Παρασκευή
29-03-2024
02:09
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Η δύναμη της συμπαράστασης! - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ » Η δύναμη της συμπαράστασης!
Η δύναμη της συμπαράστασης!
woman-life

Ημερομηνία: Κυριακή, 13-11-2011, 21:20 | Δημοσίευμα # 1
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Βρήκα αυτήν την διαφήμιση στο διαδίκτυο και δεν μπορούσα να μην την μοιραστώ μαζί σας!
Μερικές φορές, λίγες λέξεις και η συμπαράσταση μπορούν να γίνουν το καλύτερο φάρμακο για κάποιους ανθρώπους!



Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 16-11-2011, 15:34 | Δημοσίευμα # 2
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πολύ συγκινητικό ...!!!!!!!!!!!!! Αν ξέραμε πόσο έχουν ανάγκη την συμπαράστασή μας οι άνθρωποι γύρω μας πιστεύω πως θα την δύναμε με μεγάλη χαρα.
Το να έχεις κάποιον δίπλα σου τις ώρς του πόνου και της μοναξιάς είναι το καλύτερο δώρο.Ας το κάνουμε πράξη λοιπόν φίλες μου....Ολοι έχουμε, κάποια στιγμή,ένα καλό λόγο,μια αγκαλιά,μιά παρηγοριά........
 
woman-life

Ημερομηνία: Τετάρτη, 16-11-2011, 19:49 | Δημοσίευμα # 3
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Μερικές φορές μια λέξη, μια αγκαλιά ή και απλώς ένα χαμόγελο μπορεί να κάνει θαύματα! Γι' αυτό ας μην είμαστε τσιγκούνηδες, ας μοιράσουμε λίγη χαρά ακόμα και σε αγνώστους.

Τι κοστίζει να πεις "συγνώμη" σε κάποιον που έσπρωξες κατά λάθος μέσα στο λεωφορείο; Τι κοστίζει να πεις "καλημέρα" στον άγνωστο περιπτερά όταν πας να αγοράσεις κάτι; Τι κοστίζει να πεις "ευχαριστώ" σε κάποιον που σ' εξυπηρέτησε; Όλα αυτά δεν κοστίζουν απολύτως τίποτα, παρ' όλα αυτά χαρίζουν χαμόγελο και φτιάχνουν τη μέρα και σ' εσένα και στον άλλον.

Πιστεύω πως ο κόσμος μας μπορεί να γίνει λίγο καλύτερος αν χρησιμοποιούμε λίγο πιο συχνά αυτές τις μαγικές λέξεις..

Γι' αυτό κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ που υπάρχετε, που μπαίνετε στο φόρουμ και μου κάνετε παρέα! Είστε όλες σας μοναδικές και υπέροχες


Woman-Life
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Παρασκευή, 18-11-2011, 19:37 | Δημοσίευμα # 4
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Έχετε απόλυτο δίκιο!Αυτές οι "μαγικές" λέξεις μπορούνπραγματικά να κ΄΄ανουν θαύματα!Θα γίνουμε όλοι μας καλύτεροι άνθρωποι!!Εμείς ευχαριστούμε admin που μέσα από αυτό το foroum έχουμε μοιραστεί τις πιο απίστευτες σκέψεις κ εμπειρίες μας!!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
martzak51

Ημερομηνία: Σάββατο, 19-11-2011, 00:47 | Δημοσίευμα # 5
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Οπως λέει και η Adriana ,Admin μου εμείς σε ευχαριστούμε που μας δίνεις ευκαιρίες να ''θυμούμαστε'' ότι είμαστε άνθρωποι και μας χρειάζονται όπως και εμείς....Πόσα και ποσα περνούν απο το μυαλό μου που μπορούμε να δώσουμε χαρά στους συνανθρώπους μας αλλά και να πάρουμε και εμείς..
Πόση χαρά θα δώσουμε αν κάνουμε παρέα σε έναν μοναχικό άνθρωπο,αν επισκεφτούμε κάποιον ασθενή που δεν έχει κανέναν δίπλα του,αν βοηθήσουμε κάποιον ανήμπορο .....και πόσα άλλα.....αν....
Παίρνουμε και εμείς μεγάλη χαρά αν μπορέσουμε να βοηθήσουμε κάποιον....
Και η αλήθεια είναι πως τώρα που είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα ΠΡΕΠΕΙ με όποιον τρόπο μπορούμε να συμπασταθούμε ο ένας στον άλλον....Ετσι όλοι θα κάνουμε την ζωή μας καλύτερη και επιτέλους θα νιώσουμε όλα αυτά που χάσαμε τόοοσα χρόνια....Νάστε καλά φίλες μου.!!!!!!!!!!!
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τετάρτη, 07-12-2011, 16:23 | Δημοσίευμα # 6
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
υπέροχο μήνυμα smile
αν συνειδητοποιήσουμε ότι ποτέ δε μπορεί νάμαστε ευτυχισμένοι μόνο εμείς, αδιαφορώντας για το διπλανό μας και ότι όλα είναι αλληλένδετα στο σύμπαν, τότε η ζωή θάναι καλύτερη για όλους
 
martzak51

Ημερομηνία: Τετάρτη, 07-12-2011, 22:25 | Δημοσίευμα # 7
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Πως μπορεί κανείς να νιώθει καλά με τον ίδιο τον εαυτό του οταν γύρω του υπάρχουν άνθρωποι που υποφέρουν ,άνθρωποι που δεν έχουν κανένα να τους πεί μια καλημέρα.Είναι τόσο δύσκολη η ζωή και πολλές φορές δίνει τόσο πόνο.....Ολοι μα όλοι έχουμε ανάγκη ένα καλό λόγο ,μια γλυκειά κουβέντα ,μια παρεούλα.Ας την δίνουμε λοιπόν απλόχερα την αγάπη μας στον διπλανό μας,πάντα, αλλά πολύ περισσότερο αυτές τις Αγιες ημέρες που έρχονται και που είναι τόσο μελαγχολικές για πάρα πολύ κόσμο....
Προσωπικά σε δύσκολες καταστάσεις ,που ένιωθα αφάνταστο πόνο και αδιαφορία για την ζωή,πήρα πολύ αγάπη, συνεχή συμπαράσταση από φίλους κυρίως πράγμα που ήταν αιτία να δώ ξανά την ζωή με χαρά. Νιώθω αφάνταστη ευγνωμοσύνη και αγάπη για όλους !!!!!
Θα ήμουν αφάνταστα αχάριστη αν εγώ έδειχνα κάτι διαφορετικό στον συγγενή μου,τον φίλο μου ,τον συνάνθρωπό μου.
 
rika

Ημερομηνία: Πέμπτη, 12-01-2012, 16:04 | Δημοσίευμα # 8
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Φοβερό βιντεάκι! Απλά φοβερό! Μέσα σε ενάμιση λεπτά που διαρκεί αυτό το βίντεο, παίρνεις ένα από τα πιο σημαντικά μαθήματα ζωής! Τόσο απλό, τόσο εύκολο κι όμως τόσο σημαντικό!
Ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, μια λέξη, μια απλή κίνηση μπορούν να κάνουν έναν άνθρωπο να θελήσει να ζήσει!

flower
 
woman-life

Ημερομηνία: Κυριακή, 04-11-2012, 19:34 | Δημοσίευμα # 9
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Καθαριστές τζαμιών σε Νοσοκομείο Παίδων.
Πιστεύω πως είναι φοβερή αυτή η ιδέα. Φανταστείτε πόσο χαίρονται τα άρρωστα παιδάκια όταν βλέπουν σπάιντερμαν έξω από το παράθυρο του νοσοκομείου όπου νοσηλεύονται.
Τόσο απλό πράγμα χαρίζει τόση χαρά!


Εικόνες: 0683097.jpg (28.5 Kb)



Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Δευτέρα, 05-11-2012, 22:17 | Δημοσίευμα # 10
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Θα ήθελα να έβλεπα τα ζαρούμενα προσωπάκια των παιδιών βλέποντας τους σπάιντερμαν να καθαρίζουν τα τζάμια....Πόσα λιγα χρειάζονται τα παιδάκια μας για να γίνουν ευτυχισμένα....Να σας πω την αλήθεια συγκινήθηκα πάρα πολυ με την εικόνα και με την αναφορά της Admin μας στα άρρωστα παιδάκια sad
 
anaman

Ημερομηνία: Δευτέρα, 11-02-2013, 02:00 | Δημοσίευμα # 11
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 158
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline


υγ. πως μπορω να βαλω βιντεο κοριτσια;


Τελευταία επεξεργασία από anaman - Δευτέρα, 11-02-2013, 02:01
 
virginie

Ημερομηνία: Τρίτη, 12-02-2013, 11:47 | Δημοσίευμα # 12
Λαμπερό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 509
Δωράκια: 8
Σεβασμός: 2

Offline
Πολύ όμορφο βιντεάκι.
Η σκυλίτσα είναι φοβερή.Άν και μεγαλόσωμη οι κινήσεις της ήταν πολύ προσεκτικές με τον μικρούλη.
Με την επιμονή της κατάφερε τελικά τον μικρό να την αποδεχτεί.
Τα ζώα κορίτσια δεν ξέρω πώς ...όμως έχουν μια παράξενη ευαισθησία και συμπεριφορά με άτομα με κάποιες ιδιαιτερότητες.
Ίσως αντιλαμβάνονται πράγματα που εμείς αν και άνθρωποι με νου δεν μπορούμε να καταλάβουμε cool

Anaman μου δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω.Οι γνώσεις μου με την πληροφορική είναι αρκετά περιορισμένες. sad
 
anaman

Ημερομηνία: Τρίτη, 12-02-2013, 18:04 | Δημοσίευμα # 13
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 158
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
virginie μου απ οτι βλεπω το βιντεακι μπηκε μια χαρα αλλα την ωρα που το εβαλα δεν φαινοταν ετσι
και οι δικες μου γνωσεις μια απο τα ιδια ειναι , στα δυσκολα στριμωχνω τους γιους μου
και ολο και κατι αρπαζω και γω biggrin

Το ενστικτο που εχουν τα ζωα ειναι απιστευτο !
Το καταλαβα πολυ καλα φετος το καλοκαιρι
οποτε φευγαμε διακοπες ερχοταν ενας φιλος και ταιζε τον σκυλο μου
και ποτε δεν ειχαμε προβλημα ουτε εμεις ουτε το σκυλι
Φετος το καλοκαιρι χρειαστηκε να μπει ο μικρος μου γιος στο νοσοκομειο για λιγες μερες
Δεν μπορω να πω οτι ειχαν πολλα πολλα μεταξυ τους , δεν θα τους ελεγες δεμενους δηλαδη

Ολοι ειμασταν αγχωμενοι και στα πολυ κατω μας
Ο σκυλος οσο λειπαμε καθοταν σε μια μερια ακεφος , πηγαινε ο φιλος μας να τον ταισει
(γιατι εμεις δεν πηγαιναμε σπιτι ) και δεν ετρωγε καθολου
Οπως τον εβρισκε ετσι τον ξαναφηνε

Γυρισαμε σπιτι μετα απο 4 μερες και οχι στα καλυτερα μας
Οποτε μας ακουγε να επιστρεφουμε τρελαινοταν απο τη χαρα του
Παρκαρω εξω απο το σπιτι ,πουθενα ο σκυλος !!!
Μπαινουμε στην αυλη και τον βλεπω στο χαλακι της εισοδου καθιστο και ακουνητο
μονο οταν φτασαμε κοντα του εκανε στην ακρη να περασουμε
Για τις επομενες 2 μερες που εμεις μεχρι να δουμε τη θα κανουμε και να βρουμε λυση στο προβλημα ειμασταν
πεσμενοι , το σκυλι επεινε μονο νερο και καθοταν ανορεχτο στην ιδια θεση
Την τιτη μερα βρηκαμε μια ακρη στο προβλημα και αμεσως αλλαξε η ψυχολογια μας
Το ιδιο και του σκυλου!!!!!!!!!! Ετρωγε , επαιζε , πηδαγε πανω μας biggrin

Περιτο να πω οτι μετα απο αυτο δεθηκε και ο γιος μου πιο πολυ μαζι του
Καταλαβε οτι γι αυτον ηταν ετσι ......
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 12-02-2013, 18:12 | Δημοσίευμα # 14
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
anaman, το διόρθωσα εγώ το βίντεο wink αλλά το βραδάκι θα ανεβάσω ένα θέμα όπου θα περιγράφω τον τρόπο βήμα βήμα για το πως μπορούμε να ανεβάζουμε βίντεο εύκολα και γρήγορα.

Woman-Life
 
anaman

Ημερομηνία: Τρίτη, 12-02-2013, 18:41 | Δημοσίευμα # 15
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 158
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
ααα ειπα και γω !!
μαγικα γινονται εδω biggrin
Ευχαριστω πολυ !
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΣΧΕΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ - ΠΑΙΔΙ » ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ » Η δύναμη της συμπαράστασης!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats