Σάββατο
20-04-2024
12:27
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 15:42 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline


Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 15:42 | Δημοσίευμα # 2
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
εγώ δεν στόλισα εφέτος είχαμε πένθος έτσι δεν είχα τπτ να ξεστολίσω
Μ αρεσει να αλλάζω τη διακόσμηση του σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
πχ λατρεύω τη φθινοπωρινή με τα ξερά φύλλα ( εχω και καποια από ύφασμα πολύ όμορφα) αλλά βάζω και τα φθινοπωρινά χρώματα και μαζί και καμιά κολοκύθα
Σήμερα αναρωτιόμουνα τί θα μπορούσα να βάλω πιο χειμωνιάτικο Ε καλά βέβαια! πιο ζεστά ριχτάρια, ίσως κάποια σεμαιν με σχέδιο πιο ρυστικ, πιο ζεστά χρώματα στο κόκκινο της φωτιάς Εσείς τι λέτε;
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:04 | Δημοσίευμα # 3
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
ευχαριστώ πολύ καλή μου woman life biggrin
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:30 | Δημοσίευμα # 4
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
biggrin μια ωραία ιδέα είναι τα ζεστα μαξιλαράκια πάνω στον καναπέ από πλεκτό χειροποίητο που θυμίζουν πουλοβεράκια, υπάρχουν κι έτοιμα, αλλά πλέκονται και πού εύκολα για όσες ξέρουν να πλέκουν. Μια άλλη ιδέα είναι να χρησιμοποιήσουμε έναχειροποίητο πλεκτό που δε φοράμε πιά

biggrin μια άλλη ιδέα ζεστασιάς για το χειμώνα είναι τα κεριά. Σε ένα μεταλλικό πιάτο σε ζεστό χειμωνιάτικο χρώμα τοποθετούμε κεριά διαφόρων μεγεθών και σχημάτων να δημιουργήσουν μια αρμονική σύνθεση και φυσικά δεν ξεχνλαμε να τα ανάβουμε

biggrin δεν ξεχνάμε και τα μυρωδικά χώρου που φτειαχνουμε εμείς με πορτοκάλλια ξυλαράκια από γαρύφαλλο και κανέλλες

biggrin στη συνέχεια βάζουμε να ζεσταθεί νερό για τσάι και απολαμβάνουμε το απόγευμά μας
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 16:56 | Δημοσίευμα # 5
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Τις τρείς τελευταίες σου επισημάνσεις Ράνια μου της τηρώ με θρησκευτική ευλάβεια καθημερινά εδώ και πολλά χρόνια....!!!!
Ο ρομαντισμός ανέκαθεν κυκλοφορεί στις φλέβες μου...χαχαχαχα και το χαίρομαι πάρα πολύ....!!! tongue
 
rika

Ημερομηνία: Τετάρτη, 18-01-2012, 23:27 | Δημοσίευμα # 6
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Συμαντικές αλλαγές δεν κάνω. Αλλά σίγουρα αλλάζω τις κουρτίνες, τα ριχτάρια και το τραπεζομάντηλο.
Το χειμώνα χρησιμοποιώ πιο σκούρα χρώματα και χοντρά υφάσματα. Ενώ το καλοκαίρι αεράτα και πιο λεπτά υφάματα σε ανοιχτά χρώματα.
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 19-01-2012, 09:27 | Δημοσίευμα # 7
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Είναι πολύ ευχάριστες οι αλλαγές στο σπίτι και μας κάνει να νιώθουμε πολύ καλά στο βασίλειό μας που είναι το σπίτι μας.!!!!!
Τον ρόλο αυτόν κορίτσια τον έχει αναλάβει η εγγονούλα μου που συνεχώς στρώνει και ξεστρώνει....Αν και πολύ μικρή,21 μηνών,προσπαθεί να μου επιβάλλει το δικό της γούστο ...έχει και άποψη το παιδί...Συνεχώς τα μαξιλάρια του σαλονιού είναι στρωμένα κάτω ...αλλά με γούστο παρακαλώ..
Μου αρέσει να κάνω αλλαγές και κυρίως να βλέπω το σπίτι μου στην τρίχα όπως μου έλεγε η μανούλα μου....Το σπίτι μας πιστεύω πως είναι ο καθρέπτης μας...
wacko
 
Ρανια

Ημερομηνία: Πέμπτη, 19-01-2012, 23:51 | Δημοσίευμα # 8
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
Μαρία τί μου θύμισες τώρα!! Οταν η μεγαλη μου κόρη ήταν 2 ετών και πολύ ζωηρή είχα αφαιρέσει όλα τα αντικείμενα από τα τραπεζάκια του σαλονιού και αφηνα μόνο πετσετάκια πλεκτά βελονάκι biggrin Οπως περνούσε η μικρή έκανε μια κίνηση αστραπή και τα πέταγε κάτω cool Είναι στο παίδί, γιατί η μικρή μου δεν ακούμπησε τίποτα και έτσι τα είχα όλα στη θέση τους. Δν μπορώ να καταλάβω τί σκέπτονται όταν θέλουν να αδειάζουν τα τραπεζάκια biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 20-01-2012, 00:48 | Δημοσίευμα # 9
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Και τα δύο μου παιδιά Ράνια μου δεν πείραξαν ποτέ τίποτα στο σπίτι.Τα πάντα ήταν στην θέση τους....Το σπίτι τσίλικο που λέμε στην Θεσσαλονίκη....
Η Χρυσάννα όμως....κάνει ότι δεν έκανε μαμά και θείος....Πετσετάκια ,σεμέν γίνονται τσεμπέρι στο κεφάλι της.....Κέντα και πλέκε εσύ γιαγιά..... smile
 
Ρανια

Ημερομηνία: Παρασκευή, 20-01-2012, 12:26 | Δημοσίευμα # 10
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
χαχα έχουν μανία τα μικρά να βάζουν πανιά στο κεφαλι τους Αναρωτιέμαι αν της αρέσει να φοράει καπέλο ή αυτό το πετάει? biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Παρασκευή, 20-01-2012, 16:02 | Δημοσίευμα # 11
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οχι δεν φορά με ΤΙΠΟΤΑ όμως σκουφάκι ή κάτι άλλο στο κεφαλάκι της ...Την ψυχολόγησες Ράνια βλέπω....Να ένα ακόμα χάρισμά σου.!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 24-01-2012, 15:48 | Δημοσίευμα # 12
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
κορίτσια πλησιάζουν απόκριες biggrin
Οσες έχουν μικρά παιδιά σίγουρα θα στολίσουν το σπίτι με κάτι αποκριάτικο. Ομως και οι υπόλοιποι μπορούμε να δώσουμε μια νότα χαράς στο σπίτι biggrin
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 24-01-2012, 16:04 | Δημοσίευμα # 13
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πάντα διακοσμούσα το σπίτι στις Απόκριες και όλες τις γιορτές όταν είχα μικρά τα παιδιά .Τώρα μόνο Χριστούγεννα και Πάσχα.... happy
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 24-01-2012, 16:53 | Δημοσίευμα # 14
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
εγώ οργάνωνα πάντα αποκριάτικο πάρτυ ακόμα κι όταν τα παιδιά μεγάλωσαν Μας αρεσαν τα αποκριατικα παρτυ για μεγαλους Τότε το σπίτι στολιζόταν biggrin δεόντως Τώρα βέβαια όχι πια τα τελευταία χρόνια, αλλά μου αρέσουν οι υπεροχες βενετσιάνικες μάσκες
 
rika

Ημερομηνία: Τρίτη, 07-02-2012, 15:52 | Δημοσίευμα # 15
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Α και ξέχασα να πω, το Πάσχα κρεμάω μια αφίσα με ένα παπάκι και κουνελάκι. Η ατμόσφαιρα στο σπίτι κατευθείαν αλλάζει και γίνεται γιορτινή.
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΠΙΤΙ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ - ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ » ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ - FlyLady » Διακόσμηση σπιτιού ανάλογα με τις εποχές
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats