Σάββατο
20-04-2024
07:00
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Ιδέες για δώρα - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΩΡΑ & ΕΥΧΕΣ » Ιδέες για δώρα
Ιδέες για δώρα
woman-life

Ημερομηνία: Κυριακή, 21-11-2010, 16:46 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Όπως πολύ σωστά σημείωσε η αγαπημένη μας martzak51, άρχισε η αντίστροφη μέτρηση και μπήκαμε στο σαρανταήμερο των Χριστουγέννων. Οι μέρες περνούν γρήγορα, οι καιροί είναι δύσκολοι ωστόσο όσο κι αν προσπαθούμε να κάνουμε οικονομία θέλουμε να κάνουμε ωραία δωράκια στους αγαπημένους μας, να τους ευχαριστήσουμε και να τους δώσουμε έναν ακόμα λόγο να χαίρονται τις γιορτές που πλησιάζουν.

Λοιπόν, ας μοιραστούμε τις ιδέες μας για το τι δώρα μπορούμε να κάνουμε στους αγαπημένους μας, στους φίλους, στους συναδέλφους, στους γείτονες κλπ.



Woman-Life
 
woman-life

Ημερομηνία: Κυριακή, 21-11-2010, 16:50 | Δημοσίευμα # 2
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Έχω ήδη σκεφτεί τι δώρα μπορώ να πάρω στους αγαπημένους μου αλλά ακόμα συνεχίζω να ψάχνομαι.
Το πιο δύσκολο για μένα είναι να διαλέξω κάτι για τη μητέρα μου. Πραγματικά δεν ξέρω τι να της αγοράσω. Αν έχεις κανείς καμιά πρόταση ευχαρίστως θα την ακούσω. Δώστε μου ιδέες, όποιες κι αν είναι αυτές.


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 21-11-2010, 21:20 | Δημοσίευμα # 3
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ασημένιο μου Αdmin και μόνο που θυμάται το παιδί την μητέρα του είναι ήδη δώρο γι αυτήν(απαντώ σαν μητέρα).Ενα καλό βιβλίο,ενα CD του αγαπημένου της τραγουδιστή,μία ασημένια καρφίτσα,ένα φουλάρι στα αγαπημένα της χρώματα, είναι μία ίδέα.Κάποιες ιδέες για τα παιδιά,κορίτσια-αγόρια;;;Όπως είπαμε όσο χαλεποί και να είναι οι καιροί ένα δωράκι θα το κάνουμε.Δέν θα ξεχάσω ποτέ την απογοήτευση του γυιού μου όταν είδε πως το δώρο του ήταν μία μπλούζα.Τα παιδιά περιμένουν κάτι που θα τους δώσει χαρά και όχι κάτι που θα βολεύει εμάς.Γι αυτό πρέπει να είμαστε προσεκτικοί,αφού το χαμόγελο του παιδιού μας είναι το πάν για μας biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 21-11-2010, 21:24 | Δημοσίευμα # 4
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ας ενεργοποιηθουμε όλοι -ες ούτως ώστε από τα δικά μας θέλω θα πάρουμε κάποια ιδέα την οποία θα προσαρμόσουμε στα γούστα των αγαπημένων μας προσώπων wacko tongue smile
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 23-11-2010, 21:12 | Δημοσίευμα # 5
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Βιβλίο είναι πράγματι ένα πολύ καλό δώρο καθώς η μητέρα μου είναι μανιακή με το διάβασμα. Ευχαριστώ martzak51 μου. Λαμβάνω υπόψην την πρότασή σου και συνεχίζω να σκέφτομαι biggrin

Quote (martzak51)
Κάποιες ιδέες για τα παιδιά,κορίτσια-αγόρια;;

Για ποιες ηλικίες μιλάμε; Να φανταστώ περίπου και τα ενδιαφέροντά τους smile


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 23-11-2010, 23:09 | Δημοσίευμα # 6
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ωραία.....λοιπόν μιλούμε για ηλικίες γύρω στα 30.Για τα κορίτσια λύσεις υπάρχουν ,αν και θα ήθελα κάτι πιο ασυνήθιστο.Τί γίνετε όμως με τα αγόρια;;;; (δεν καπνίζει κανένα)
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Τετάρτη, 24-11-2010, 13:04 | Δημοσίευμα # 7
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Μερικά δώρακια που μου έρχονται στο μυαλό για τα αγόρια σου είναι κάτι σε ρούχο,πουκαμισο,πουλοβερ,μπλούζα,γραβάτα,παπούτσια,μανικετόκουμπα,κάποιο όμορφο στυλό...Δε μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό!Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο...Αααααα...Αν έχουν κάποιο χόμπυ,μπορείς να πάρεις κάτι ανάλογο!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 25-11-2010, 01:49 | Δημοσίευμα # 8
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Μέχρι στιγμής έχω σκεφτεί αυτά:
Για αγόρια, αν τους αρέσουν τα επιτραπέζια ίσως ενθουσιαστούν με σκάκι ή τάβλι. Αν είναι της τεχνολογίας μια ψηφιακή κορνίζα θα αρέσει σίγουρα, αλλά δεν ξέρω τις τιμές. Αν έχουν πολλά CD/DVD αλλά δεν έχουν τον κατάλληλο χώρο να τα αποθηκεύσουν τότε μια επιτραπέζια ή και επιδαπέδια ραφιέρα για CD θα τους βολέψει σίγουρα.
Επίσης ένα όμορφο πορτοφόλι θα αρέσει εξίσου και στα αγόρια και στα κορίτσια.
Για κορίτσια ίσως ένα σετ περιποίησης σώματος πχ αφρόλουτρο και άρωμα με ίδια μυρωδιά.

Αυτά μέχρι στιγμής. Αλλά συνεχίζω να σκέφτομαι και να ρωτάω από δω κι από κει wink


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 25-11-2010, 17:12 | Δημοσίευμα # 9
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ωραίες ιδέες κορίτσια και σας ευχαριστώ.Ευτυχώς έχομε ημέρες ακόμα ,γιατί βολεύουμε και άλλους με όλα αυτά που προτείνουμε.Συνεχίζουμε λοιπόν....
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 25-11-2010, 17:16 | Δημοσίευμα # 10
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ξέχασα να στείλω τις πιο θερμές ευχές μου στην Κατερίνα και στόν Μερκούρη που γιορτάζουν σήμερα.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ παιδιά η χαρά να είναι π'αντα η σκιά σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
rika

Ημερομηνία: Κυριακή, 28-11-2010, 21:49 | Δημοσίευμα # 11
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Θα ήθελα να προσθέσω κι εγώ μια ιδέα. Πιστεύω πως αν ο άντρας έχει αμάξι και το αγαπάει, τότε οποιοδήποτε αξεσουάρ αυτοκινήτου ως δώρο θα του αρέσει.

Ιδού όμως η δική μου απορία. Φέτος αποφάσισα να κάνω ένα μικρό δωράκι στη γειτόνισσά μου. Είναι περίπου 60+ χρονών και μένει μόνη της. Σκέφτηκα να της χαρίσω κάποιο χριστουγεννιάτικο διακοσμητικό. Στην αρχή σκέφτηκα απλώς να της δώσω μελομακάρονα, αλλά μετά λέω μήπως η υγεία της δεν της το επιτρέπει. Έτσι κατέληξα σε κάτι πιο τυπικό όπως κάποιο κερί ή μικρό Άγιο-Βασίλη. Τι λέτε;

 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Δευτέρα, 29-11-2010, 17:39 | Δημοσίευμα # 12
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Είναι σώστη η σκέψη σου!Μπορείς ακόμα να της πάρεις και κάτι πιο προσωπικό,όπως ένα φουλάρι,μια ζακέτα!Πάντως ό,τι χριστουγεννιάτικο διακοσμητικό και να της πάρεις θα είναι όμορφο!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 02-12-2010, 18:31 | Δημοσίευμα # 13
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
rika, ναι, νομίζω κάτι χριστουγεννιάτικο είναι η καλύτερη επιλογή. Αλλά, βέβαια, αν γνωρίζεις τις προτιμήσεις της γειτόνισσας, τότε και οι ιδέες της ANDRIANAς είναι πολύ καλές.

Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 02-12-2010, 22:59 | Δημοσίευμα # 14
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Μου έδωσε πολύ χαρά η σκέψη σου Ρίκα μου,να σκεφθείς την γειτόνισσά σου που ζει μόνη της. Αυτό δείχνει καλοσύνη και ευγένεια ψυχής.Ήδη η σκέψη σου και μόνο θα της δώσει την μεγαλύτερη χαρά.Είναι γύσκολες αυτές οι γιορτές για τους μοναχικούς ανθρώπους.Μία ζεστή αγκαλιά, ενα φιλί μια γλυκειά καλημέρα και της χάρησες όλο τον κόσμο.... π'ιστεψέ με.....και πάλι μπράβο σου για την ευγενική και γεμάτη καλοσύνη σκέψη για την μοναχική κυρία
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 02-12-2010, 23:11 | Δημοσίευμα # 15
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Κορίτσια η Ρίκα μας έδωσε μια γεμάτη καλοσύνη και αγάπη ιδέα !!!!!!!!!!!!! Ας ακολουθήσουμε το παράδειγμά της στους διπλανούς μας ,ή σε γνωστούς μας και μοναχικούς ανθρώπους τότε θα περάσουμε τα καλύτερα Χριστούγεννα της ζωής μας και θα γίνουμε και παράδειγμα στα παιδιά μας.Σ' ευχαριστούμε Ρίκα μου!!!!!!!!.Ένα κερί ,ενα βιβλίο,ένα cd, μια μεγάλη και ζεστή αγκαλιά και χαρίσαμε τα πάντα στόν μοναχικό άνθρωπο............
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΩΡΑ & ΕΥΧΕΣ » Ιδέες για δώρα
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats