Πέμπτη
28-03-2024
20:08
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Σας βοηθάνε οι σύντοφοί σας στις δουλειές του σπιτιού; - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » Σας βοηθάνε οι σύντοφοί σας στις δουλειές του σπιτιού;
Σας βοηθάνε οι σύντοφοί σας στις δουλειές του σπιτιού;
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 04-02-2011, 23:27 | Δημοσίευμα # 16
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σίγουρα Ρίκα μου η τσαπατσουλιά είναι έμφυτη στον άνθρωπο και με λίγη υπομονή ελλατώνεται.
Πάντως όταν το πείς μια .,δυό φορές και κάνει πως δεν καταλαβαίνει μη παραδώσεις τα όπλα και πείς και να συνεχίσεις την μουρμούρα μήπως και το εμπεδώσει΄.....
Αν πείς ,ότι, παρά να φωνάζω συνέχεια αφου δεν καταλαβαίνει τα κάνω μόνη μου έχασες το παιγνίδι ,γιατί όλοι μα όλοι, αυτό επιδιώκουν.... sad
 
mad00lini

Ημερομηνία: Τρίτη, 28-05-2013, 13:31 | Δημοσίευμα # 17
Αρχάριο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 7
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Είμαι από τις τυχερές. Με βοηθάει σε όλες τις δουλειές του σπιτιού για να μην πω πως εγώ τον βοηθάω στην ουσία! Πλένει μπαλκόνια, ξεσκονίζει, σκουπίζει, σφουγγαρίζει, πλένει πιάτα, καθαρίζει το μπάνιο. Πάντα τις μοιράζουμε τις δουλειές βέβαια.

Δική μου αποκλειστικότητα είναι το καθημερινό μαγείρεμα, αν και υπάρχουν φορές που μπορεί να φτιάξουμε κάποιο γλυκό παρέα για να περάσει ωραία η ώρα μας. Για να μην αναφέρω καν τα μελομακάρονα που τα έκανε ολομόναχος φέτος!

Αγαπάει το σπίτι και θέλει να το βλέπει και να το διατηρεί καθαρό.
 
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 07-06-2013, 11:44 | Δημοσίευμα # 18
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Quote (mad00lini)
Πάντα τις μοιράζουμε τις δουλειές βέβαια.


Ότι καλύτερο!!! Μπράβο!!!


Woman-Life
 
winna

Ημερομηνία: Δευτέρα, 03-02-2014, 03:59 | Δημοσίευμα # 19
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 7
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Μονο τα βαριά κάνει. Να κρεμασει καμια κουρτινα, να τιναξει τα χαλια, να ξεσκονισει τον πολυελαιο ή τωρα που ειναι χειμώνας, να καθαρίζει το τζάκι.
Δεν μαγειρευει ποτέ, μόνο καθαρίζει βρόμικα πράγματα όπως ψαράκια ή το πάσχα για τη μαγειρίτσα.
Δεν με πειράζει και πολύ όμως γιατί αν τύχει και ανακατευτεί, θα τα κάνει όλα χάλια.
Μου αρκεί που πληρώνει να έρχεται γυναίκα κάθε βδομάδα.
 
kuklamino

Ημερομηνία: Παρασκευή, 13-06-2014, 11:47 | Δημοσίευμα # 20
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 2
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Καλημέρα κορίτσια!! Είναι καινούρια στο φόρουμ! Αν και με τον άντρα μου είμαστε μαζί μόνο 2 χρόνια και δεν μπορώ να ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια, προς το παρόν με βοηθάει αρκετά χωρίς όμως να γίνεται εκείνος η νοικοκυρά κι εγώ η αφέντρα!! χαχα!! Με βοηθάει στα ψώνια, όταν είμαι κουρασμένη πλένει εκείνος τα πιάτα και όταν καλούμε τους φίλους μας στο σπίτι για μπάρμπεκιου εκείνος αναλαμβάνει το ψήσιμο και την καθαριότητα μετά! Βέβαια θα βρω και καμιά κάλτσα πεταμένη στο πάτωμα, αλλά τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα! tongue
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 04-07-2014, 02:11 | Δημοσίευμα # 21
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Γεγονός πάντως ,φίλες μου, είναι πως οι περισσότεροι άνδρες έχουν ευαισθητοποιηθεί ..και βοηθούν αρκετά και στις δουλειές και στα παιδιά...Αν κρινω τις τρεις γεννεές που έζησα ...τον πατέρα μου....τον άνδρα μου και τον γυιό μου ...απέχουν όσο ο ουρανός απο την γή.. Το χαιρομαι πολύ αυτό ...Καιρός ήταν γιατί η γυναίκα δουλεύει πλεον πολύ περισσότερο....Παίζει σε πολλά ταμπλώ....

Τελευταία επεξεργασία από martzak51 - Παρασκευή, 04-07-2014, 02:12
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » Σας βοηθάνε οι σύντοφοί σας στις δουλειές του σπιτιού;
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats