Πέμπτη
28-03-2024
18:48
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Τo Ginko biloba και η παιδεία - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΥΓΕΙΑ » Τo Ginko biloba και η παιδεία (το βότανο της μνήμης)
Τo Ginko biloba και η παιδεία
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 22-02-2012, 01:28 | Δημοσίευμα # 16
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Ράνια μου για την αναφορά σου στην σπιρουλίνα..Είλικρινά έμεινα άφωνη...Εχουμε τέτοια θαυματουργά φάρμακα στην πατρίδα μας και δεν κάνουν κάτι για να γίνουν γνωστά; Μόνο για τον Κρόκο Κοζάνης έγινε κάποια αναφορά...Εχω φίλους απο Νιγρίτα αλλά ποτέ δεν έμαθα για την σπιρουλίνα εκτός και αν έχουν κάποια άλλη τοπική ονομασία wink
Σ 'ευχαριστώ και πάλι πάρα-πάρα πολύ
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 22-02-2012, 22:36 | Δημοσίευμα # 17
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Μαρία μου έχουμε αρκετές καλές επιχειρήσεις , απλά συχνά σε θέματα καινοτομίες κολλάμε και δισταζουμε (σαν κρατος να δωσουμε έγκριση)
Ετσι για παράδειγμα η επιχειρηση της σπιρουλίνας πάλεψε πολλά χρόνια προκειμένου να στηθεί και να επικρατήσει
Δυστυχώς χωλαινουμε σε πολλά Υπάρχει εκτροφή βουβαλιών στη Βορειο Ελλάδα Στην Ιταλία είναι περιζήτητα και παραγουν από το γάλα τους την περίφημη μοτσαρέλα από το βουβαλι που ειναι πιο νοστιμη και ακριβη από την κοινή
Ειδα τις προάλλες ότι δεν ξερουν τι να κανουν το γαλα οι εκτροφείς Το δινουν σε φίλους!
Γιατί δε γίνεται μια μονάδα παραγωγής μοτσαρέλας εκεί κοντά??
Καμια φορά δεν ξέρεις τι να σκεφθείς Προτιμούμε να εισάγουμε παρά να παράγουμε sad

My WebPage


Τελευταία επεξεργασία από Ρανια - Τετάρτη, 22-02-2012, 22:38
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 23-02-2012, 02:13 | Δημοσίευμα # 18
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Ετσι είναι δυστυχώς Ράνια μου χωλαίνουμε σε πάρα πολλά πράγματα.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το ίδιο το κράτος ,αν και βρισκόμαστε σε τόση δεινή θέση οικονομικά δεν δίνει την ευκαρία ή να προωθήσει τους νέους σε νέες καινοτομίες και έτσι θα ελλατωθεί και η ανεργία των νέων.Δεν παίρνει παράδειγμα τα άλλα κράτη;;Δόξα τω θεώ η χώρα μας προσφέρεται..αλλά όπως λές προτιμούμε να εισάγουμε παρά να παράγουμε
Δεν ξέρω γιατί μου ήλθε στο μυαλό η παροιμία με τον τεμπέλη που ενώ πέθαινε από πείνα δεν έτρωγε το παξιμάδι που του πρόσφεραν, για να ζήσει,γιατί ,λέει,δεν ήταν βρεγμένο....Προτιμούσε να πεθάνει από το να σηκωθεί να το βρέξει... cool
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 23-02-2012, 11:13 | Δημοσίευμα # 19
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Πιστεύω Μαρία μου ότι δυστυχώς υπεισέρχονται κι αλλοι παράγοντες που δεν είναι στο χέρι του απλού πολίτη να χειριστεί και να αλλάξει. Μας έχουν μπλοκάρει τόσο πολύ μέσα σε καγκελα των μεγάλων συμφερόντων και μας πετάνε διάφορα σαν μειονεκτήματα (φταιξιμο), ενώ όλοι ξέρουμε καλά ότι ο Ελληνας όταν βρεθεί σε ένα ορθό κοινωνικό και πολιτικό περιβάλλον κανει θαύματα.
Ποιός φταίει όμως για το δικό μας κοινωνικό και πολιτικό περιβάλλον?
Τόσα χρόνια τί κανουν οι ιθυνοντες
Και η καραμέλα ότι εμεις τους ψηφίζουμε σε λίγους περνάει γιατι αν δεν είσαι του κυκλώματος δεν βγαινεις με τίποτα
Ο απλός πολίτης (χωρίς να δικαιολογώ τη συμπεριφορά αυτή) συχνά αναγκαζεται να παρασυρθεί σε κομπινες για επιβίωση κι έτσι ο φαυλος κύκλος διαιωνίζεται sad
Οταν κάποιος θελει να φτειαξει μια υγιή επιχείρηση και χρονοτριβει άδικα γιατι θελει να προχωρήσει με το σπαθι του χωρίς λαδώματα κλπ.
μετά παραπονιόμαστε γιατί οι επιχιερηματίες φευγουν.....
Οσο για το σταμάτημα της παραγωγής στα χωριά μας όλοι πια ξέρουμε τί κρυβόταν πίσω από αυτό καθώς και τους τρόπους πλουτισμού πολλών
Απογοήτευση σκετη
Ουφ σταματώ εδώ να βγω να παρω λίγο αερα κανοντας τις εξωτερικές δουλειές μου
φιλάκια
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 24-02-2012, 01:34 | Δημοσίευμα # 20
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Αχ Ράνια μου πόσο δίκιο έχεις... sad Τι να κάνει ο απλός πολίτης από μόνος του;;Οσο για τους ιθύνονοντες ξέρουμε όλοι πολύ καλά τι ρόλο παίζουν΄...Πως να μη μας ανεβαίνει το αιμα στο κεφάλι, κατά τον απλό λαό,όταν βλέπουμε τα εργα αυτών και των πέριξ των;; angry
Αχ Ελλαδίτσα μας πως σε κατάντησαν sad Θου Κύριε φυλακή το στόματί μου...
Καλό ξημέρωμα Ράνια μου....Φιλιάααααα tongue
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΟΜΟΡΦΙΑ - ΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ » ΥΓΕΙΑ » Τo Ginko biloba και η παιδεία (το βότανο της μνήμης)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats