Παρασκευή
29-03-2024
00:50
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές - Page 2 - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
virginie

Ημερομηνία: Τετάρτη, 08-02-2012, 00:54 | Δημοσίευμα # 16
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Έχεις δίκιο Ρίκα σε κάθε περίσταση πρέπει να στολίζουμε το σπίτι μας ανάλογα για να κάνουμε γιορταστική την ατμόσφαιρα .Δεν χρειάζεται πολλά πράγματα .
Και μόνο στην πόρτα της εισόδου να βάλουμε κάτι είναι αρκετό για να μπούμε στο κλίμα της γιορτής.
Ράνια μου πράγματι οι βενετσιάνικες μάσκες είναι υπέροχες!!! Δυστυχώς έχω μόνο δύο και τις στολίζω πάντα τέτοιες μέρες holiday Μετά πάλι στα κουτιά τους smile
Μαρία μου εσύ θα έπρεπε να είσαι στο Ρέθυμνο τώρα!!!Μη μου πεις ότι θα χάσεις το "ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΙΚΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ"Δεν υπάρχει καλύτερο Εσυ το ξέρεις καλύτερα απο όλους biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 08-02-2012, 00:58 | Δημοσίευμα # 17
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Προσπαθώ να δώσω μια χαρούμενη και ανάλογη γιορτινή ατμόσφαιρα στο σπίτι λόγω της εγγονούλας μου τώρα.. tongue
Παλαιότερα στόλιζα πάρα πολύ το σπίτι και τα παιδιά ενθουσιαζόταν....Μετά τα παιδιά έφυγαν ,η δική μου η ζωή άλλαξε και δεν είχα όρεξη για τίποτα.
Με την Χρυσαννούλα μου τώρα προσπαθώ και κάνω αρκετά πράγματα.Ενας τεράστιος λαγός και κοτοπουλάκια είναι τώρα η χαρά της μικρούλας μου και μόλις μπεί η σαρακοστή στολίζω το σπίτι για την κουκλίτσα μου
Μου αρέσει πολύ να στολιζω το σπίτι επίσης με σεμέν και καρεδάκια ανάλογα με την γιορτή βέβαια.Θα έχει πολύ δουλειά ,να στρώνει και να ξεστρώνει,η Χρυσάννα biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 08-02-2012, 01:05 | Δημοσίευμα # 18
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Είμαι υπ'ατμόν Βιργινία μου για το Ρέθυμνο....Θέλω να τελειώσω κάποιες υποχρεώσεις που έχω ακόμα στην Θεσσαλονίκη και να φύγω.Ηδη το εισιτήριο υπάρχει αλλά με ανοικτή ημερομηνία γιατί ισως το μωράκι μας έλθει γρηγορώτερα απο ότι περιμένουμε....Σίγουρα θα είμαι εκεί την τελευταία εβδομάδα ....αλλά πού;;; Μήπως στην κλινική ;; :D. Εχω αγχωθεί ήδη surprised και εύχομαι και πιστεύτω-ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά.... biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 08-02-2012, 15:01 | Δημοσίευμα # 19
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
εκτός από τις Απόκριες έχουμε και την ξενόφερτη γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου Τέλος πάντων ευκαιρία για μια αλλαγή του χώρου μας και βεβαια δεν εννοώ να γεμίσουμε τον καναπέ μας με μαξιλαράκια καρδούλες , αλλά να στολίσουμε το τραπέζι μας με ένα ξεχωριστό τραπεζομάνδηλο πχ οργάντζα ή κεντητό, να βάλουμε στο βάζο κόκκινα τριαντάφυλλα, να στείλουμε ηλεκτρονικές κάρτες σε αγαπημένους και φίλους, να μοιραστούμε ένα ιδιαίτερο γλυκό πχ μια παύλοβα tongue Εχουμε καιρό ώς την άλλη βδομάδα
Τις προάλλες ακουσα ότι στο Ρέθυμνο υπάρχει ένα ξεχωριστό καρναβάλι Τί λέτε οι Ρεθυμνιώτισες;
Κάποτε ήταν και της Ζακύνθου Τώρα δεν ξέρω cool


Τελευταία επεξεργασία από Ρανια - Τετάρτη, 08-02-2012, 15:01
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 08-02-2012, 15:05 | Δημοσίευμα # 20
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
κορίτσια πώς δεν είδα τί γράφετε πιο πάνω cry
και βεβαια γραφετε για το Ρεθυμνιωτικο καρναβαλι biggrin
Μαρία μου καταλαβαινω πόσες δουλειές και αγωνία θα έχεις Αλλά το Ρεθυμνο δεν είναι μακριά Η δικιά μου η μανούλα όταν ηταν να γεννησω πέταγε πολύ περισσότερα μίλια Μην αγχώνεσαι γλυκειά μου Ολα θα πάνε καλα
 
virginie

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 00:31 | Δημοσίευμα # 21
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Mαρία μου είναι δικαιολογημένη η αγωνία σου όμως να δεις που όλα θα πάνε καλά
Σκέψου οτι πολύ σύντομα θα γεμίσει η αγκαλιά σου απο την κορούλα σου,το Χρυσαννάκι σου και το νεογέννητο μωράκι!!! tongue
Τυχερούλα up
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 00:42 | Δημοσίευμα # 22
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
wacko Καλές μου φίλες σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια.Με την βοήθεια του Θεού πρώτα όλα θα πάνε καλά ....Δεν είναι μόνο η αγωνία ...είναι και τα χίλια δυό συναισθήματα που σε πλημμυρίζουν τέτοιες ωρες.Σου έρχονται πολλά στο μυαλό...άνθρωποι που λείπουν...και είναι ανάκατες χαρές και λύπες ...Κατι σαν χαρμολύπη...δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω... sad
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 09-02-2012, 00:49 | Δημοσίευμα # 23
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Το Ρεθυμνιώτικο καρναβάλι Ράνια μου κρατά παρα πολλά χρόνια...Πράγματι είναι ξεχωριστό και έτσι είναι μία ευκαιρία να συναντηθούν ξανά οι συγγενείς....Πάντα πηγαίναμε στην γιαγιά μας, μια φανταστική Βουρλιώτισσα που πάντα κάτι είχε να μας πει και κυρίως μια μεγάλη και κατάγλυκεια αγκαλιά !!!!!!!!!!!!!!!.Μας έντυνε μασκαραδάκια με δικά της ρούχα και το γέλιο πήγαινε σύννεφο
 
petros_n

Ημερομηνία: Δευτέρα, 10-03-2014, 22:38 | Δημοσίευμα # 24
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 1
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Αφού δεν μπορώ να κάνω ολική ανακαίνιση σπιτιού λόγω οικονομικών, κάνω εποχική διακόσμηση για να αλλάζει και η διάθεσή μας.
 
kuklamino

Ημερομηνία: Παρασκευή, 13-06-2014, 12:00 | Δημοσίευμα # 25
Αρχάριο Καινούριος

Δημοσιεύσεις: 2
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Καλημέρα σε όλους!! Τώρα που μπήκε το καλοκαίρι λέω να κάνω μια ανακαίνιση στον κήπο μου, έτσι για να αλλάξει λίγο η διάθεση!! Έχω αγοράσει διάφορα φυτά (τριανταφυλλιές, γαρδένιες, αζαλέες κτλ) και όμορφα ξύλινα έπιπλα με λευκές μαξιλάρες!Θέλω όμως να βάλω και μια ψησταριά κι επειδή είναι μεγάλη φασαρία αλλά και μεγάλο έξοδο να φτιάξω χτιστή, σκέφτομαι να πάρω μια υγραερίου! Κυκλοφορούν κάτι πολύ κομψές με ξύλινη επένδυση σαν πάγκο εργασίας! Πιστεύετε ότι θα ταιριάξει??
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats