Παρασκευή
29-03-2024
04:09
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Ετοιμάσατε το σπίτι για τις γιορτές; Στολίσατε; - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 1
  • 1
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΩΡΑ & ΕΥΧΕΣ » Ετοιμάσατε το σπίτι για τις γιορτές; Στολίσατε;
Ετοιμάσατε το σπίτι για τις γιορτές; Στολίσατε;
woman-life

Ημερομηνία: Πέμπτη, 01-12-2011, 14:07 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Έχετε στολίσει το σπίτι σας; Το έχετε ετοιμάσει για τις γιορτές που έρχονται;
Πώς το στολίσατε; Στολίσατε δέντρο; Κρεμάσατε στεφάνι στην εξώπορτα; Βάλατε κεράκια;
Αν θέλετε φωτογραφίστε και δείξτε τις γιορτινές γωνίες του σπιτιού σας!



Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 02-12-2011, 14:02 | Δημοσίευμα # 2
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
κανείς δεν έχει απαντήσει μέχρι τώρα κι εγώ σαν φλύαρη παίρνω την πένα :D
Πάντα υπάρχει κάτι από προηγούμενες χρονιές, αλλά και να μην υπάρχει υπάρχουν λύσεις οικονομικές για να δώσει κανείς μια νότα γιορτινή στο σπίτι του.
Φυσικά κάποια μεγάλα καταστήματα έχουν πάμφθηνα είδη, αλλά θα έλεγα και ελαφρώς κακόγουστα. %)
Αν καταφύγετε σε αυτή τη λύση προσπαθήστε να διαλέξετε τα πιο διακριτικά και επιλέξτε κάποιες χρωματικές νότες που συνδυάζονται καλά. Πχ πράσινο και κόκκινο είναι ωραία χριστουγεννιάτικα χρώματα Με αυτά μπορείτε να συνδυάσετε και το χρυσό.
Για αλλαγή διαλέξτε μπλέ και ασημί Δίνει πολύ αριστοκρατική νότα Μπορεί ναναι μπάλες και κορδέλες μπλε και ασημί για παράδειγμα
:D Αν θέλετε να φτειάξετε κάποια διακόσμηση μόνες, διαλέξτε ένα ωραίο κλαρί γυμνό από φύλλα και ξερό, βάψτε το με ασημένια μπογιά και κρεμάστε επάνω του μπαλίτσες και φιόγκους μπλε και ασημί. Αν προτιμάτε σε χρυσό θα βάλετε κόκκινες μπαλίστες.

:D Το πρωί βγήκα με τα πόδια για δουλειές. Τα πεζοδρόμια της γειτονιάς μου (όπως και σε πολλές άλλες γειτονιές εξάλλου), είναι γεμάτα από νερατζιές κατάφορτες από ζουμερά μεγάλα φρούτα. Κόψτε κάμποσα και φτειάξτε αρωματικά και διακοσμητικά πορτοκάλια μπήγοντάς τους καρφάκια γαρύφαλα και δέστε τα με κορδελίτσα αν θέλετε να τα κρεμάσετε

WebPage
 
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 02-12-2011, 22:25 | Δημοσίευμα # 3
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Εγώ δεν έχω στολίσει, είμαι ακόμα στον σχεδιασμό happy
Πάντως σίγουρα θα στολίσω δέντρο και θα φτιάξω χριστουγεννιάτικο καλαθάκι. Κάθε χρόνο διαφορετικό είναι. Χρησιμοποιώ κλαδάκια είτε από έλατο είτε από οποιοδήποτε άλλο δέντρο χωρίς φύλλα, κουκουνάρες, καραμέλες, σοκολατάκια, φιόγκους, μικρούλικα στολίδια και κεριά. Θα δούμε πώς θα το φτιάξω φέτος. Πάντως μόλις το ετοιμάσω θα το φωτογραφίσω και θα σας το δείξω. wink


Woman-Life
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΩΡΑ & ΕΥΧΕΣ » Ετοιμάσατε το σπίτι για τις γιορτές; Στολίσατε;
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats