικρή τρομάρα οταν μαγκώθηκε το λουράκι του σκυλάκου μου στο πόμολο της πόρτας έσπασε και από την αγκαλιά που τον έίχα μια και τον ετοίμαζα για βολτα, μου έπεσε
Τρελλάθηκα surprised
Οπως εκανα για τα μωρά μου οταν αρρώσταιναν, το ίδιο παθαινω και για τα ζώα cry Ευτυχώς τελικά εκτός από λιγο αίμα από τα κάτω δοντακια που μετά από λίγο σταματησε (με αλατόνερο) δεν επαθε τίποτα Ευτυχως ηταν μαζι μου μια κοπελα γιατρός και εκανε τον πρωτο ελεγχο μετα μιλησαμε και με τον κτηνιατρο και ολα καλα
Βεβαια κερδιε ενισχυμενα χαδια και αγκαλιες , οχι που ηταν στερημένος βεβαια biggrin
Πως είναι το μωρακι μας Μαράκι? Η κορούλα σου? Θηλάζει? Η Χρυσαννούλα?
Δεν ξερω αν εχετε νοιωσει το ιδιο οσες εχετε 2 παιδια !
Την πρώτη μου κόρη οχι μονο τη λατρευα αλλα ημουν και συνεχεια πλάι της Οταν γέννησα τη δεύτερη ενοιωσα να την αγαπώ και αυτή με την ίδια δυνατή αγάπη και αμέσως με κατέλαβε ένα κύμα ενοχής ότι θα στερούσα από την πρώτη κάτι από την αγάπη μου
Φυσικα αυτό δεν ίσχυε , αλλά εκείνες τις πρώτες μέρες είχε έ4ντονα συναισθήματα ενοχής sad
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 08-03-2012, 13:18 | Δημοσίευμα # 122
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Ξέχασα Σήμερα είναι η ημέρα μας biggrin Ας προσφέρουμε αγάπη γύρω μας

Τελευταία επεξεργασία από Ρανια - Πέμπτη, 08-03-2012, 13:19
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 08-03-2012, 13:49 | Δημοσίευμα # 123
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Καλημέρα όλη μέρα κοριτσάκια μου.
Ράνια μου πολύ λυπήθηκα με το σκυλάκι σου.Ευτυχώς που δεν ήταν τόσο σοβαρό.Είδες τελικά πόσο δενόμαστε με τα ζωάκια μας;
Είναι μέλη της οικογένειάς μας κι αυτά.Πολλοί άνθρωποι δεν το καταλαβαίνουν αυτό.Ίσως γιατί δεν έχουν νοιώσει την ζεστασιά που σου βγάζει η επαφή με τα ζώα.
Ράνια μου τελικά νομίζω όλες οι μανούλες λίγο πολύ τα ιδια συναισθήματα έχουν.Την ίδια λατρεία είχα κι εγώ στο πρώτο μου παιδί,την κόρη μου.Μάλιστα δεν ήθελα να κάνω δεύτερο γιατί φοβόμουν μη νιώσει παραμελημένη.Οταν έμεινα έγκυος στον γιό μου μετά απο 7 χρόνια κοίταζα την κόρη μου και έλεγα,δεν νομίζω ότι θα αγαπήσω το μωρό σαν το κοριτσάκι μου.Μόλις τον πήρα για πρώτη φορά αγκαλιά νόμιζα ότι όλος ο κόσμος ήταν δικός μου.Τόσο έντονα συναισθήματα τρυφερότητας και αγάπης με πλημμύρισαν.Νομίζω ότι κι άν κάναμε και τρίτο παιδί πάλι το ίδιο θα νοιώθαμε.Η γιαγιά μου είχε 5 παιδιά και μου έλεγε όποιο δάχτυλο και να χτυπήσεις το ίδιο θα πονέσεις γιατί είναι κομμάτι του εαυτού σου.
Η Χρυσαννούλα τώρα στην αρχή ίσως να νοιώθει παράξενα,αλλά σιγά σιγά θα καταλάβει πως το καινούριο μωράκι δεν είναι κάτι άσχημο για εκείνη.Συνήθως απο τον φόβο μας να μη νιώσουν ότι στερούνται κάτι απο την αγάπη μας τα "κανακεύουμε"περισσότερο. biggrin
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 08-03-2012, 14:04 | Δημοσίευμα # 124
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Μα και βέβαια είναι η μέρα μας biggrin

Να ζήσει λοιπόν αυτό το υπέροχο είδος που λέγεται "ΓΥΝΑΙΚΑ"
Γιατί φίλες μου τι άχρωμος θα ήταν αυτός ο κόσμος χωρίς εμάς.....να τον ομορφαίνουμε;(και λίγα λέω)
Δίνουμε τα πάντα και ζητάμε απλά πράγματα:Αγάπη και σεβασμό heart respect
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 08-03-2012, 16:17 | Δημοσίευμα # 125
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Χρόνια Πολλά σε όλες τις γυναίκες του κόσμου!!! Μας εύχομαι να είμαστε γερές και δυνατές γιατί από εμάς εξαρτάται ο κόσμος γύρω μας, όπως έγραψε και στο άρθρο της η Woman-Life, το οποίο παρεμπιπτόντως μου φανηκε υπέροχο!!! up

Ευτυχώς το σκυλάκι σου είναι καλά Ράνια. Τι να κάνουμε, συμβαίνουν ατυχήματα, όσο κι αν προσπαθούμε να τ' αποφύγουμε. Τέλος καλό, όλα καλά

Κάποτε, πρώτα ο Θεός, ελπίζω κι εγώ να νιώσω όλα αυτά τα συναισθήματα μητρώτητας που περιγράφετε... Είναι μοναδικά κι απ' ότι φαίνεται αν δεν τα 'χεις ζήσει και νιώσει δεν μπορείς να τα καταλάβεις.

Μαρία μου συγχαητήρια για τη δεύτερη εγγονούλα!!! Η οικογένεια μεγαλώνει κι αυτό είναι υπέροχο!!! Να σας ζήσει και να ευτυχήσει hands
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-03-2012, 01:59 | Δημοσίευμα # 126
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλές μου φίλες χρόνια μας πολλά αν και εμείς γιορτάζουμε κάθε ημέρα αφού χωρίς τις γυναίκες τα πάντα σιγούν.... biggrin
Ρικάκι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και σου εύχομαι κοπέλα μου να ζήσεις όλα όσα επιθυμείς στον υπερθετικό βαθμό.
Ράνια μου όλες τα ίδια αισθήματα τελικά έχουμε και όλες νιώθουμε τις ίδιες ενοχές όταν γεννήσουμε το δεύτερο παιδί.Ξέρετε κορίτσια νίμιζα πως μ όνο εγώ είχα αυτά τα συναισθήματα και ντρεπόμουν να το ομολογήσω sad Τελικά όλες το ίδιο.Και εγώ έχω 2 παιδιά με διαφορά 6 χρόνια (στο ενδιάμεσο μεσολάβησε μια εξωμήτριος κύηση,που είναι κάτι φοβερα επώδυνο και από θαύμα σώθηκα όπως είπαν οι 3 γιατροί που με εγχείρησαν) Ηθελα και το 2ο παιδί κοριτσάκι γιατί νόμιζα ότι δεν θα μπορούσα να αγαπήσω το αγόρι όσο αγαπούσα την Μαρίνα μου....Μόλις όμως γεννήθηκε ο Δημητράκης μου είδα ότι το φύλο του παιδιού δεν παίζει κανένα ρόλο.
Ναι Ράνια μου Θηλάζει η Μαρίνα,ευτυχώς,και το νινάκι μεγαλώνει ταχέως.
Σήμερα ακριβώς είναι 8 ημερών και ήλθε ο ιερέας να διαβάσει την ευχή της λεχώνας και να δώσει το όνομα στο παιδί.Θα το ονομάσουν Μαρία -Χριστίνα.
Δεν το ήξερα.Οπως σας είπα ζοριστήκαμε στο ξύπνημα.Ετρεμε όλο της το σώμα και έκλαιγε με λυγμούς.Μου ζητούσε μια εικόνα να προσκυνήσει και είχα μαζί μου μια εικονίτσα του Χριστού ,την οποία αγκάλιασε και την φιλούσε με θέρμη.Εκείνη την ώρα λοιπόν έκανε ένα τάμα,οπως σήμερα μας είπε,ότι δίπλα στο όνομα Μαρία (και αυτό δεν το ήξερα)θα έβαζε το όνομα του Αγίου της εικόνας που θα της έδινα.Ετσι λοιπόν το Χριστίνα αναφέρεται στον Χριστό Μας biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-03-2012, 02:12 | Δημοσίευμα # 127
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ράνια μου τι κάνει το σκυλάκι σου;Φαντάζομαι πόσο θα πόνεσες και εσύ...Δεν έχω ζωάκι αλλά βλέπω την εξαδέλφη μου που τα έχει σαν παιδιά..Τώρα την καταλαβαίνω.Η μοναξιά είναι κακή...
Η Χρυσαννούλα μου δεν τα φοβάται καθόλου και είναι μέσα στην χαρά όταν δεί σκυλάκι ή γάτα
Καλά είναι Ράνια μου το κοριτσάκι μου.Στην αρχή δεν ήθελε ούτε καν να βλέπει το μωρό αλλά ούτε και την μαμά της όταν το τάϊζε.Σήμερα κάπως ήταν καλύτερα...Ελπίζω να μη ζηλεύει επειδή και αυτό ακόμα μωρό είναι...Θα δούμε cool
 
virginie

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-03-2012, 08:52 | Δημοσίευμα # 128
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Καλημέρα γλυκές μου φίλες
Μαρία μου χαίρομαι πολύ που η κορούλα σου επανέρχεται σιγά σιγά.Τώρα που είναι με τα παιδάκια της και στο σπίτι της θα νιώσει πολύ πιο ήρεμη.
Εξ'αλλου έχει κοντά της εσένα έτοιμη να της συμπαρασταθείς και σωματικά και ψυχολογικά.
Για το Χρυσανάκι μη στενοχωριέσαι.Θέλει και αυτό το χρόνο του για να δεχτεί την παρουσία του μωρού και να μοιράζεται την αγάπη σας με την αδερφούλα της.
Είναι τόσο κοντά στην ηλικία που θα γίνουν οι καλύτερες φίλες. biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-03-2012, 10:15 | Δημοσίευμα # 129
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Καλημέρα καλές μου φίλες biggrin Καλώς και τη Ρίκα μας που είχαμε καιρό να τη δούμε
Μαράκι μου να σου ζήσει η Μαρία- Χριστίνα Πολύ όμορφο όνομα biggrin Καταλαβαίνω την αγωνία σου Είναι δυσκολο να περιμένεις να ανανήψει το παιδί σου από τη νάρκωση Αλλά τώρα τί μεγάλη χαρά biggrin
Θα δεις ότι και η Χρυσαννούλα σιγά σιγά θα εξοικειωθεί στην ιδέα της αδελφούλας και με τη δική σου παρέα θα νοιώθει ασφάλεια

Το σκυλάκι μου είναι μια χαρά Πιο μεγάλη ήταν η αγωνία μου παρά το χτύπημά του cool
 
virginie

Ημερομηνία: Σάββατο, 10-03-2012, 01:51 | Δημοσίευμα # 130
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Ναι ,Μαρία μου πολύ όμορφο όνομα.
Όπως και της Χρυσάννας είναι πολύ ωραίο.Με συγκίνησε πολύ αυτό που είπες για την κορούλα σου.
Φαίνεται να έχει πολύ βαθιά πίστη.
Τελικά ότι δυσκολίες και να περνάμε όταν έχουμε Εκείνον δίπλα μας τίποτα δεν πρέπει να φοβόμαστε. cool
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 10-03-2012, 02:12 | Δημοσίευμα # 131
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ετσι είναι κορίτσια μου ....Οταν εχουμε Εκείνον δίπλα μας εχουμε τα ΠΑΝΤΑ biggrin αρκεί να το θυμώμαστε ....
Καλά είναι τώρα η Μαρίνα μου και νιώθει πολύ ευτυχισμένη και ολοκληρωμένη όπως μου λέει με τα δυό της κοριτσάκια,δόξα τω Θεώ.
Πέρασα πράγματι μεγάλη λαχτάρα Ράνια μου ...
Απόψε εχω παρέα την Χρυσαννούλα μου και κοιμάται στο κρεββατάκι σαν αγγελούδι.Η καλύτερη συντροφιά.Ηδη πλησιάζει το μωρό ,θέλει να το αγκαλιάσει και να φιλήσει το νινί....Αυτή μεγάλη τώρα ... tongue
 
virginie

Ημερομηνία: Κυριακή, 11-03-2012, 18:03 | Δημοσίευμα # 132
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Τι ωραία εικόνα αυτή Μαρία μου!
Τι αθώα και τρυφερά είναι τα παιδάκια.....αγνές ψυχούλες angel
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 12-03-2012, 01:07 | Δημοσίευμα # 133
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Aγνές και τρυφερές ψυχούλες όπως το λές Βιργινία μου tongue
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 12-03-2012, 11:16 | Δημοσίευμα # 134
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
καλημερα κοριτσια μου
πανω που ειδαμε λιακαδα δεν προλαβαμε να χαρουμε, κρυο παλι βροχη αερας, μουνταδα sad
υπομονη Παλι καλα που η μερα ειναι πιο μεγαλη να βλεπουμε λιγο φως
Σαββατοκυριακο οικογενειακο, το χαρηκα smile
ελπιζω κι εσεις να περασατε ομορφα
Σας ευχομαι μια ηρεμη και δημιουργικη εβδομαδα
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-03-2012, 00:37 | Δημοσίευμα # 135
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Το σαβατοκύριακό μου Ράνια μου κι εγώ πέρασα πολύ ωραία αν και την Κυριακή ο καιρός μας τα χάλασε λιγάκι.Άντε να φύγει κι αυτός ο μήνας να δούμε και λίγη λιακάδα .Λονδίνο καταντήσαμε.Τι χειμώνας κι αυτός surprised
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats