Σάββατο
20-04-2024
00:56
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Θα μπορούσατε για ένα χρόνο να πλένεστε μόνο με νερό; - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 1
  • 1
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ » Θα μπορούσατε για ένα χρόνο να πλένεστε μόνο με νερό;
Θα μπορούσατε για ένα χρόνο να πλένεστε μόνο με νερό;
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 07-01-2011, 15:26 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Για ένα χρόνο πλενόταν μόνο με νερό

Ένας τολμηρός μπλόγκερ αποφάσισε να κάνει ένα πείραμα χρησιμοποιώντας για την προσωπική του καθαριότητα αποκλειστικά νερό. Έτσι, για ένα χρόνο δε χρησιμοποίησε καθόλου σαμπουάν, σαπούνι, κολόνιες ή κάποιο κοντίσιονερ. Ισχυρίζεται μάλιστα ότι δε μυρίζει καθόλου άσχημα, απεναντίας νιώθει φανταστικά.
Όπως είπε, το ανθρώπινο σώμα έχει σχεδιαστεί για να ρυθμίζεται μόνο του και ότι το pH των σαπουνιών καταστρέφει τη φυσική ισορροπία. Καταλήγοντας, δηλώνει θυμωμένος που του πήρε 35 χρόνια για να το κάνει, αλλά – όπως λέει - τώρα νιώθει δέκα φορές καλύτερα, τα μαλλιά του είναι ωραιότερα από ποτέ και χωρίς ίχνος πιτυρίδας.

skai.gr

Εσείς θα τολμούσατε κάτι τέτοιο;


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 08-01-2011, 18:39 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Μπορεί το ph ορισμένων σαπουνιών να βλάπτει το πρόσωπο ή τα μαλλιά αλλά πάντα υπάρχει και η καλή λύση, του κατάλληλου σαπουνού για τον κάθε οργανισμό. Οχι δεν θα μπορούσα να το κάνω ποτέ....εκτός και δεν υπήρχαν πλέον σαπούνια ή σαμπουάν...
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Κυριακή, 09-01-2011, 12:32 | Δημοσίευμα # 3
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Συμφωνώ απόλυτα με τη martzak51!Πλέον τα αποσμητικά και τα αρώματα έχουν γίνει καθημερινή συνήθεια,πόσο μάλλον τα σαπούνια και τα σαμπουάν που είναι ανάγκη!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
Melisoula

Ημερομηνία: Κυριακή, 13-01-2019, 22:47 | Δημοσίευμα # 4
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 8
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Εγω διαβαζα για μια μεθοδο για λουσιμο μαλλιων χωρις σαπουνια.Χρησιμοποιουν σοδα,ξυδι,αργυλο και αλλα τετοια φυσικα υλικα.Μου αρεσει παρα πολυ σαν ιδεα καθως ψαχνομαι πολυ με φυσικα προιοντα αλλα απο την αλλη δεν μπορω και χωρις την κολωνια μου. Εχω βρει και το ηλεκτρονικό κατάστημα για αρώματα Venera.gr και εχω εθιστει...Συνεχιζω να διαβαζω για την μεθοδο και ισως καποια στιγμη ερθει το πληρωμα του χρονου και την ξεκινησω και εγω!
 
Eva-D

Ημερομηνία: Δευτέρα, 13-11-2023, 01:30 | Δημοσίευμα # 5
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 129
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Καλό ακούγεται αλλά απέχει πολύ από το να το εφαρμόσω.
Συγκεκριμένα γνωστή μου λούζει τα μαλλιά της μόνο με φυσικό σαπούνι και είναι πανέμορφα.
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ » Θα μπορούσατε για ένα χρόνο να πλένεστε μόνο με νερό;
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats