Πέμπτη
28-03-2024
13:06
Καλωσόρισες Επισκέπτης
RSS
 

Main Publisher Registration Login
Χριστουγεννιάτικες ταινίες - ΦΟΡΟΥΜ »

· Αρχική σελίδα του site
· Αρχική σελίδα του φόρουμ
· Νέα δημοσιεύματα · Μέλη
· Κανόνες · Αναζήτηση · RSS


  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
ΦΟΡΟΥΜ » ΧΟΜΠΙ - ΑΣΧΟΛΙΕΣ - ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ » ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΙΝΕΜΑ » Χριστουγεννιάτικες ταινίες
Χριστουγεννιάτικες ταινίες
rika

Ημερομηνία: Κυριακή, 28-11-2010, 22:11 | Δημοσίευμα # 1
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Επειδή σε κάποιο άλλο θέμα αναφερθήκαμε σε χριστουγεννιάτικες ταινίες, αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για να μοιραστούμε τους τίτλους και ίσως κάποιες φωτογραφίες από ταινίες που μας άρεσαν και μας ανεβάζουν τη γιορτινή διάθεση.

Προτείνουμε λοιπόν ο ένας στον άλλο χριστουγεννιάτικες και πρωτοχρονιάτικες ταινίες!

 
rika

Ημερομηνία: Κυριακή, 28-11-2010, 22:24 | Δημοσίευμα # 2
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Θα ξεκινήσω με μια ταινία γνωστή σε όλους μας. Παιδική, οικογενειακή, κωμωδία - Μόνος στο σπίτι (Home Alone). Συνολικά είναι τέσσερις ταινίες αλλά εμένα μ' αρέσουν περισσότερο οι δυο πρώτες με πρωταγωνιστή τον Macaulay Culkin.


Εικόνες: 6648760.jpg (30.0 Kb)



Τελευταία επεξεργασία από rika - Κυριακή, 28-11-2010, 22:28
 
woman-life

Ημερομηνία: Δευτέρα, 29-11-2010, 19:32 | Δημοσίευμα # 3
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Εγώ προτείνω την ταινία Χριστουγεννιάτικη ιστορία [A Christmas Carol]. Υπάρχουν τρεις εκδοχές: η μία του 1984, η άλλη 1999 και η τελευταία είναι κινούμενο σχέδιο του 2009.
Την παλιά του 84 δεν έχω δει, ούτε και αυτήν του 2009. Είδα αυτήν του 1999 με πρωταγωνιστή τον Patrick Stewart και μου άρεσε πάρα πάρα πολύ. Έχει ωραία ιστορία και πολύ νόημα. Αυτήν και σας συνιστώ να δείτε.



Woman-Life
 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Δευτέρα, 29-11-2010, 20:02 | Δημοσίευμα # 4
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline

Μια ταινία που μ'αρέσει πολύ, με πρωταγωνιστή τον Johnny Depp!


ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
Phil

Ημερομηνία: Δευτέρα, 29-11-2010, 21:52 | Δημοσίευμα # 5
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 101
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
αυτο τ HOME ALONE τ εχω ξεσκίσει.τ ειδα πανω απο 50 φορες smile
ο ψαλιδοχέρις ειναι καπως στεναχωρική ταινια αλλα πολύ καλή!!
 
martzak51

Ημερομηνία: Πέμπτη, 02-12-2010, 00:25 | Δημοσίευμα # 6
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Επίσης το μόνος στο σπίτι το βλέπω σε κάθε προβολή.,είναι σαν να το βλέπω για 1η φορά.Επίσης μεταξύ πολλών άλλων μου αρέσει επίσης πολύ ο Χιονάνθρωπος....!!!!!!!!!!! tongue
 
rika

Ημερομηνία: Δευτέρα, 06-12-2010, 20:56 | Δημοσίευμα # 7
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 243
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 1

Offline
Χαίρομαι πολύ που κάθε χειμώνα έχω παρέα εσάς να βλέπουμε μαζί το "Μόνος στο σπίτι". biggrin

Άλλη μια κωμωδία με θέμα τα Χριστούγεννα είναι η ταινία "Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ" [Call Me Claus] με πρωταγωνίστρια την γνωστή σε όλους μας Whoopi Goldberg.



Η Λούσι Κόλινς, υπεύθυνη παραγωγής ενός μεγάλου τηλεοπτικού δικτύου, προσλαμβάνει έναν ηθοποιό για να υποδυθεί κατά τη διάρκεια των χιστουγέννων τον Άγιο Βασίλη. Ο άσημος Νικ, όμως, δεν είναι ένας απλός ηθοποιός, αλλά ο αληθινός Άγιος Βασίλης, που ετοιμάζεται να βγει στην σύνταξη μετά από 200 χρόνια αδιάκοπης εργασίας! Μέχρι την παραμονή των χριστουγέννων, ο Νικ, με τη βοήθεια της δύσπιστης Λούσι, πρέπει οπωσδήποτε να έχει βρεί τον αντικαταστάτη του, αλλιώς... αντίο Χριστούγεννα !

Εικόνες: 8609271.jpg (37.8 Kb)



Τελευταία επεξεργασία από rika - Δευτέρα, 06-12-2010, 20:58
 
Phil

Ημερομηνία: Κυριακή, 26-12-2010, 20:59 | Δημοσίευμα # 8
Ζωηρό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 101
Δωράκια: 2
Σεβασμός: 0

Offline
Dwste m k alles idees.. Ayta ta ehw dei .. wink
 
woman-life

Ημερομηνία: Τρίτη, 28-12-2010, 14:47 | Δημοσίευμα # 9
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Phil, ορίστε κι άλλη μια πρόταση:

Μια ταινία του 2000 - Ο Κατεργάρης των Χριστουγέννων [How the Grinch stole Christmas] με πρωταγωνιστή τον Jim Carrey o οποίος με άφθονο make-up μεταμορφώθηκε στον κατεργάρη «Grinch». Επίσης ο ίδιος δήλωσε «Μου αρέσει αυτή η ταινία, όχι επειδή πρωταγωνιστώ εγώ, αλλά γιατί δείχνει πώς τα Χριστούγεννα μπορούν να βγάλουν στην επιφάνεια τον χειρότερο αλλά και τον καλύτερο εαυτό μας».



Woman-Life
 
martzak51

Ημερομηνία: Τρίτη, 28-12-2010, 23:48 | Δημοσίευμα # 10
Ασημένιο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 1235
Δωράκια: 7
Σεβασμός: 4

Offline
Σε μένα αρέσει πάρα πολύ και το :Καλά Χριστούγεννα Θείε Σκρούτζ.Την φετεινή χρονια το είδα σε θεατρική παράσταση και συγκινήθηκα,χάρηκα πάρα πολύ. Πέταξα πολλά χρόνια απο την πλάτη μου και έγινα ένα ευτυχισμένο παιδί ξανά.Το βλέπω κάθε φορά που θα προβληθεί στην τηλεόραση,ή θα επιδιώξω να το διαβάσω.Πάντα κάτι θα πάρω από τα νοήματά του !!!!!!!!!!
 
woman-life

Ημερομηνία: Παρασκευή, 09-12-2011, 15:47 | Δημοσίευμα # 11
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Έφτασε ο καιρός να αναφέρουμε κι άλλες Χριστουγεννιάτικες ταινίες!

Χριστούγεννα στα τέσσερα (Four Christmases) 2008

Η Reese Witherspoon και ο Vince Vaughn υποδύονται ένα ζευγάρι που κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα λείπει σε ταξίδι, προκειμένου να αποφύγει να περάσει τις γιορτές με τους συγγενείς του. Αυτή τη φορά, το ταξίδι τους στα Fiji αναβάλλεται και αναγκάζονται να επισκεφθούν μέσα σε μία μόλις ημέρα τους γονείς τους, οι οποίοι είναι χωρισμένοι, συνολικά δηλαδή τέσσερις επισκέψεις. Η προσπάθειά τους χαρίζει γέλιο στο κοινό και η ιστορία τους (αν και στην πιο υπερβολική μορφή της) κάνει πολλούς να ταυτίζονται!


Εικόνες: 2189267.jpg (50.7 Kb)



Woman-Life
 
Ρανια

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-12-2011, 15:19 | Δημοσίευμα # 12
Χάλκινο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 757
Δωράκια: 5
Σεβασμός: 2

Offline
μια παλιά αξιαγάπητη και αθάνατη Χριστουγεννιάτικη ταινία Holiday Inn με τον Φρεντ Ασταιρ και τον Μπιγκ Κρόσμπυ με χορό και τραγούδι όπως το white christmas


Εικόνες: 0302511.jpg (49.6 Kb)

 
ANDRIANA

Ημερομηνία: Τρίτη, 13-12-2011, 22:23 | Δημοσίευμα # 13
Δυνατό Μέλος

Δημοσιεύσεις: 194
Δωράκια: 1
Σεβασμός: 2

Offline
Μια ταινία που είδα προσφατα είναι: Μπετοβεν,Χριστουγεννιατικη περιπετεια!

ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ...
 
Natalia_L

Ημερομηνία: Παρασκευή, 30-11-2012, 18:42 | Δημοσίευμα # 14
Φρέσκο Μέλος

Δημοσιεύσεις: 15
Δωράκια: 0
Σεβασμός: 0

Offline
Ο Αη Βασίλης είναι λέρα, bad santa νομίζω. Θεική, πεθαίνω πάντα στο γέλιο, και μου αρέσει κ πολύ σαν άντρας ο ηθοποιός:Ρ
 
woman-life

Ημερομηνία: Σάββατο, 08-12-2012, 22:15 | Δημοσίευμα # 15
Πλατινένιο Admin

Δημοσιεύσεις: 2513
Δωράκια: 6
Σεβασμός: 5

Offline
Άλλη μια ωραία ταινία για τις γιορτινές μέρες:

Το Ξωτικό Των Χριστουγέννων / Elf (2003)

Ένα μικρό αγόρι, μπαίνει κατά λάθος στο σάκο του Αγιου Βασίλη όταν αυτός αφήνει τα δώρα του. Όμως εκείνος δεν το καταλαβαίνει και παίρνει μαζί του τον Buddy μέχρι το Βόρειο Πόλο. Εκεί ο αταίριαστος επισκέπτης υιοθετείται από μια οικογένεια ξωτικών, προσπαθεί να περάσει απαρατήρητος και να ενταχθεί στην ιδιαίτερη αυτή κοινωνία.

Έτσι μεγαλώνοντας πιάνει δουλειά στο εργαστήριο κατασκευής των μαγικών παιχνιδιών, αλλά δεν τα καταφέρνει. Αντιθέτως σχεδόν καταστρέφει το εργαστήριο με τις απροσεξίες του και έτσι παίρνει την απόφαση να επιστρέψει στη Νέα Υόρκη και να αναζητήσει τις ρίζες του.

Οι πραγματικοί του γονείς θα αποδειχθεί ότι δεν αγαπούν τα Χριστούγεννα και ετεροθαλής αδελφός του δεν πιστεύει στον Αγιο Βασίλη. Ο Buddy θα αναλάβει το δύσκολο έργο να θυμίσει στους γονείς του, αλλά και σε όλη τη Νέα Υόρκη τη μαγεία των Χριστουγέννων.

Ορίστε και το τρέιλερ της ταινίας για να ξέρετε περί τίνος πρόκειται:



Woman-Life
 
ΦΟΡΟΥΜ » ΧΟΜΠΙ - ΑΣΧΟΛΙΕΣ - ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ » ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΙΝΕΜΑ » Χριστουγεννιάτικες ταινίες
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Καινούρια Άρθρα

(15-01-2017) Είναι και κάτι πρωινά ...!!! | Ψυχολογία
(23-06-2016) 5 Tips για οικονομικές καλοκαιρινές αποδράσεις | Χρήμα, αγορά, οικονομία
(20-06-2016) Τοματόσουπα με καπνιστό λουκάνικο | Σούπες - Ζωμοί
(17-06-2016) Τα 4 SOS τιπ για το μακιγιάζ της παραλίας | Μακιγιάζ και άρωμα
(14-06-2016) Δουλεύω στο σπίτι | Χτίζουμε καριέρα
(12-06-2016) Μην κάνετε αυτά τα λάθη μπροστά στα παιδιά σας | Γονείς και παιδιά

Κατασκευές βήμα βήμα
Μόνο για μέλη

Τέχνη Σερβιρίσματος
Μόνο για μέλη


Copyright MyCorp © 2024
Site managed by uCoz
website stats