Παρασκευή
26-04-2024
13:25
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Περί αέρων και υδάτων - Page 21 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Περί αέρων και υδάτων
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 31-10-2012, 17:51 | Δημοσίευμα # 301
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οπως και εσύ Βιργινία μου,όλες έχουμε υποστει την κρίση.Εχουμε κόψει πάρα πολλά και το κυριότερο που είπες και εσύ πρέπει πρέπει να ψωνίζουμε Ελληνικά προϊόντα για να βοηθήσουμε τον τόπο μας.Ολες μαζί μπορούμε...
Το θέμα είναι να μη μας καταβάλλει και με στωικότητα να αντιμετωπίσουμε καταστάσεις......
και πρέπει να γίνομαι ξανά ΑΝΘΡΩΠΟΙ, καλές μου φίλες, να νοιαζόμαστε όλοι για όλους και ...όλα θα πάνε καλά.....
Γι αυτό θα ανταλάσσουμε ιδές για το τί μπορούμε να κάνουμε...
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 31-10-2012, 20:24 | Δημοσίευμα # 302
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Μαρία μου να χαίρεσαι τον γιο σου Δημήτρη! Αλήθεια, στις 26 Οκτωβρίου μπόρεσες να πας στην εκκλησία Άγιου Δημητρίου; Εγώ δυστυχώς όχι, αλλά ξέρω ότι χαμός γινόταν από κόσμο.

Κορίτσια, ποιος πήγε στην παρέλαση; Στην Θεσσαλονίκη έβρεχε εκείνη την ημέρα. Αλλά εγώ την είδα στην τηλεόραση.

Θα συμφωνήσω μαζί σας περί κρίσης κι ελπίζω αυτές οι δυσκολίες να μην μας κάνουν πιο άγριους αλλά αντιθέτως πιο ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!


Woman-Life
 
virginie

Ημερομηνία: Κυριακή, 04-11-2012, 01:52 | Δημοσίευμα # 303
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Μαράκι μου να χαίρεσαι τον γιόκα σου.
Μα φυσικά που αλλού θα ήσουνα.Να γιορτάζει ο Δημήτρης σου και να μην είσαι κοντά του; happy
Xαίρομαι που οι μικρούλες σου είναι καλά,και που σε λίγο θα γεμίσει το σπίτι σου απο τις φωνούλες τους
Είδες πως περνάει ο χρόνος;μέχρι να πεις ότι τις νοστάλγησες έρχονται κοντά σου biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 05-11-2012, 22:28 | Δημοσίευμα # 304
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Καλές μου φίλες σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για την γιορτή του γυόκα μου,όπως λες Βιργινία μου...Οχι Admin μου δεν κατάφερα να πάω εκείνη την ημέρα στον Αγιο Δημήτριο.Εξ άλλου λόγω του κόσμου ποτέ δεν πηγαινω εκείνη την ημέρα.Πηγα την επόμενη Τετάρτη στην αγρυπνία ,να προσκυνήσω και την εικόνα Αξιον Εστι,που ξέρεις τι γινόταν απο τον κόσμο....Εφυγα απο τον ναό στις 2 μετα τα μεσάνυχτα και ακόμα γινόταν ο χαμός από τον κόσμο....που αγόγγυστα περίμεναν επί 2 και πλέον ωρες....για εκείνη την ώρα μιλούμε....Μου έκανε εντύπωση η προσεύλεση των νέων παιδιών και ο σεβασμός τους στην ΜΕΓΆΛΗ ΜΑΝΑ την Παναγιά μας...!!!!!
Μακάρι η κρίση να μας κάνει ξανά ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ κορίτσια ..κάτι που λόγω της κατρακύλας που είχαμε πάρει είχαμε ξεχάσει....
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 05-11-2012, 22:33 | Δημοσίευμα # 305
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Μας λείπει και η καλή μας φίλη Ράνια με τις υπέροχες ιδέες της....Τρισευτυχισμένη με τα εγγονάκια της είναι τώρα....
Ναι Βιργινία μου κυλά ο χρόνος....ηδη η Χρυσάννα μου είναι 2μισυ χρονών και η Μαρία Χριστίνα μου 8 μηνών
Εγώ;;;;; κατι ανάμεσα στις δυό ηλικίες ....χαχαχαχαχαχα ....Μη γελάτε οταν με το καλό γινετε γιαγιάδες θα το καταλάβετε
 
virginie

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-11-2012, 13:54 | Δημοσίευμα # 306
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Ήμουν σίγουρη ότι όταν είσαι με τις εγγονούλες σου κάπου σε αυτές τις ηλικίες βρίσκεσαι tongue
Αυτό δεν είναι κακό αντίθετα νομίζω ότι κάτι τέτοιο χρειαζόμαστε όλοι....τυχερούλα!!!
Η Ράνια όντως μας λείπει πολύ. sad Τουλάχιστον ξέρουμε ότι διανύει την καλύτερη περίοδο της ζωής της. biggrin

Μαρία μου κι εγώ παρατήρησα ότι στην εκκλησία έρχονται όλο και περισσότεροι νέοι άνθρωποι.
Έχουν απελπιστεί τα παιδιά και η μόνη τους ελπίδα είναι πια ο Θεός.
Άς ελπίσουμε ότι οι προσευχές όλων θα εισακουστούν.
 
MariaPapa

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-11-2012, 15:44 | Δημοσίευμα # 307
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 64
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Καλησπέρα σας! περιέργο εδώ στο νησί (Κεφαλονιά) δεν λέω να χαλάσει ο καιρός χεχε... να μην το γρουσουζέψω όμως. Δεν θέλω ακόμα να έρθει το κρύο!!!
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-11-2012, 23:13 | Δημοσίευμα # 308
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
flower Καλως ήλθες στην παρέα μας Μαρία..
Τι ωραία που έχουμε και μια Κεφαλονητισσα στην παρέα μας..!!!!! Θα ανταλλάξουμε ιδέες και θα μας πεις ,με τον καιρό ,διάφορα ήθη και έθιμα του νησιού σας,που όπως ξέρω είναι πανεμορφο...!!!
 
MariaPapa

Ημερομηνία: Σάββατο, 10-11-2012, 11:58 | Δημοσίευμα # 309
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 64
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Ναι είναι όντως πανέμορφα εδώ!!! Πολύ ήσυχα τον χειμώνα αλλά άμα έχεις τον άνθρωπο σου περνάς τέλειο. Αυτό είναι το κακό με την επαρχία, δεν είναι μέρος για να είσαι "single" για πολλούς και διάφορους λόγους....
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 10-11-2012, 15:14 | Δημοσίευμα # 310
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Σήμερα κι εμείς εδώ στα βόρια έχουμε καλό καιρό, ηλιόλουστο αλλά έχει κρύο. Κι όσο κατεβαίνει η θερμοκρασία τόσο πιο πολύ αγχώνομαι για την θέρμανση. Τι θα γίνει φέτος; Πώς θα είναι τα πράγματα;

MariaPapa, σίγουρα, άμα έχεις τον άνθρωπό σου, όπου και να βρίσκεσαι νιώθεις ωραία happy


Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Κυριακή, 11-11-2012, 22:06 | Δημοσίευμα # 311
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οταν εχεις τον άνθρωπό σου....ή μάλλον τους ανθρώπους σου ...όπου και να είσαι περνας υπέροχα....Ηλιόλουστος όπως λές Admin μου αλλά με αρκετό κρύο Μια βόλτα στο λιμάνι μας,που εχει ανακαισθεί και είναι υπέροχο .....και μετα στην παραλία μας ήταν κάτι το υπέροχο......Μοναδική η Θεσσαλονίκη μας.!!!!!!!
Οσο για την θέρμανση όλοι εφέτος έχουμε την ίδια αγωνία ....Ευτυχώς ο καιρός μας βοηθάει προς το παρόν...
 
MariaPapa

Ημερομηνία: Δευτέρα, 12-11-2012, 12:18 | Δημοσίευμα # 312
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 64
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Πριν λίγο άκουσα πως ο καιρός θα το γυρίσει σιγά σιγά προς το κρύο. Μπορεί από βδομάδα να νιώσουμε το χειμώνα για τα καλά. Θέρμανση; τι είναι αυτο; χαχα χωρίς πλάκα όμως δεν ξέρω κανέναν στο νησί ασπούμε που να μην το σκέφτεται. Εμείς απο πέρυσι σταματήσαμε το πετρέλαιο, και πήραμε μια σόμπα κυροζίνης αλλά φέτος μάθαμε πως και η τιμή της κυροζίνης ανέβασαν! και έτσι μπορεί ούτε αυτό να μας συμφέρει... angry Ωστόσο με τα A/C και βλέπουμε.
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-11-2012, 01:26 | Δημοσίευμα # 313
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Εχουν ζαλίσει τον κόσμο και δεν ξέρει τι να κάνει....Στην Κεφαλονιά Μαρία μου δεν πρέπει να κάνει ΄και πολύ κρύο...Μάλλον περισσότερη υγρασία ,νομίζω, σαν νησί που είναι....Φανταζόμαστε όμως τι γίνεται στα βόρεια που το κρύο είναι κάτι παραπάνω από τσουχτερό;;; Τέλος Μαϊου είχαμε πάει μια εκδρομή στο Νευροκόπι και τα τζάκια ακόμα άναβαν.....Τι να κάνουν εκεί ....και όπου αλλού οι άνθρωποι με τόσο κρύο;;; Πωπω....δεν θέλω να το σκέφτομαι καθόλου ..είμαι και κρυουλιάρα....Ας ελπίσουμε πως εφέτος ο χειμώνας δεν θα είναι τόσο κρύος και τόσο παρατεταμένος όπως πέρυσι.... sad
 
MariaPapa

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-11-2012, 11:41 | Δημοσίευμα # 314
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 64
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Ναι όχι καμία σχέση το κρύο εδώ στο νησί με την Βόρειο Ελλάδα! Η υγρασία είναι όμως γκκρρρ σου τρυπάει το κόκκαλο....Δεν ξέρω πολύ φοβάμαι επιδής άργισε ο χειμώνας να αρχίσει φέτος πως θα γίνει χαμός μετά τις γιορτές... πολύ το φοβάμαι. Δεν θα μας αφήσει έτσι..
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-11-2012, 21:33 | Δημοσίευμα # 315
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Κι εγώ αυτό φοβάμαι κορίτσια. Έχουν αργήσει τα κρύα, είχαμε πολύ ζεστό καλοκαίρι, κι αυτό μπορεί να σημαίνει ότι θα έχουμε παγωμένο χειμώνα. Εύχομαι όμως να κάνω λάθος!!!

Woman-Life
 
ΦΟΡΟΥΜ » WOMAN - LIFE » ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ » Περί αέρων και υδάτων
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats