Παρασκευή
29-03-2024
13:20
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα - Page 4 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα
FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα
virginie

Ημερομηνία: Παρασκευή, 27-04-2012, 19:15 | Δημοσίευμα # 46
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Πράγματι χαθήκαμε Μαράκι μου.
Απο τότε που γύρισα απο τις διακοπές του Πάσχα δενμπορώ να βρω λίγο χρόνο ελεύθερο.
Αυτή την εβδομάδα ασχολήθηκα πολύ με τα υπνοδωμάτια και τις ντουλάπες.Έπλυνα και σιδέρωσα σχεδόν όλα τα χειμωνιάτικα και φρεσκάρισα τα καλοκαιρινά.
Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό sad Ακόμη η μέση μου δεν έχει συνέλθει με την ορθοστασία.Και να σκεφτείς ότι ακόμη δεν έχω τελειώσει wacko
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 28-04-2012, 01:42 | Δημοσίευμα # 47
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Νάξερες πόσο το σκέπτομαι και εγώ...Τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί η Μαρίνα έχει ένα 15ήμερο συνέδριο με πρόγραμμα Εράσμους και έχει 30 καλεσμένους από Ευρώπη και Βαλτικές χώρες οπότε έχω τα μωρά και όταν γυρίζω στο σπίτι την νύχτα μετά τις 12 θέλω να χαλαρώσω λίγο και να κοιμηθώ....Εδω όλα εντάξει είναι αλλά στην Θεσσαλονίκη που λείπω από τις 20 Φεβρουαρίου καταλαβαίνεις.......Σε 15 ημέρες θα ανέβω για να τακτοποιήσω φορολογικά και σπίτι και ....Ο Θεός βοηθός....!!!!!!
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-05-2012, 14:06 | Δημοσίευμα # 48
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
μπραβο Βιργινία Πόσα πράγματα εκανες Ευχομαι νασαι γερή και δυνατη
Και μπραβο και στη Μαρία τόσες ευθύνες και δουλειά
είσαστε αξιέπαινες
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 03-05-2012, 16:52 | Δημοσίευμα # 49
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Εσύ και αν είσαι αξιέπαινη Ράνια μου....κάνεις τόοοοσα πολλά....,έτσι Βιργινία μας;;.Αλλά πως να το κάνουμε κορίτσια .....είμασταν από μικρές κορίτσια για σπίτι. , , booze book haha haha haha hello
 
virginie

Ημερομηνία: Παρασκευή, 04-05-2012, 09:40 | Δημοσίευμα # 50
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Δυστυχώς οι γυναίκες για σπίτι έχουν γίνει είδος προς εξαφάνιση κορίτσια sad
Τα σημερινά κορίτσια το νοικοκυριό το έχουν βάλει σε δεύτερη μοίρα.Αυτό που τα ενδιαφέρει είναι να κάνουν καριέρα και να απέχουν απο τις δουλειές του σπιτιού.Εν μέρει έχουν δίκιο.Άλλες οι ανάγκες της σημερινής εποχής.Απο την άλλη πάλι χάνει την ταυτότητά της η ελληνική οικογένεια και οι παραδόσεις και οι αξίες που αποκτούσαμε μέσα απο αυτή cool
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 04-05-2012, 22:52 | Δημοσίευμα # 51
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Χαχα Βιργινία μου biggrin Τι να κανουν ομως κιαυτά τα καημενα τα κοριτσακια Μπηκαν ολοκληρωτικά στον ανταγωνισμό Δυστυχως τώρα με την ανεργία επιστρεφει στη μοδα το κορίτσι για σπιτι cool
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 04-05-2012, 23:29 | Δημοσίευμα # 52
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πράγματι είχαμε χάσει την ταυτότητά μας όχι μόνο σαν οικογένεια αλλά και σαν άτομα....Η γυναίκα τελικά επιφορτίστηκε με τα πάντα με κέρδος την απόλυτη κούραση.....Ολοι περιμένουν το κάθε τι από την γυναίκα....
Έτσι είναι Βιργινία μου άλλες εποχές και οι ανάγκες τεράστιες και εκ των πραγμάτων η γυναίκα δεν μπορεί να μείνει στο σπίτι,πρέπει να εργαστεί για να προσφέρει και από την μεριά της....Δυστυχώς η ανεργία μαστίζει και η ζωή γίνεται ξανά δύσκολη......Τα παιδιά μας πληρώνουν την κρίση ....δυστυχώς..... sad
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » FlyLady - Συζητάμε για τα πρώτα 31 βήματα
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats