Παρασκευή
29-03-2024
11:13
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Ιδέες για δώρα - Page 3 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΩΡΑ & ΕΥΧΕΣ » Ιδέες για δώρα
Ιδέες για δώρα
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 02-12-2011, 22:05 | Δημοσίευμα # 31
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Λοιπόν κορίτσια μου, σήμερα πήγα με την μητέρα μου στην κομμώτρια της. Κι όσο δεν άκουγε η μητέρα μου συνεννοήθηκα με την κυρία να φέρω τη μαμά μου 2 μέρες πριν τα Χριστούγεννα για να τις κάνει ανταύγες. Ήθελε από καιρό η μητέρα μου να κάνει, όχι πολύ έντονες, έναν τόνο πιο ανοιχτές από το χρώμα των μαλλιών της. Γιατί πέρσι που έκανε της άρεσε πάρα πολύ αλλά φέτος όλη τη χρονιά έλεγε "που λεφτά για τέτοια τώρα". Ε λοιπόν είπα να τις το κάνω δώρο κι αυτό smile Εξάλλου συνεννοήθηκα με την κομμώτρια (να 'ναι καλά η κυρία Αθανασία) αν δυσκολεύομαι με τα οικονομικά παραμονή των γιορτών, να της πληρώσω μετά τις γιορτές. Χάρηκα τόσο πολύ! Θα νιώθει όμορφη η μαμά μου στις γιορτές κι αυτό με κάνει ευτυχισμένη!

Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Σάββατο, 03-12-2011, 11:26 | Δημοσίευμα # 32
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Πολύ καλά έκανες και είμαι βέβαιη ότι θα δώσεις μεγάλη χαρά στη μαμά σου
 
Ρανια

Ημερομηνία: Δευτέρα, 12-12-2011, 16:33 | Δημοσίευμα # 33
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Σήμερα είχα βγει για δουλειές και όπως είναι φυσικό πήρα ιδέες.. όποιος γυρίζει μυρίζει cool

Σε ένα μεγάλο σούπερμάρκετ (πολυκατάστημα πιά έχει γίνει ) είδα πολλά πράγματα εποχιακά για πολύ οικονομικά δώρα: Πορσελάνινα κουτιά για μπισκότα με χριστουγεννιατικες διακοσμήσεις, πιατέλες με ασορτί σπάτουλα για το χριστουγεννιάτικο ή πρωτοχρονιάτικο γλυκό κλπ κλπ. Οι καιροί απαιτούν να μη γίνονται περιττές σπατάλες γιαυτό μπορείτε κάλλιστα να συνδυάσετε μια μπισκοτιέρα γεμάτη με νόστιμα μπισκότα ή άλλα γλυκά. Κάτι να τρώγεται κάτι να μείνει smile

Μια ιδέα που εμένα με ενθουσιάζει για τις μέρες αυτές είναι μια επίσκεψη στο πλανητάριο Κάθε χρόνο υπάρχει κάτι Χριστουγεννιάτικο πχ το αστρο των Χριστουγέννων Από ό,τι είδα υπάρχει και εφέτος Υπάρχουν και πολλά άλλα Ο μικρός πρίγκηπας, ο Νείλος κλπ Είναι εντυπωσιακό και για παιδιά και για μεγάλους smile
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 12-12-2011, 22:45 | Δημοσίευμα # 34
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Admin μου χαίρομαι γιατί βλέπω πως αγαπάς πάρα πολύ την μαμά σου. Προσπαθείς να της δώσεις όσο περισσότερη χαρά μπορείς και να την κάνεις να νιώσει καλύτερα....Η αγάπη σου είναι το καλύτερο δώρο για εκείνη.!!!!
Να την χαίρεσαι κορίτσι μου και να την έχεις κοντά σου πολλά-πολλά χρόνια
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-12-2011, 09:12 | Δημοσίευμα # 35
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Quote (martzak51)
Να την χαίρεσαι κορίτσι μου και να την έχεις κοντά σου πολλά-πολλά χρόνια

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου martzak51.

Quote (Ρανια)
να συνδυάσετε μια μπισκοτιέρα γεμάτη με νόστιμα μπισκότα ή άλλα γλυκά

Ναι ναι Ρανια, κι ακόμα καλύτερα αν αυτά τα μπισκοτάκια είναι φτιαγμένα με τα χεράκια μας.


Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 14-12-2011, 14:25 | Δημοσίευμα # 36
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
υπάρχουν κάποιες ηλεκτρικές μικροσυσκευές που μας κάνουν τη ζωή ευκολοτερη Συχνά τις θεωρούμε σαν κάτι περιττό, ίσως και το θεωρούμε πολυτέλεια να το αγοράσουμε για το σπίτι μας. Ζητήστε να σας το χαρίσουν τα μέλη της οικογένειας σαν ομαδικό δώρο.
πχ μια γιαουρτιέρα, πάντα φρέσκο και υγιεινό αληθινό γιαούρτι
μια αυγουλιέρα παντα βραστά αυγά όπως τα θέλετε
ενα ηλεκτρικό μαχαίρι, απαραίτητο για να κόβουμε τέλεια τις φέτες κρέατος
εναν αποχυμωτή για υγιεινούς χυμούς
έναν ηλεκτρικό λεμονοστίφτη
ένα κατσαρολάκι για ρακλέτα (ψημένο τυρί) και φοντύ (κρέας και τυρί) διασκεδαστικό για παρέα και δεν απαιτεί προετοιμασία
και πόσα άλλα smile
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-12-2011, 00:34 | Δημοσίευμα # 37
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Την γιαουρτιέρα Ράνια μου ,την βρίσκω ένα πολύ καλό δωρο και ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια συσκευή.....
Οι περισσότερες γνωστές μου φτιάχνουν μόνες τους γιαούρτι και είναι πάρα πολύ νόστιμο....
Νομίζω ότι είναι το πιο χρήσιμο δώρο και για μένα την ίδια.... wink
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 15-12-2011, 02:04 | Δημοσίευμα # 38
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
είναι γεγονός Μαρία μου ότι μπορείς να φτειαξεις γιαούρτι και χωρίς τη συσκευή αλλα με αυτήν είναι απλούστατο Τη χρησιμοποιώ πολλά χρόνια Με ενα λίτρο πολύ καλό γάλα πχ γεωργικής σχολής κλπ και ενα αληθινό γιαούρτι (μικρό κεσεδάκι) τα οποία απλά τα ανακατώνεις , τα ρίχνεις στα κεσεδάκια της συσκευής, τοποθετείς το σκέπασμα το βάζεις στην πρίζα και με το θερμοστάτη σταματα μόνο του οταν πρέπει Μετά πρέπει να μείνει ακίνητο για να δέσει Συνήθως το κάνω το βράδυ και το βγάζωβ το επόμενο πρωί οπότε τα βάζω και στο ψυγείο
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-12-2011, 13:21 | Δημοσίευμα # 39
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Τελευταία έχουν βγει πολλές εταιρείες ( από όσο γνωρίζω διαδικτυακά) που δίνουν εκπτωτικές προσφορές. Ετσι έχει κάποιος τη δυνατότητα με πολυ λίγα χρήματα να δοκιμάσει κάποιο γυμναστήριο ή χορό ή θεραπείες προσώπου ή πολυτελές εστιατόρειο ή μαθήματα καλλιτεχνικά, εισιτήρια για θέατρο κλπ
Η κόρη μου μου χάρισε ένα κουπόνι με το οποίο έκανα μαθήματα για βιτρώ σε μια ειδική σχολή
Με ενθουσίασε
Γιαυτό πάρτε κι εσείς την ιδέα αυτή και χαρίστε ασυνήθιστα δώρα για δραστηριότητες που κανείς μόνος του δε θα το έκανε για τον εαυτό του
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-12-2011, 21:34 | Δημοσίευμα # 40
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Δίκιο έχεις Ράνια μου,το γάλα της γεωργικής σχολής έιναι το νοστιμότερο ,οπότε και το σπιτικό γιαούρτι θα είναι ότι καλύτερο....
Το κοριτσάκι μου αγαπά πολύ το γιαούρτι και με πολύ χαρα θα της το φτιάχνω.....
Πολλά χρόνια οι στεναχώριες με είχαν αποδυναμώσει αλλά ο ερχομός της εγγονούλας μου, μου έδωσε ξανά ζωή και όρεξη να κάνω πράγματα.Θα πάρω λοιπόν οπωσδήποτε την γιαουρτιέρα να φτιάχνω εγώ γιαούρτι στις εγγονούλες μου....
Σε 2 μήνες,πρώτα ο Θεός θα γίνω δεύτερη φορά γιαγιά φίλες μου και πετώ από χαρα.
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 16-12-2011, 21:37 | Δημοσίευμα # 41
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
τι ευχάριστο νέο biggrin Ποιός τη χάρη σου Μαρία Νασαι καλα και να τους χαρίζεις αγάπη

Τελευταία επεξεργασία από Ρανια - Παρασκευή, 16-12-2011, 21:38
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-12-2011, 01:24 | Δημοσίευμα # 42
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Κι εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχει γιαουρτιέρα, αν και αυτόν τον καιρό θα ήθελα έναν αποχυμωτή γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς πίνω μόνο φυσικούς χυμούς, όχι συσκευασμένους.

Quote (martzak51)
Σε 2 μήνες,πρώτα ο Θεός θα γίνω δεύτερη φορά γιαγιά φίλες μου και πετώ από χαρα.


Τι υπέροχο νέο!!!


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 17-12-2011, 02:19 | Δημοσίευμα # 43
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια....!!!!Εύχομαι ότι καλύτερο και σε σας..
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 12-01-2012, 16:33 | Δημοσίευμα # 44
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Θα προσθέσω σε όλα αυτά που πρότεινε η Ράνια, υπάρχει κι ένα μηχάνημα που ζυμώνει και φτιάχνει σπιτικό ψωμί. Απλά δεν ξέρω πώς λέγεται.

Το έχει ένας φίλος μου. Μου φέρνει μερικές φορές σπιτικό ψωμί. Είναι τέλειο!
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 13-01-2012, 21:56 | Δημοσίευμα # 45
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
αυτό το μηχάνημα αλήθεια είναι καταπληκτικό Δεν το έχω αλλά έχω φάει ψωμί από φίλους
το μόνο μειονέκττημά του είναι ότι είναι αρκετά ογκώδες οπότε πρέπει να διαθέτει κανείς αρκετό χώρο στην κουζίνα
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΩΡΑ & ΕΥΧΕΣ » Ιδέες για δώρα
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats